Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, ha nem megyek el a...

Jogos, ha nem megyek el a születésnapra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megpróbálom rövidre fogni:


Vannak viszonylag távoli rokonaink, akikkel ritkán találkozunk (volt, amikor 3 év alatt 1x) de ennek ellenére nagyon jó viszonyt ápol a 2 család.


Lesz a napokban egy születésnap, amire meghívtak minket, de valahogy azt érzem, hogy itt is kilógok a sorból. 2 testvérem van, és én vagyok a fekete bárány, értem itt ez alatt azt, hogy pl az én születésnapom hosszú évek óta elvan felejtve, míg a 2 testvéremnek meg van tartva, ez azért 10-12 éves koromban rosszul esett, most már közel 21-hez nem nagyon érdekel, de ugye az ember nem felejt.. Mindegy, tudnék mesélni rengeteg dolgot, a lényeg szerintem átjött.


Akik meghívtak is ugyanilyenek velem, amikor itt vannak velem nem nagyon beszélgetnek, míg mindenki mással igen.


Most pedig mindenkinek írtak külön, hogy meghívják a születésnapra őket, kivéve nekem.


Így meg, hogy őszinte legyek, nincs sok kedvem elmenni. Oké, családba tartozom, de nem nagyon érzem ezt.


Mit gondoltok erről?

Mármint, nem arról, hogy ilyen a kapcsolatom mindenkivel, ezt már megszoktam, épp emiatt nem is nagyon vagyok kíváncsi senkire sem a családból.



júl. 4. 11:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
81%

"Most pedig mindenkinek írtak külön, hogy meghívják a születésnapra őket, kivéve nekem."


Akkor honnét tudod, hogy téged is hívnak? Említették pl. a szüleidnek írt üzenetben?

Milyen csatornán hívták őket?

FB-n?

Te bent vagy az ismerőseik között? Ha igen, neked mégsem írtak külön, míg a tesóidnek külön, akkor az tényleg jelzés, hogy téged másodrendű rokonnak tekintenek. Ha nem vagy bent az ismerőseik között, akkor simán lehet, hogy csak nem kerestek meg téged, hanem a többi rokonnal együtt hívtak meg téged.


Szóval néhány körülményt még tudni kéne, de ha téged is el tudtak volna érni, és mindenki mást személyesen hívtak meg, akkor érthető, ha nem mész el hozzájuk.

júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
90%

10: De hogy szóltak? Összefutottak és szóltak nekik, vagy külön meghívták őket, külön ezért hívták fel őket?

Ők idősebbek? Te vagy a "kisgyerek" a családban?

júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
88%

"Szimplán vélemény érdekel."

. Azt írtam.

júl. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én átmentem hasonlón. Apám húga a keresztanyám, de ő a testvéremet mindig is jobban kedvelte. Egyszer sem köszöntött fel a szülinapomon, a testvéremnek még névnapra is drága ajándékokat vett, meg felhívta, mit szeretne, nekem egyszer küldtek egy képeslapot valami nyaralásról, amin volt egy rajzolt macska hatalmas hassal, hogy erről én jutottam az eszükbe. Amúgy le se voltam sajnálva. Aztán a keresztanyám kerek szülinapot ünnepelt, nagy bulit rendezett, hívott boldog boldogtalant, de én fogtam és nem mentem el. Ez volt kb egy évvel a középiskolai ballagásom után, ahova ők szintén nem jöttek el, mert Keresztanyám férje horgászni ment. Anyámék se mentek át, csak 10 percre felköszönteni, rajtuk keresett, hogy miért nem mentem, hát csak a keresztanyám. Azóta 0 kapcsolatot tartok vele. Szerintem ne foglalkozz velük különösebben te sem.
júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

11#

Eltudnak érni, bárhol. Ismerősök vagyunk, 2mp alatt megtalálnak.

Írásban lett mindenkinek szólva, hogy lesz születésnap, mindenkinek, kivéve nekem.


14#

Sajnálom, tudom milyen ez. Az én 8. ballagásomra nagyapám nem jött el, bezzeg a nővérem születésnapját már hónapokkal előtte tervezgeti, míg az enyém kb. 3 hónapra rá jut eszébe.. Rengeteg dolgot tudnék sorolni.


A hetekben lesz a születésnapom, utálom pont emiatt, valószínűleg nem is leszek egész nap otthon, mert ha megjelenne valaki, valószínűleg úgy összevesznék velük, hogy megbántanám őket nagyon. (Valószínűleg megfognak jelenni, de ez is csak azért, mert anyám szól nekik. Egyébként a kutyát nem érdekli, mi van velem) Megbántani meg senkit nem akarok, szóval jobb, ha ilyenkor nem vagyok otthon.. :D

júl. 4. 13:16
 16/25 anonim ***** válasza:
75%

15:

Na, ezt most nem értem. Neked rosszul esik, ha elfelejtik a szülinapodat

és nem köszöntenek fel. De közben direkt elmész otthonról, nehogy valaki fel tudjon köszönteni?

Nem gondolod, hogy veled (is) lehet valami gond? Talán nem véletlen, hogy veled nem tudnak beszélgetni és nem hívnak meg külön. Eléggé barátságtalannak tűnsz, és olyannak, akinek semmi sem jó. Ha van sapka, az a baj, ha nincs, az a baj.

júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha írtak mindkét tesódnak és a szüleidnek is külön csak neked nem én nem mennék a helyedben.
júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
#8 Már ne haragudj, de mi a kicsinyes ebben? Szerintem ebben a helyzetben a lehető legérettebb döntés az, ha figyelmen kívül hagyod őket, ha nem tartanak rád igényt. Az lenne gyerekes, és éretlen, ha odaállítana úgy, hogy nem is hívták.
júl. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

#16

Amint írtam: tettek eleget, hogy ne legyek rájuk kíváncsi, ez csak egy a sok közül. Ez a hajó már elment. Rosszul esett régebben, most már hidegen hagy, semmi érzelem nincs feléjük, ez van. Más remélem szerencsésebb. Legalább van előttem egy példa, hogy nagyszülőként hogyan ne bánjak majd az unokámmal.

júl. 4. 13:37
 20/25 anonim ***** válasza:
76%

Ugyanarra gondoltam, mint 16-os.

Lehet, hogy már azért húzódnak el tőled, mert egyszerűen nem tudnak kiigazodni rajtad. Hogy most az esne jól neked, ha foglalkoznának veled, vagy az, ha nem.

Elmennének hozzád megköszönteni, te meg direkt egész nap nem leszel otthon: ez egyértelmű üzenet, hogy TE nem akarsz velük kapcsolatot. Akkor meg minek erőltessék? Minek hívjanak a maguk születésnapjára?

júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!