Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy működik egy teljes...

Hogy működik egy teljes névváltoztatás? Fel lehet venni az ükszülőd teljes nevét?

Figyelt kérdés
A vezeték, és a keresztnevem szeretném megváltoztani, ez mennyibe kerül? Taj kártya, diákigazolvány, személyi, lakcímkártya, érettségi - mindet át kell iratni, ill. újracsináltatni? Az anyakönyvvezetőhöz vinni kell a szül. anyakönyvi kivonatot?( fontos a +változtatás, m 1 ellenségem ország-világ előtt bemocskolta a nevem, szeretném külföldön újrakezdeni az életem).
2010. okt. 30. 21:32
 1/9 anonim válasza:
100%
Kérvényezni kell,és bármilyen általad választott nevet felvehetsz,ha megindoklod mért szeretnéd(ükszülő pl megfelelő)az összes létező iratodat ki kell cserélni,ez sok utánajárás és pénz(személyi 1500,lakcímkártya500,tajkártya2000ft ha jól tudom)Nagyon fontold meg ,hogy megéri-e ezt?Ennyire súlyos szerintem nem lehet a helyzet,persze Te tudod,ha mindenképp szeretnéd változtass,csak olyan nevet válassz amit szeretni fogsz,mert ezt csak 1x lehet eljátszani :) sok szerencsét!
2010. okt. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
52%
hogyan mocskolta be? mi a neved? bocsi, h személyeskedek, de kíváncsivá tettél.. :S am bocs az OFF ért .. :(
2010. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Felvett a telefonjára ülő, álló, komoly, mosolygó helyzetben, és úgy mixelte össze videóban, mintha éppen 1 bizonyos tevékenységet végeznék( persze nem tudtam, hogy felvesz, suttyomban csinálta). Nyertem 1 versenyt, ahol szerepelt a nevem, ehhez mellékelte ezt, és kiírta, miben vok "nyertes", kitette 1 nyílt oldalra. Az oldalt nem perel7em, m csóró vok, és úgyse nyerném meg, nem veszik le, mert a versenyben hozzájárultam a nevem közléséhez(egyébként futóverseny volt). A nevemet meg majd hülye leszek itt megadni, ne haragudj...akkor mindenki rákeresne-.-, és már épp elég ezis, 1 csomó undorító komment van úgyis.
2010. okt. 30. 22:11
 4/9 anonim ***** válasza:

És egy ilyen ökörség miatt te képes lennél megváltoztatni a neved, és elköltözni az országból? Mert van egy idióta, aki rossz hírnevedet keltette?


A rendőrségen tehetsz feljelentést adatokkal való visszaélés és becsületsértés miatt is perelhetsz. Nem az a megoldás, hogy fülem-farkam behúzva elköltözöm az országból, és színemet sem látják többé...

2010. okt. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs pénzem perelni, és nem tudom, melyik elleségem tette. Az oldalnak küldtem kérvényt, h vegyék le, mert becsületsértő, de mivel a versenyeredmények közlését engedélyeztem, ezért személyiségi jogot nem sért, v. nemtom :(. Biztos sokba kerül egy olyan nagy oldal perelése. Ja, és te mit tennél, ha mindenki előtt megaláznának? Nemhiszem, h büszkén mászkálnál...kívánom, ne éld át!
2010. okt. 30. 23:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez csak kifogáskeresés és sírás. A rendőrségi feljelentés nem kerül semmibe.
2010. okt. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ismeretlen tettes ellen is tudnak tenni a rendőrök valamit? Mondjuk sz*rt se segít, a jó hírem örökre tönkretették.
2010. okt. 31. 00:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne legyél már ilyen értetlen... Tudod, "ismeretlen tettes ellen indult nyomozás". Egyébként gyanítom, senkit sem érdekel sem a futóverseny, amin részt vettél, sem te magad olyan szinten, hogy "örökre tönkretegye a becsületed" ez az ügy.
2010. okt. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
egy futóverseny miatt?? -.- az országban 1000 emberből 990 et nem érkekel a dolog, a maradéknak pedig a háromnegyede nem hallhatott erről. Szal ne menj el sztem csak erzért az országból
2010. okt. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!