Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ez a helyzet, nagyon...

Normális ez a helyzet, nagyon elkeseredett vagyok?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, és elmondtam a szűleimnek hogy ha férjhez megyek akkor nem szeretnék velük egy udvarban lakni, erre ők nagyon megsértődtek és azt mondták hogy akkor látom én meg ,hogy milyen nehéz lesz, mert semmilyen segítségem sem lesz, sőt apukám azt mondta hogyha én el megyek a háztól akkor - fel is út, le is út- . Nagyon rosszul esnek ezek a szavak, mert 3 éve kapcsolatban élek, és a párommal gondolkodtunk már az összeköltözésen , de ezek utan nagyon félek, mert életem során mindent úgy csináltam hogy a szüleim büszkék legyenek rám, mindig az ők kivanságukat lestem.... Bocsi a hibákért meg hogy hosszú lett , de nagyon szomorú vagyok....
2010. nov. 4. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez egy jellemző probléma.

Igazad van, hogy különülni akarsz, mi egy udvarban lakunk a nagymamámmal és hiába szeretjük meg minden, sokszor nagyon nehéz vele. Mert nem érti, amit csinálunk. Általában észreveszi magát, hogy ebbe most nem kéne beleszólnia, de nem mindig.

Most egy kicsit pihentesd ezt a témát, hadd rágódjanak rajta a szüleid. Lehet, hogy maguktól is rá fognak jönni, hogy jobb úgy, ahogy szeretnéd.

2010. nov. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem normális helyzet, mert nem viselkedhetnek így normális esetben. Az a természetes, ha egy felnőtt ember a saját lábára áll. Az meg őket minősíti, hogy csak akkor hajlandóak segíteni, ha velük egy udvarban laksz-azaz mindenről tudnak, amit csinálsz. (Érdekes módon fejezik ki a szeretetüket...)

5 percre lakok a szüleimtől, mégsem járunk egymás nyakára. Segítségem sincs a babám mellé, és mégsem érzem, hogy hú, milyen nehéz lenne...

2010. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én páromnak is azt mondták kitagadják ha elköltözik. Aztán mindig sírtak, hogy miért nem megy folyton látogatni őket meg milyen dolog, hogy az unokát is vigye már nekik. (nem mintha nem láthatnák).


Szóval van akiben túl erősen él az a kényszerképzet, hogy a gyereke béna, életképtelen vagy a csúnyanagyvilágba kise engedi mert akkor nem felnőni akar az hanem azt hiszik őket támdja hátba. Pedig nemlelkizsarolást kéne alklmazni hanem segíteni, hogyha had próbáljon felnőni s boldogulni, ha nem megy othon találjon menedéket, ha másnem pár jó szót.

Azt tudom ajánlani, hogy tanulj, gyűjtsetek pénzt s akkor vágjatok bele, mindig legyen egykis tartalékod ha a pároddal szétmennétek vagy betegek lennétek s ne egyből a szüleidhez keljen fordúlni. Addig, hagyd, elmondtad nekik a terveid s most próbáld megvalósítani. Hisz arra miért lennének majd büszkék, hogy 35 évesen is a nyakukon vagy? Akkor meg azt hánytorgatnák fel.

2010. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobb távolról szeretni mint közelről utálni,

szóval ne törődj velük, csak rossz származhat abból, ha közel maradtok egymáshoz. Minden csoda három napig tart, nem fognak kiközösíteni a családból ha elköltözöl, ne aggódj :)

2010. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A szülőktől,minél meszebbre,mert mérgeznek...
2010. nov. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszonöm a válaszokat nagyon elgondolkodtató amiket mondtok...köszönöm hgy legalabb ti nem nevetéttek ki a terveim
2010. nov. 4. 16:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Nincs azzal semmi gond,hogy ezt szeretnéd.Ez az élet rendje.A szüleidre ne haragudj,majd megnyugszanak.Csak nekik nehezebb az elszakadás.
2010. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt itthon is, de nem foglalkoztam velük, mert olyan szinten visszahúztak, hogy akárhova mentem volna annál csak jobb lehetett. Azóta mintha újra születtem volna..
2010. nov. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!

Ha szereted a szüleidet, akkor miért mondtál ilyent nekik? Gondolom valamilyen családi házban laktok, de miért ne lehetne a szüleiddel egy udvarotok? Egy bérházban 50 család is egy udvarban lakik...

2010. nov. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Előző nem normális a szülőkkel laknki,még a közös udvar se vagy akkor szögesdrótot húzni bele,hogy ne tudjanak átjönni pofázni,fütetni,átrendezni stb...Nincs nemiélet,magánélet..Folyton mérgeznek...
2010. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!