Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon bűntudatom van, légyszi...

Nagyon bűntudatom van, légyszi olvassátok el?

Figyelt kérdés

A kutyám az utóbbi időben rászokott arra, hogy a kapualjba bedobott leveleket (nincs postaládánk, a földre/kis kosárba esnek a levelek) megeszi/szétszedi. Amúgy kinn szokott lenni a kertben, de a kapualjba is be tud jönni, és ma apunak egy női ismerőse bedobott egy fontos borítékot, amiben a nőnek a volt barátjáról voltak fényképek (autóbalesetben halt meg a srác.) és a kutyám szétszedte a borítékot meg a fényképeket :S :(

Az én hibám, mert végülis az én kutyám, én nem figyeltem rá, meg ki is zárhattam volna a kertbe, akkor nem tud a postához nyúlni... nagyon bűntudatom van. Apu nem hibáztat engem, csak a kutyát, (nemcsak én neveltem anno, hanem az egész család is, tesóim is, anyu is) viszont nagyon bűntudatom van... mert így apu hogyan adja vissza a fényképeket a nőnek? Így széttépve?

Segítsetek! milyen kifogást találhatna apu? ilyen "elvesztettem a fényképeket" nem jók, azt hogyan mondhatná...

16/l


2010. nov. 2. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Széttépte a kutya.

Minek kellene kifogás?

2010. nov. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

A kutyát nem lehet hibáztatni, nem az ő hibája, hogy hozzáfért.

Max ne így mondd, hogy széttépte, hanem elázott/sáros lett, bár valószínűleg teljesen mindegy.

2010. nov. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, azt kihagytam, hogy a nő direkt kérdezte aputól "ugye nem fogja bántani a kutya a fényképeket?"... és apu azt mondta, hogy nem, mert kinn lesz a kertben...
2010. nov. 2. 16:39
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Ahogy az 1. írta. Ezt meg lehetett volna előzni egy postaládával, vagy egy vastagabb csővel. Így nem csak a kutya szedheti szét a kosárban levő dolgokat, de elázhat, egy erős szél is kifújhatja. Nem te vagy a hibás, én még a kutyát sem okolnám.
2010. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kutya olyan lesz, amilyenné nevelik :)

Nem titeket akarlak hibáztatni, de:

-Ha a halott barátomról fényképeket készülnék adni egy ismerősömnek, nem a postaládába fogom dobni...

-A kutyát már régen le kellett volna erről szoktatni, mondjuk, ha észreveszitek, hogy épp a postát marcangolja, kimenni, jól le kiabálni a lábáról, ezt eljátszani 1X 2X, ha nem használ, akkor elverni, persze, nem úgy, hogy baja legyen, csak, hogy tudja, hogy ez így nincs rendjén (szerintem sosem késő, de minél öregebb a kutya, szerintem annál nehezebb lesz)

-Ha tudjátok, hogy ilyen a kutya, akkor nem értem, miért mondtátok, hogy nem lesz baja a képeknek...


Szerintem egyszerűen álljatok az ismerős elé, mondjátok el, mi történt. Kérjetek tőle elnézést, hangsúlyozzátok mennyire sajnáljátok a dolgot.


Amint mondtam, sosem késő, magatokat sem okolhatjátok örökké.. tanultatok gondolom az esetből, legközelebb okosabbak lesztek. Vegyetek egy postaládát, szoktassátok le a kutyát erről...

2010. nov. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nem kéne hazudni soha senkinek. mondjátok meg neki az igazat, és vállaljátok a következményt.

elég fura dolog lenne apukád részéről, ha gyáva módon hazudna a nőnek arról, hogy mi lett a fényképekkel...

a kutyára haragudni meg nem okos dolog, soha nem a kutya a hibás! a kutya olyan lesz, amilyenre nevelik.

2010. nov. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"-Ha a halott barátomról fényképeket készülnék adni egy ismerősömnek, nem a postaládába fogom dobni..."

Nem tudom miért beszélték meg így apuék, az ő dolguk...


-A kutyát már régen le kellett volna erről szoktatni, mondjuk, ha észreveszitek, hogy épp a postát marcangolja, kimenni, jól le kiabálni a lábáról, ezt eljátszani 1X 2X, ha nem használ, akkor elverni, persze, nem úgy, hogy baja legyen, csak, hogy tudja, hogy ez így nincs rendjén (szerintem sosem késő, de minél öregebb a kutya, szerintem annál nehezebb lesz"

7 éves, de az utóbbi 1 hónapban szokott erre a levélmarcangolásra, ezelőtt sosem csinálta... :S nem értjük miért szokott rá..

-Ha tudjátok, hogy ilyen a kutya, akkor nem értem, miért mondtátok, hogy nem lesz baja a képeknek..."

Igazad van:(:( nem tom apu mért mondta ezt a nőnek, talán azt gondolta, a kutya úgyis kinnlesz a kertben, vagy én vele fogok kinn játszani a kertben, vagy nemtom.. :S

2010. nov. 2. 17:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Az igazság lenne a legjobb....
2010. nov. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

először is, nyugodj meg, mert ez nem a te hibád:)

semmi okod magadat hibáztatni...nem tehetsz róla, hogy ilyen a kutyusod...és nem vagy kutyakiképző, hogy leszoktasd a levél széttéppésekről...megütni meg ugye nem a legjobb megoldás, persze nem is gondolom, hogy bántanád:)

nem tudom mit lehetne mondani a nőnek...de az is lehet, hogy még megvannak az eredeti képek a fényképezőn vagy a szgépen, rokonoknál, esetleg vmeik közösségi oldalán...és akkor csak újra elő kell hívatni:)

vagy azt is lehetne mondani, hogy nem találjátok, véletlen vki kidobhatta az újságokkal együtt, mert közé keveredett a levél...de nem tudom mennyire jó ebben az esetben hazudni...néha sokkal jobb az őszinteség...ezt majd beszéljétek át, és akkor hátha nem reagál rá rosszul...:)

a lényeg, hogy ne hibáztasd magad...ugyse lehet egy kutyát erről olyan könynen leszoktatni szerintem...és nem csak te laksz a háznál, más is figyelhetett volna erre...persze nem azt mondom, hogy ő miattuk van, csak azért mondom, hogy nem kell magad hibáztatni...felejtsd el:)

remélem segítettem:)

2010. nov. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

amúgy mennyire tépte szét a képeket? mert ha vmennyire összeragasztható, akkor azt be lehetne vinni a gépbe, és rárakni lemezre, vagy vmire, és úgy előhívatni...:)

vagy tényleg megnézni, hogy nem-e fent vannak a neten vhol a képek, vagy meg vannak-e a nőnek, vagy az ismerősöknek...és akkor nincs is gond:)

max. vállaljátok az előhívás költségeit, és akkor nem veszi úgy a nő sem:)

2010. nov. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!