Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok a házassagi...

Mit szóltok a házassagi szerződéshez?

Figyelt kérdés
Tesóm most készül házasodni. Nem gazdag, de azért neki is van már egy háza. Családi segítséggel vette. A barátnő szorgalmas, de "puci picsával" jött a kapcsolatba, illetve eléggé szórja a pénzt. A család meg tök hülyén néz rám, mikor kijelentettem, hogy szerintem kötniük kéne. Nekem evidens volt. 3 ingatlanom volt mikor házasodtam. Konkrétan a bérleti díjból több jött be, mint a féleségem fizetése. Közös kasszán vagyunk, de azóta az ingatlan portfólióm nőtt. Ha a feleség lelépne, szerződés nélkül kb + 50 millióra tarthatna igényt. Így meg egy fél házra, illetve a közös megtakarítás felére. (Jelenleg 5 millió.) Nem értem, miért ördögtől való ötlet.
ma 20:02
1 2
 1/18 anonim válasza:
47%
Hamar "kerülgetni" fogja egy igazi férfi a feleségedet. :)
ma 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

De mihez kell jelen esetben házassági szerződés? A testvéred háza házasságkötés után is különvagyona marad, tekintve, hogy házasság előtt suerezte.


A te ingatlanjaidat se tudná vinni a feleseged, de ha tényleg igaz lenne a kérdés és szerződést kötöttetek volna, ezr nyilván elmondta volna neked az ügyvéd.

ma 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Most ez egy kérdésnek álcázott ego növelési kísérlet? A hét soros leírásból kettő szól a testvéredről, öt pedig az anyagi helyzeted stabilitásáról. Hát Uram, le a kalappal!


Egyébként: azzal, hogy a testvéred hogyan dönt nem érdemes hosszútávon foglalkozni, a véleményedet elmondtad, vagy megfogadja, vagy nem.

ma 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha már házasság elött is a tesód tulajdona volt akkor az váláskor is az övé marad. Ha van szerződés akkor is ha pl értéknövelö felujitás történik annak a fele a feleséget illeti.
ma 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Olvass ptk-t a gyakorin menőzés helyett 😂
ma 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a ház házasság előtti vagyon, amit a család segítségével vett és a barátnőjének nincs hozzá köze jogilag, így az válás esetén is a tesódé maradna. A közös megtakarítás feleződne, de azt meg jó esetben tényleg közösen is rakják össze (még ha eltérő fizetés esetén nem is pont fele-fele arányban). Ha csak az a baj, hogy a barátnője nem tud bánni a pénzzel, akkor arra jobb megoldás, hogy erről beszélnek és kialakítanak olyan szokásokat, ami megelőzi azt, hogy elszórja hülyeségekre a fizetését és ne járjuljon hozzá a közös megtakarításhoz (pl. fizetéskor egy előre megbeszélt %-ot rögtön oda utalni/lekötni). Ha pénzügyi kérdésekről nem tudnak beszélni és megoldásokat találni a problémákra, akkor meg nem biztos, hogy jó ötlet házasodni.

A házassági szerződés meg tényleg nem ördögtől való dolog, bizonyos esetekben van is értelme, de a legtöbb párnak nincs rá szüksége. És mivel van egy negatív érzete, mintha nem bízna a párjában a másik és már a válásra készülne, így ha nem indokolt, szerintem felesleges ezzel foglalkozni.

ma 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem akartam részletezni, de a házasság alatt szerzett ingatlanokra értettem, hogy kb 50 millió a fele most. Természetesen én nem 100 millióért vettem. De azóta jelentősen nőttek az árak. Tesóm azt szeretném, hogy azt rögzítse, hogy a háza válás esetén is csak az ő vagyona, függetlenül az értéknövelő beruházásoktól.
ma 20:26
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Miután az immáron közös jövedelmükből tennék meg az értéknövelő beruházásokat, a magánszerződés nem tudja felülírni a törvényt. A házasság vagyonközösség.
ma 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az értéknövelő beruházások a közös vagyonból mentek. És a házasság alatt vett ingatlanok is. A házasság előtti ingatlanok saját tulajdonban maradnak.

És mégis hogy? AMíg a feleség otthon van két gyerekkel, és utána is ő oldja meg, hogy oviba, suliba tudja vinni a gyerekeket, velük legyen, ha betegek, addig te kapargatod a saját gesztenyéd? Hát házasodjon veled a hóhér.

ma 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
És kapaszkodj meg. A magántulajdon haszna is közös vagyonnak számít. Vagyis a házasság előtti ingatlan mindenkinek marad a tulajdonában, viszont az esetleges bevétel a bérleti díjból közös.
ma 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!