Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, vagy meg kell e...

Hogy lehet, vagy meg kell e bocsátani olyan testvérnek vagy anyának, aki olyat tett, amit már nem lehetne?

Figyelt kérdés
Velem most ez történt. Mindig volt valami, aminél besokalltam, de megbocsátottam, mert úgy voltam vele, hogy a család az fontos számomra, és talán én vagyok az, aki "keveset bír". Most viszont a legutóbbi esetben kisemmiztek mindenből titokban, valamint nagyon sok pénzzel lehúztak. Szeretet, érdeklődést irántam semmi nem volt, csak amikor pénz kellett. Én ezt már nem bírtam idegileg hova tenni, azóta nemis beszéltem velük. Egyszerűen hányingerem van tőlük. Ennek már több hónapja. A legjobb az egészben, hogy ők mindenért engem hibáztatnak, egy másodpercig sem néznek magukba. Én hiába lennék hajlandó megbeszélni, az csak abból állna, hogy még én kérjek elnézést. Csak attól félek, hogy mi lesz, ha így fogjuk leélni az életünket, hogy nem beszélünk többet egymással. Sajnos olyan kapcsolat sosem lesz köztünk, amilyet szeretnék, maximum ez a felszínesség és kihasználás irányomba, ami folytatódna, mint "szeretett családi" - kapcsolat... :(
szept. 7. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Hát igazából a kérdés az, hogy hogyan tudtak lehúzni sok pénzzel?
szept. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Csak attól félek, hogy mi lesz, ha így fogjuk leélni az életünket, hogy nem beszélünk többet egymással. Sajnos olyan kapcsolat sosem lesz köztünk, amilyet szeretnék"


Mégis, MIÉRT? Miért félsz attól, hogy nem beszélnek többet veled azok, akik átvertek, kihasználtak, visszaéltek a jóhiszeműségeddel, és még nekik áll feljebb?

Nem más f@rkával verem a csalánt, én is megszakítottam a kapcsolatot a vér szerinti családommal, de egy percig nem sajnálom. A húgom egyszer a fejemhez vágta, hogy "mások előtt tegyünk úgy, mint egy család, mert úgy illik" - kiröhögtem és letiltottam.

Ilyen emberek, amilyennek a családodat leírod, nem kellenek az életedbe.

szept. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Csak attól félek, hogy mi lesz, ha így fogjuk leélni az"


És az miért baj, ha úgyse kapsz tglük semmi jót?

szept. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell az embernek belelovalnia magát ilyen negatív érzésekbe. Egyszerűen át kell lépni az ilyeneken.
szept. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én így élek 10+ éve. Nem hiányoznak, lett saját családom. Ja, és nyugalom és béke van, mióta nincs velük kapcsolat.
szept. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan, miböl semmiztek ki? Lakásból? Vagy kölcsönt kértek töled? Konkrétan kik? Szülö, testvérek?

De

szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ha nagyon jóba akarsz még velük lenni ezek ellenére is, akkor azt tanácsolom, hogy szimplán ne hagyd hogy kihasználjanak. Maradj óvatos, ha a közelükben vagy és még véletlenül se adj nekik pénzt soha bármennyire is kérik, ettől függetlenül lehettek még beszélő viszonyban.
szept. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez így elég ködös, érthetőbb lenne, ha az eseményeket írnád le az érzéseid helyett és ami konkrétan elhangzott a belevetítések helyett. Tehát jó volt a kapcsolat, valamire pénzt kértek, aztán azóta nem keresnek? De miért hibáztatnak? Kölcsönbe adtad a pénzt vagy ajándékba?
szept. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyilkosnak is meg lehet bocsátani, csak akarni kell. De van e ertelme? Nálatok nincs.
szept. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kései Sirató ***** válasza:
Én soha többé nem állnék velük szóba, mindenhonnan letiltanám őket. Ha ilyen gonoszok veled, akkor nem érdemlik meg, hogy te kedves legyél és foglalkozz velük, én biztos, hogy elfordulnék tőlük végleg.
szept. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!