Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki vissza akarja kapni az...

Aki vissza akarja kapni az exét, az miért akarja?

Figyelt kérdés

A szeretetbe szerintem nem fér bele a másik megcsalása. (Nyitott házasságot értem, vagyis nem értem, de ha valakinek jó, elfogadom, nem ez a kérdés, hanem amikor csalásról, árulásról van szó, amivel fájdalmat okoz a másik.) Nem hiszem, hogy véletlen volt és hogy nem tudott ellenállni, a hűség döntés kérdése, ő abban a pillanatban másképp döntött. Ha meg már nem szeret, miért akarnék vele élni továbbra is? Ha egyszer megtette, bármikor megteheti újra (főleg, ha nem volt következmény - joggal várhat ismételt megbocsátást), hogy tudtok úgy élni, hogy minden nap azon kell rettegni, hazajön-e vagy nem. A félelem korlátoz, tönkreteszi az ember lelkét.


Aki azt mondja, azért, mert szereti, az nem gondol arra, hogy a másik viszont nem szereti, mert ha szeretné, nem hozná ilyen helyzetbe? Miért kell a szeretetért könyörögni?


Nagyon szeretném megérteni, mások erről hogyan gondolkodnak és miért.


2010. nov. 4. 14:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

-mind csak a szep emlekekre gondolok amikor annyira szerettuk egymast. (...Ö s tudom, hogy rossz, hogy siratom


Nem, az nem baj, hogy siratod, meg kell gyászolni. Azt sem baj, ha a régis szép emlékekre gondolsz, ezeket nem kell elfelejtetni, csak tisztában kell lenni vele, hogy ez a múlt, és nem a jövő.

2010. nov. 5. 12:00
 12/14 A kérdező kommentje:
15,20-szal egyetértek.
2010. nov. 5. 12:02
 13/14 A kérdező kommentje:

*Talán mert nagyon szereti,elsem tudna kébzelni más férfit akivel élhetne


Abban a pillanatban még értem is. De még egyedül is jobb, mint rossz társaságban, nem?

2010. nov. 5. 12:04
 14/14 A kérdező kommentje:

*Én szeretem a párom pedig megcsalt.Megbocsáltottam.Nekem ő életem szerelme.


És ha elhagy, vége az életednek? Nem hiszem, hogy mindössze ennyit ér az életed.

2010. nov. 5. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!