Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Önmegvalósítás, vagy inkább ne okozzak csalódást?

Figyelt kérdés

Elég komplikált helyzetben vagyok, és már nem tudom mit tegyek, ezért teszem fel itt is ezt a kérdést. Jelenleg főiskolán tanulok, amit azért teszek, mert ugyan sosem lett kimondva szemtől szembe, de a szüleim ezt követelték meg tőlem. Még pályaválasztás előtt, mikor feljött a szó a tanulásról, és annak különféle verzióiról, lehetőségeiről, mindig elmondták, hogy a főiskola igen is fontos, de ők nem erőltetik, én döntök..Hozzá teszem, ez eddig elég egyszerűnek hangzik, de én ismerem a szüleimet, ez csak szöveg volt, ha nem ebbe az irányba léptem volna anno, abból konfliktus lett volna. Olyan típusú ember vagyok, aki nem szeret vitatkozni, ezért megtettem, amit megkívántak tőlem, jelentkeztem főiskolára, fel is vettek. Viszont abszolút nem vagyok boldog és nem érzem magam kiteljesedve abban, amit csinálok. Nem látom értelmét, nem szívesen tanulom, és csak irigykedek azokon, akik azt csinálhatják, amit igazán szeretnek. Minden vágyam lenne, hogy gyógymasszőrnek, utána pedig idegenvezetőnek tanulhassak, régi álmom mindkettő, de ezt egyszerűen nem "merem" beadagolni a szüleimnek. Most mondhatjátok, hogy miért vagyok ilyen, hogy másoknak élek, biztos nincsenek saját gondolataim, stb stb.. De ez nem így van. Biztosan voltatok már páran ilyen helyzetben. Mit tennétek, ha ilyen helyzetben találnátok magatokat? Lépjek végre a saját boldogságom érdekében, vagy inkább tűrjek még csendesen 2 évig..? Hozzá tartozik, hogy nagyon el szeretnék már költözni itthonról, nincs jó kapcsolatom egyik szülőmmel sem. (12 éves koromig nem is ők neveltek, hanem a nagymamám)

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.

20/L


2010. nov. 2. 19:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi ideig kell tanulni azt, ami téged érdekel?
2010. nov. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Körülbelül egy iskolai évnek megfelelő ideig. Először csak az egyiket csinálnám meg, azzal megpróbálnék elhelyezkedni, aztán kitanulnám a másik szakmát.
2010. nov. 2. 19:29
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben lépnék,és azt csinálnám,amit szeretnék.Sztem OKJ képzéssel ezeket a szakmákat el tudod végezni rövid idő alatt.
2010. nov. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy azt csináld, amit szeretnél, mert manapság a diplomával is ugyanonnan lehet kezdeni, mint egy szakmával.
2010. nov. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok, illetve voltam, mint te. 19 éves vagyok, első éves egyetemista. Gazdálkodási és menedzsment szakon tanulok, de utálom. Gyomorgörccsel megyek minden nap. Azért lett ez a szakom, mert anyu nem engedett el máshová, más szakra, közölte, hogy vagy ez, vagy semmi. Pedig én tolmács szeretnék lenni. Most ott tartunk, hogy otthagyom a sulit, elmegyek dolgozni és barátommal élek. Ő tart el, míg nem lesz állásom, aztán később elkezdem levelezőn azt a szakot, amit szerettem volna. Én sem mertem soha ellenkezni, mindig tűrtem és nyeltem a megaláztatásokat. Most lett belőle elegem, ezért is költöztem el. Próbálj meg valakit keresni, aki segít, akire támaszkodhatsz. Gondolom az a módszer sem működik, hogy leülsz velük és megbeszéled, mert meg sem mered tenni, csakúgy, mint én. Mindig attól féltem, hogy ha elmondom a véleményem, megüt, megver, kiabál. Te ne hagyd magad! Én megtanultam a saját káromon.
2010. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

19:37-es!

Teljesen átérzem, ugyanez van velem!

