Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? (anyukámmal van a...

Mit tegyek? (anyukámmal van a probléma, meg a családdal)

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. van egy rokkan nővérem 27éves(késöbb beszélek róla bővebben) nevezzük "B" van, még egy nővérem ő teljesen egészséges családja van, egyedül él nevezüük(róla is beszélek késöbb) 28éves"A", van egy hugom "C" aki 5 éves(róla is késöb beszélek),van anyu és apu.A helyzet az, hogy 6 éve anyukám rákos lett (ekkor hugomm már megszületett) egy évre rá megoperálták kétszer.(áttétes volt).Ez előtt nagyon jó volt a viszonyuk igaz legjob barátnői viszony, ez megváltozott."B" nővéremet 7 éves korában autó baleset érte, tudjárni beszélni ,de egyre romlik az álapota legutóbba debilitás 70% volt, most már neki megy anyukámnak, rugja ütivágja stbb, magában másban , lakás berendezés és egyszóval mindenben kárt tesz, régebben imádtam őt, de mostmár megutáltam, szörnyű mellette élni.Van az "A"nővérem, ő melletünk lévőfaluban lakik(mi városban élünk) (10 perc az út busszal), van egy egy éves kislánya ki nagyon aranyos, nagyon szeretem a babát, nővéremet már kevésbbé amióta különment tölünk nagyon megváltozott, egyedül él egyszoba-konyha-fürdőszobás lakásban, a párja külföldön dolgozik, ő mindig nevelési tanácsokat osztogat anyának, meg kiabál nálunk/velünk.Anyu valószínüleg újra rákos ( nem akar elmenni orvoshoz mert fél, hogy újra átkell élni-e az egészet a kemoterápiát megminden, onnan tudjuk h valószinűleg újra rákos, hogy gennyedzik a melle, és van benne egy csomó(előtte is mellrákja volt a másik mellébe)). Anyu régebben nagyon jófej volt, de annyira megváltozott, hogy nem ismerek rá.Apukám cisnált egycsomó adosságot, néha iszik, folyamatosan dolgozik ( néha 24 órázik meg maszekol stbb). Káosz az egész. Vagyok én velem is elégsok próbléma volt ebben az évben(közép iskolát váltottam 9-kes vagyok)(ezt nem szeretném kifejteni) ezt anyukám mindig a szememre hánya. Ha segítek itthon "ez nem jó " "ezt ne így csináld" stbb. Ha nem segíte k annyit amennyit szoktam egy lusta dög vagyok.(pl fárdat vagyok) . anyu nem dolgozik, "csak"főzni kell meg rendbeakni a lakás, amiben segítek. Felnőttként kezel nem úgy mint a másik két tesóma "B","C"-t. Nem tudok vele megbeszéllni semmit, semmiről, annyiszor próbáltam már de veszekedés lett a vége. A jegyeim "jók" (3-4 tanuló vagyok). A leggjob barátnőmmel már nem nagyon tudom tartani a kapcsolatot( másik városba jár, nev.szülőknél lakik) a többi barátnőmmel nem beszélek az itthoni problémákról(mi van egy pár). Szeretném ha aputól külön költeözne anyu, mert csak adósságot csinál.(lehet meg is csalja).De ő nem akar válni mert egyszer próbáltak akkor zakllata őket és testvéreimet. Nemtudunk evvel a helyzettel mit kezdeni. Apu soha sehova nem enged el. anyu elenged erre ő azt mondja , hogynem. Lelkileg terrorizál engem és anyát, meg zsarol. Hugommal régebben jól elvoltam, de "B" nővérem ellenem fordította. Utálok itthon lenni, minden napi veszekedések meg minden. Nagyon szeretek iskolába járni.Van külön szobám, nem zárható ajtóval , anyum mindig bejön kutakodni, rendetrak(maximalista), pedig nincs rendetlenség, utálom ha bejön meg is mondtam neki, kutakodik, úgy "renbe rakja a cuccaim" hogy hónapokig nem találom meg. Sokat olvasok. Nem tudom mit tegyek,hogyan könnyíthetném meg az életünket. próbáltam valami munkát vállalni de nem jött össze, hónapvégén üres a hűtő, napról napra vagyunk. Ha valamit nem értetek írjatokés még egyszer leírom. Hogy segíthetnénk magunkon? bocs hogy hosszú lett ,meg a helyesírási, formai hibák ért. egy 15 éves idegileg kiborult lány vagyok. ( ez már néha a jegyeimre is hatással van)
2010. okt. 30. 17:29
 1/7 A kérdező kommentje:
elírtam akkor még nem született meg hugom.
2010. okt. 30. 17:31
 2/7 A kérdező kommentje:
nagoyn félek attól ,hogy anyu meg hal , rámszakad a felelősség, a két gyerek, nekem kell vezetnem a háztartás, és közben teljesítenem kell az iskolában is, apukám persze otvolna de rám maradna minden mert ő dolgozik.
2010. okt. 30. 17:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!Tényleg nagyon rossz a helyzet,sajnálom.

