Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy a Fickó...

Tényleg igaz, hogy a Fickó vezetéknév Feliciánt jelent és nem a fickó (másként pasas) szót?

Figyelt kérdés

Ma rámentem a wikipédiára és rögvest a nyitólapon, az ún. Érdekességek szakaszban szembejött velem ez. Ezért rákattintottam a szócikkre [link]


És ha még ez nem volna elég, rokona ennek a családnévnek a Fico vezetéknév. Más szóval, akinek Fickó a vezetékneve, az névrokonságban van a jelenlegi szlovák elnökkel!



aug. 10. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
A Wikipédia nem hiteles forrás
aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Komolyan? Nem éppen kielégítő a magyarázatot. Az sem mellékes, hogy források alapján hozták létre ezt a cikket. Láttam már olyan cikkeket ugyanis, ahol nulla forrás volt, következésképp tudni nem lehetett, hogy honnan szedték azt, ami ott le volt írva. Az tehát a nem hiteles forrás.


Szóval, ha Fickó-Fico-Felicián hasonlóságot vagy azonosságot, amit itt szemléltetnek, cáfolni tudod, akkor kérlek konkrétabban. Történetesen kíváncsi volnék rá.

aug. 10. 12:04
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Érdekes vagy, kérdező... fura, hogy azzal kezded a kérdésedet, hogy "tényleg igaz?", a kommentben pedig nekiesel az #1-nek, és kb. felelősségre vonod, mert nem azt írta, hogy persze, neked tökéletesen igazad van. Egyáltalán miért tetted fel a kérdést, ha csak egyetértő bólogatást vársz?
aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szó sincs erről. Azért támadtam le, mert érdemi választ nem adott, csak jött azzal, hogy a Wiki nem hiteles forrás. Miért is? Mert talán ezt írja?

Lehet, hogy persze konkrétabban kellett volna kérdeznem, mégpedig úgy, hogy van-e vmiféle másik forrás, ami az ellenkezőjét bizonyítaná? De te meg azzal jössz most, hogy bólogató Janikat keresek.

aug. 10. 13:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!