Engem ugyan nem ütnének meg, de a lelki terrorizálás az ment nekik mindig is. Örülök, hogy te mertél lépni, és kívánom neked, hogy teljesüljenek a vágyaid! A barátomra én is tudok támaszkodni.

2010. nov. 2. 19:41
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Megertem azt, amit erzel, de ha mar elkezdted igy a sulit, akkor fejezd is be, hiszen ezzel csak nyerhetsz, vesziteni valod nincs.

Viszont kozben nyelvet is tudnal tanulni, ha van erre idod es energiad, s ezt mar annak a tudataban tanulnad, hogy egyszer talan idegenvezetokent fogsz elhelyezkedni!

A gyogymasszorkodest is eltudod kesobb is vegezni, sot ma mar vannak nagyon jo tanfolyamok, amiket meg 1 hetvegen is meglehet tanulni, tehat az alapokat, s aztan mar csak gyakorolni kell.

Tehat most a tanulj, de az igazi tervedtol nem kell megvallni, hanem megkell valositani azt. Ezt megtudod ugy valositani, hogy senkit nem bantasz meg. En a helyedben nem beszelnek errol a tervemrol a szuleimnek, mivel nem ertik meg es nem is akarjak azt elfogadni, tehat vagy most hobbikent elkezdenek a nyelvtanulassal foglalkozni, de kozben lehetne szinten hobbi szinten, az emberi testi-lelki felepitesevel es mukodesevel ismerkedni, s igy mar elis kezdtem a tervem megvalositasat!

Vagy pedig akkor, amikor befejezted a jelenlegi tanulmanyaidat, utanna kezdenem el ezeket tanulni, tehat megoldas van, es nem is egybol a kulonkoltozesre gondolni, mivel igy sokkal konnyebben tudsz haladni.

2010. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A rendes gyógymasszőr képzés, amivel el lehet helyezkedni akár fürdőkben vagy orvos mellé, na az 2 éves. Ha csak ilyen könnyű kis masszázst, mint a frissítő, a svéd vagy a talp, azokat pár hónap alatt el lehet sajátítani. De ezek nagyrészt okleveles képzések, nem pedig OKJ-sek. Hidd el, nem könnyű, a gyakorlati órák a gyógymasszőrnél nagyon nagy hányadát teszik ki a képzésnek és bizony nem fizetnek azért, hogy napi 6-7 órában gyúrsz. Mindemellet legtöbbször neked kell keresned helyet, ahol leigazolják neked, hogy ott gyakorlatoztál. Szóval nem olyan könnyű az, hidd el. Az idegenvezetésről nem sokat tudok, csak annyit, hogy 3 ismerősömnek van ez a papírja és nem dolgozik egyik sem a szakmájában.
2010. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az egyik válaszoló írta, hogy ne beszéljek a szüleimnek a tervemről. Neki is köszönöm a tanácsot, megpróbálom megfogadni az összeset. De hidd el, hogy ha egy olyan környezetben élnél, amit utálsz, olyan dolgot kényszerítenének rád, amiben szó szerint semmi boldogságot nem találsz, te is elgondolkoznál a továbbiakon.

A "normális" gyógymasszőr tanfolyam tudom, hogy 2 éves, ezért is kezdeném az idegenvezetéssel, ami hamarabb elvégezhető. Én sem tudok sok mindent még erről a világról, de sajnos én már úgy gondolom, hogy a jelenlegi helyzetemnél bármi jobb lenne és ezt nem azért mondom, mert azt gondolom, hogy megkeseredett az egész életem, hanem azért, mert tényleg semmi értelme a jelenlegi helyzetemnek. Az "előéltem" megtanított arra, hogy hálás legyek és szeressem a szüleimet mindennek ellenére, viszont arra is, hogy határozott elképzelésem legyen arról, hogy mi jó és mi nem jó nekem.

2010. nov. 2. 19:48
 10/15 anonim ***** válasza:
Csináld őket párhuzamosan. Legfeljebb kibuksz a főiskoláról. Mondhatod, hogy mégsem vagy olyan jó a tárgyban, hogy lediplomázz, amiről ugye nem tehetsz...
2010. nov. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!