Most más ötlet nem nagyon jut eszembe,lehet neked nem tetszene,de legjobb lenne ha elmennél a gyámügyre és állami gondozásba"vetetnéd magad"

A barátomnak is nagyon rossz volt a családi helyzete és kérelmezte,be is került és utána rendeződött az élete.Teljesen megnyugodott,több pénzt tudott költeni magára és elrakni is.

Persze jó lenne megbeszélni a helyzetet,de ahogy látom(és írtad is)már ezen nincs sok beszélnivaló.

Érthető,hogy anyukád ideges,de el kellene mennie orvoshoz,ha más nem azért,hogy ne hagyja egyedül a gyerekeit.Nem segíthetsz mindenkin Te 15évesen,gondolom a nővéred is ezért költözött el többek között.

Legalább a saját életed alakíthatnád.

A barátom 17éves korától volt állami gondozott.Külön szobája volt,zuhanyzóval,akkor járt ki amikor kedve volt és rengeteg barátja lett.Most 2 szakmája van,jelenleg dolgozik és érettségizik.

Más ötlet most nem jut eszembe,nehéz helyzet:S

2010. okt. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem nővérem 20 évesen költözött el a pasija miatt. Nem megyek államigondozásba, a családom mellet kell álnom.
2010. okt. 30. 17:52
 5/7 anonim válasza:

Hát eléggé rossz helyzetben vagy :/

Anyuddal kapcsolatban,neki szerintem mindenképpen el kellene menni dokihoz... Nem lenne jó ha meghalna ugyh próbáld meg rávenni vagy valami ;)

Apud.. Hát vele nagyon nem lehet semmit kezdeni, max otthagyni,de akkor ki keresne pénzt nektek? Akkor nem csak hónap végén hanem mindíg napról napra kéne élnetek :(

"A" nővéredet szerintem hanyagold, egyik ismerősömnek is van egy ilyen nővére (aki később kiderült hogy az anyja stb.. de ez most nem lényeg) és szóba se állnak egymással szinte csak a kisbaba miatt jár át havi 1-2 szer.

"B" nővérednek valami agyi baja is lett hogy bánt titeket? (Sajnálom szegényt hogy rokkant lett, de ez nem indok a bunyóra)

"C" hugod szerintem ő a legnormálisabb. valahogy próbálj vele kibékülni, 5 évesen nem lehet nagyon ellened


Sok szerencsét a jövőddel kapcsolatban, gratulálok hogy ilyen körülmények között se olyan rosszak a jegyeid, ha szeretnél beszélgetni néha akkor írj privátot és adok msn címet.

Sok Sikert 16/F

2010. okt. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kösziamm
2010. okt. 30. 18:38
 7/7 A kérdező kommentje:
írtam emailt
2010. okt. 30. 18:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!