Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy édesanya temetésén milyen...

Egy édesanya temetésén milyen magyar nyelvű zeneszámokat szoktak lejátszani?

Figyelt kérdés

jún. 27. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem szokás kérdése. Ha felmerül, hogy könnyűzenei felvételt adjanak le, akkor az elhunyt kedvemceiből szoktak válogatni.
jún. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
Zámbó Jimmy, mc isti
jún. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Bárki temetésén lehet bármilyen zene, ami nektek a legjobban megfelel
jún. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Metionin ***** válasza:
27%
Legutóbbi temetésen amin voltam, anyák napi zenék mentek, az elhunyt lánya rendezte a szertartást. Az úgy szeretném meghálálni meg hasonlók. Nem tudom, mennyire szokás ez, én nyálasnak éreztem mintha a lány saját magát tolta volna előtérbe ezzel (is meg a gyászbeszéd is olyan volt, hogy inkább rá volt kihegyezve nem az elhunytra) de az ő dolguk.
jún. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A anyukánk temetésén ( én öccse, és van egy nővérem) klasszikus zene szólt, ének nélkül. Nem akartunk túl nyálas, közhelyes zeneszámokat amiket a legtöbben választanak. Így is alig bírtuk ki, pláne ha még valami szívcsavaró szám lett volna, már túlzás lett volna. Nem éreztem úgy, hogy tetézni kellett volna a fájdalmat, egy úgy szeretném meghálálni című dallal például. Pláne mikor már nem lehet. Szerintem nem kell semmi olyan dalt erőltetni senkire, amit talán cikinek, nem odaillőnek tart, vagy direkt célozni akar valamire, és azt akarja hogy még jobban megsírassa az embereket. A beszéd is elég visszafogott volt. Nem sírtam akkor, mert már előtte kisírtam magam. Meg azt meg leírom, hogy pánikbeteg vagyok, és erős gyógyszereket szedtem akkor is. Mindvégig az is bennem volt, hogy tartsam magam, és ott ne jöjjön rám egy erős pánikroham.
jún. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azért javasolnám a személyes zenét, vagy bármit, ami az elhunyt személyéhez illik, mert nem csak egy édesanyát búcsoztatnak, hanem egy testvért, egy barátot, egy volt kollégát stb.
jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Mi mikor intéztük a temetést, a temetkezési vállalat ajánlotta hogy van egy magyar és egy külföldi zenelistájuk temetésekre,azt ajánlják, mondtuk hogy rendben, legyen a magyar lista. Azért azt választottuk mert szerette a szép magyar zenéket. Kettő számra emlélszek belőle: Honfoglalás zenéje és Úgy szeretném meghálálni. Mondjuk engem nem érdekelt milyen zene megy, mert nem azzal voltam elfoglalva, megvolt az ember baja, a fájdalommal, gyásszal...
jún. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
71%
Nagymamám temetésén anno a Közelebb, közelebb, Uram, hozzád-ot énekelték az asszonyok zene nélkül, de lehet, hogy van valamilyen felvétel is (angolul Nearer my God to Thee). Ha extra szívfacsarót szeretne valaki.
jún. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

4: " Az úgy szeretném meghálálni meg hasonlók."


Jézusom! Azt a gyerek esküvőjekor szokták az anyakönyvi hivatalban lejátszani, amikor a gyerekek egy-egy szál virággal köszönik meg a szüleiknek, hogy felnevelték őket. Ott is giccsesnek hat, de a temetésen egészen disszonáns.

jún. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
74%
9. Akkor csak nem én vagyok a deviáns, hogy annak éreztem. Eddig ahol zene volt a temetésen, vagy valami semleges komolyzene volt vagy az elhunyt kedvencei.
jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!