Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Önmegvalósítás, vagy inkább ne okozzak csalódást?

Figyelt kérdés

Elég komplikált helyzetben vagyok, és már nem tudom mit tegyek, ezért teszem fel itt is ezt a kérdést. Jelenleg főiskolán tanulok, amit azért teszek, mert ugyan sosem lett kimondva szemtől szembe, de a szüleim ezt követelték meg tőlem. Még pályaválasztás előtt, mikor feljött a szó a tanulásról, és annak különféle verzióiról, lehetőségeiről, mindig elmondták, hogy a főiskola igen is fontos, de ők nem erőltetik, én döntök..Hozzá teszem, ez eddig elég egyszerűnek hangzik, de én ismerem a szüleimet, ez csak szöveg volt, ha nem ebbe az irányba léptem volna anno, abból konfliktus lett volna. Olyan típusú ember vagyok, aki nem szeret vitatkozni, ezért megtettem, amit megkívántak tőlem, jelentkeztem főiskolára, fel is vettek. Viszont abszolút nem vagyok boldog és nem érzem magam kiteljesedve abban, amit csinálok. Nem látom értelmét, nem szívesen tanulom, és csak irigykedek azokon, akik azt csinálhatják, amit igazán szeretnek. Minden vágyam lenne, hogy gyógymasszőrnek, utána pedig idegenvezetőnek tanulhassak, régi álmom mindkettő, de ezt egyszerűen nem "merem" beadagolni a szüleimnek. Most mondhatjátok, hogy miért vagyok ilyen, hogy másoknak élek, biztos nincsenek saját gondolataim, stb stb.. De ez nem így van. Biztosan voltatok már páran ilyen helyzetben. Mit tennétek, ha ilyen helyzetben találnátok magatokat? Lépjek végre a saját boldogságom érdekében, vagy inkább tűrjek még csendesen 2 évig..? Hozzá tartozik, hogy nagyon el szeretnék már költözni itthonról, nincs jó kapcsolatom egyik szülőmmel sem. (12 éves koromig nem is ők neveltek, hanem a nagymamám)

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.

20/L


2010. nov. 2. 19:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Igen, erre én is gondoltam. De, ha meg azt mondom, hogy kibuktam, mert "nem tudom elvégezni" akkor az lesz a baj.

Mindegy, valamerre lépnem kell, mert beleuntam az elfogadásba...

2010. nov. 2. 20:15
 12/15 anonim ***** válasza:
Vagy csak legyen egy-két passzív féléved.
2010. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem végezd el a főiskolát.


Én is olyat tanultam, amihez semmi kedvem nem volt (közgazdász nemzetközi szakon), apám "erőltette" rám, illetve ez rossz szó, mert amúgy elég toleráns ilyenekben, mindenesetre szerette volna, ha lenne olyan végzettségem, amilyen neki is van(ő is közgazdász). Az egyértelmű volt számomra, hogy szeretnék diplomát, de nem tudtam még pontosan mi lenne a nekem való. A suli 2. évében jöttem rá, hogy ez a szak nagyon nem illik hozzám, viszont úgy voltam vele, hogy ha már ennyi energiát belefektettem, elvégzem. Most államvizsga előtt állok és tervezek egy másik főiskolát is, illetve kozmetikus tanfolyamot. Nem bántam meg, hogy nem hagytam ott a sulit.


Ne halassz, mert abból 99%-ban az lesz, hogy végleg ott hagyod az iskolát. Sokkal jobb egyben elvégezni. Közben elvállalhatsz munkát, elkezdheted a masszőr tanfolyamot is. De akár diploma után is ráér. Nem maradsz le semmiről.


Egy diploma pedig nem árt ha van a kezedben, ha mégsem jönne össze a masszőrködés. Sokkal több munka közül válogathatsz, ha nemcsak érettségid van. Ez nem feltétlen mostanában fog jól jönni, hanem 20-30 év múlva, ha esetleg olyan helyzetbe kerülnél. Ráadásul a munkáltatók szívesebben fognak felvenni pl. egy olyan idegenvezetőt, aki főiskolát is végzett, mint akinek csak érettségije és OKJ-s képzettsége van. Tapasztalatból mondom (anyukám is idegenvezető volt egy időben).

2010. nov. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mit tanulsz most?

Szerintem fejezd be, ha már elkezdted. Egyszerűen azért, mert a mai világban soha nem lehet tudni, mi lesz holnap, érdemes minél több lábon állni.

Közben viszont állj neki, nézz körül, milyen tanfolyamok és milyen lehetőségek vannak az általad választott szakmák körül. Sajnos az idegenvezetésről én nem sok jót hallottam, nagyon tele van a piac, szóval ott kell nyújtani valami pluszt. Pl. angol, német nyelvtudással kb kinevetnek, mert az már mindenkinek van, megtanulhatnál esetleg japánul.

A masszőrködésről sajnos semmi friss infóm nincs :(

2010. nov. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Csak tudjátok az a baj, hogy úgy érzem, hogy ezzel a szakkal, amit most csinálok végképp nem tudok majd érvényesülni.. Igen, mert sajnos bölcsész karra járok, magyar-ügyvitel szakra, amit már rég megbántam, mert ha már járok, akkor legalább olyat csinálnék, amiben látok jövőt és tetszik is. De sajnos ez nekem nem jött össze..

Mondták, hogy kezdjek neki egy másik szaknak 2. évtől, de akkor szintén csúszok az egésszel plusz egy évet, és azt nagyon nem szeretném..

2010. nov. 3. 06:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!