Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztétek már úgy, hogy elég...

Éreztétek már úgy, hogy elég volt az elvárásokból?

Figyelt kérdés

„A tanulj, képezd magad, mert különben nem tudsz megélni és lemaradsz a világ nagy versenypiacán.”

„A munkahelyen megfelelés, a főnököknek, vagy az üzleti partnereknek, ügyfeleknek, versengés, hogy meg legyen a pénz”

”Akinek nincsen munkája, annak megfelelés a környezte, a társadalom elvárásaival szemben, hogy legyen már munkád, mert a társadalom ezt várja el attól, akinek nincs”

„A családban való megfelelés, hogy jó szülők legyünk, jó példát mutassunk, jó házigazdák, vagy házi asszonyok legyünk, a szüleink büszkék legyenek ránk”

„Megfelelés önmagunkkal szemben, hogy elmondhassuk, én elértem ez, vagy azt az életben”


2010. okt. 28. 19:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Igen,szoktam úgy érezni,hogy elég volt az elvárásokból.Elsősorban munkahelyiekből.Tökéletesen igaz,amit leírtál .Minimális fizetésért maximális teljesítményt elvárni irreális és aljas dolog!Aztán ne csodálkozzanak,ha silány a munka minősége...majd jó lesz,ha jobban megfizetik!

A családi elvárások már kicsit érthetőbbek.Bár itt is attól függ,kinek a részéről milyen elvárásról van szó.

Minden esetre én próbálok minél szabadabban létezni.Úgy,hogy minél kevesebb társadalmi befolyás legyen az életemben.

2010. okt. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A mai világban örüljön az akinek van munkája mert meg tucc élni de másnak még kenyérre se telik....megértelek mert énis ígyvagyok megélek de több nem...
2010. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Húh, de sokszor... Hányszor kapok szemrehányásokat, frusztrált megjegyzéseket rokonoktól, ismerősöktől, egyéb partnerektől, mert nem feleltem meg az elvárásaiknak. Fejlett ego és alaposan átgondolt értékrend kell ahhoz, hogy az elvárásokat el tudjuk hárítani és korrektek is tudjunk maradni. Én azzal kezdtem, hogy a közvetlen rokonságomtól semmit soha nem várok el. Így ha bárki megpróbál idomítani, van mire hivatkoznom.
2011. febr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!