Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok a házassagi...

Mit szóltok a házassagi szerződéshez?

Figyelt kérdés
Tesóm most készül házasodni. Nem gazdag, de azért neki is van már egy háza. Családi segítséggel vette. A barátnő szorgalmas, de "puci picsával" jött a kapcsolatba, illetve eléggé szórja a pénzt. A család meg tök hülyén néz rám, mikor kijelentettem, hogy szerintem kötniük kéne. Nekem evidens volt. 3 ingatlanom volt mikor házasodtam. Konkrétan a bérleti díjból több jött be, mint a féleségem fizetése. Közös kasszán vagyunk, de azóta az ingatlan portfólióm nőtt. Ha a feleség lelépne, szerződés nélkül kb + 50 millióra tarthatna igényt. Így meg egy fél házra, illetve a közös megtakarítás felére. (Jelenleg 5 millió.) Nem értem, miért ördögtől való ötlet.
tegnap 20:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, mit ugatsz bele a TESTVÉRED kapcsolatába. Semmi közöd hozzá.
tegnap 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére elém nem tettek ilyesmit. De nem is költöznék be más házába. Aztán majd menjek a híd alá, ha egyszercsak a férj úgy dönt.

Ha minden a bevételről szól, akkor pl. nagyon kockazatos lenne számomra a gyed ilyen esetben. Vagy ha utána nem lenne állásom kisgyerekkel.

tegnap 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%

Szoval szerinted, ha a jovendobeli Sogornod rakolt a hazra mondjuk 5 milliot, akkor valas eseten ures kezzel tavozzon..

Inkabb tartsd meg magadnak a velemenyedet. Mindenki jobban jar.

tegnap 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Jó dolognak tartom
tegnap 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Válás esetén nem tudja megkapni az ingatlan felét. Annak a felét tudja elkérni, amit közösen ráköltöttek (ami meg ugye jogos). Ha a barátnőd exfeleség, csak úgy tud megbonyolódni a helyzet, ha már házasság után eladják a házat, és vesznek helyette egy másikat. Normális esetben ilyenkor is figyelembe kell venni, hogy a testvéred házasság előtt szerzett vagyonnal szállt be az új ingatlanba, de ez már szürkezónás helyzet, egy jó ügyvéd itt már lehet csodára képes.
tegnap 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%
Ezt már megint vmi nyomorult incel írta ki, aki szerint minden nő a pénzre megy. Három ingatlan? Aha. Valszeg életedben nem hagytad még el anyád pincéjét.
tegnap 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Pont amiatt érdemes házassági szerződést írni, amit 10-es ír, ha a tesó kiadja a házat, a bevétel közös. Pedig ha belegondolunk, ha azt a bevételt egy külön számlán tartja külön vagyonként szerződés alapján, és pl azt fordítja az ingatlan karban tartására, felújítására, akkor a feleségnek az értéknövelő beruházás esetén sem lesz köze az ingatlanhoz. Mert egyébként viszont lenne, ha a férj nem tudná pénzben megváltani. De mondok mást. Teszem azt a férj örököl egy nagybácsitól mondjuk, ami illetékköteles. Ha nincs pénzbeli külön vagyona, és az illetéket a közösből fizeti, akkor a feleségnek lesz köze, ha csak 1-2 százalék erejéig is az ingatlanhoz. A házassági szerződés pont arra jó, hogy bizonyos mértékig eltérően is meg lehet állapodni vagyoni kérdésekben, kiköthetik pl a felek, hogy a jövedelmük bizonyos százaléka külön vagyon. Ebben ügyvéd tud segíteni. Manapság, amikor a házasságok kb 60 százaléka válással végződik, nem hülyeség. Úgy kell megírni, hogy mindkét felet védje.
tegnap 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
51%
Te valami nőgyülölő bi vagy kérdező, sose kellett volna házasodj se nővel foglalkozz, csak ingatlanokkal!
tegnap 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Bocsi, de itt nem látom a kérdés értelmét. Feljössz ide pár idegennek verni, hogy nálad az asszony annyit nem keres, mint te az ingatlanaiddal. Persze egy amcsi filmből származó információkkal, miszerint az asszony mindennel lelép, ha nincs szerződés. Nem így van ez.

Tesód meg ha ezt a nőt szereti, ezzel fog élni. Ha tetszik ha nem. Nem a te életed. Hagyd őket. Te szerencsére elnyomod a nejed, úgy vetted feleségül, hogy egyből a válásra gondolsz. Ez egy picit paranoia már nem azért. Nem úgy kéne házasodni, hogy majd attól félj, hogy elvisz mindent.

tegnap 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
“ A NAV becsatlakozott a beszélgetesbe. “
ma 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!