Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztétek már úgy, hogy elég...

Éreztétek már úgy, hogy elég volt az elvárásokból?

Figyelt kérdés

„A tanulj, képezd magad, mert különben nem tudsz megélni és lemaradsz a világ nagy versenypiacán.”

„A munkahelyen megfelelés, a főnököknek, vagy az üzleti partnereknek, ügyfeleknek, versengés, hogy meg legyen a pénz”

”Akinek nincsen munkája, annak megfelelés a környezte, a társadalom elvárásaival szemben, hogy legyen már munkád, mert a társadalom ezt várja el attól, akinek nincs”

„A családban való megfelelés, hogy jó szülők legyünk, jó példát mutassunk, jó házigazdák, vagy házi asszonyok legyünk, a szüleink büszkék legyenek ránk”

„Megfelelés önmagunkkal szemben, hogy elmondhassuk, én elértem ez, vagy azt az életben”


2010. okt. 28. 19:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2010. okt. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Hát nem tudom... Amiket felsoroltál azok számomra természetes dolgok, magamtól csinálom és nem esik nehezemre... A többire meg azt mondom hogy nem érdekel, ki mit vár el, én úgy élek ahogy akarok, ártani senkinek sem ártok... Neked mi bajod van a munkával vagy azzal hogy normálisan viselkedj a szüleiddel, vendégekkel?
2010. okt. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Nekem soha senki nem szabott elvárást. Szabadléleknek neveltek. rám hagytak mindent h magam jöjjek rá a dolgok rejtekére. Ez máig így van és sokkal jobb. míg más gyerek hazaér 1ből mondják neki h mit csináljon. addig nekem nem szólnak.

Ettől függetlenül kipróbálnám mien 1kis elvárásos lét.

18/F

2010. okt. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Általánosságban írtam, mert mindenki mással tud azonosulni.


Személy szerint én, a munkahelyi elvárásokba fáradtam bele. Az ember képzi magát, dolgozik, hogy megfeleljen a munkahelyén és jó legyen a munkájában.

De mindezt miért? Hogy szánalmas fizetést kapjon, ami alig elég arra, hogy megéljen belőle az ember. Az ember vált egy másik, majd egy harmadik munkahelyre, remélve, hogy ott majd többet keres, de közben az árak emelkednek, és ugyanott van.

Képzem magamat, de mire képzésnek vége, addigra már az nem ér semmit, ezért jön egy újabb képzés, gyűlnek a bizonyítványok, de minek, mert az életszínvonal ettől sem lett jobb, csak elment rá sok pénz.

2010. okt. 28. 19:34
 5/13 anonim ***** válasza:
Megertem. Szerintem sokkal jobb, ha az ember a boldogsagot masutt keresi. En is csak annyit keresek, amibol megelek, de nem is vagyom tobbre. A hulye menkahelyekre pedig a "leszarom" tabletta hatekony.
2010. okt. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

AMiket írtál, azzal nem tudok azonosulni. túl tág.

Amik engem zavartak az főleg viselkedéshez kötöttek. Azthiszem későn érő típus vagyok, és most lázadok:) hétköznapi elvárások zavartak, apróságok, de rengeteg van belőlük... Főleg a személyes elvárások. Amikor valaki rádnyomja hogy milyennek kell lenned. Exem volt ilyen, talán miatta lett elegem... mellette állando megfelelési kényszerem volt, mindig változtattam magamamon,mert kerestem h mi az ami bejön neki. Aztán rájöttem hogy nem mindenen, nem az egyéniségemen kell változtatnom hanem rajta:) Azóta megszabadultam ezektől, már másnak sem "engedelmeskedem" ilyen szinten. NEm érdekel hogy XY szerint mi a jó és mi a rossz. Én én vagyok, és ezen nem vagyok hajlandó változtatni. A társadalom által elvárt viselkedési formák is ide tartoznak, annyi különbséggel, hogy empátia azért van bennem. Ha valaki puszta kötözködésből vár el tőlem bármit, azt lesheti. De nem cisnálok olyat amivel más embereket fokozottan zavarok, esetleg bajuk származhat belőle.

2010. okt. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem szarhatom le az ügyfeleket. Tudod, mosolyogni kell.
2010. okt. 28. 19:49
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hoxa.hu oldalán található cikket. Érdekes, hogy ott is pont ez volt a téma.

Az elmúlt 20év alatt már az ötödik munkahelyemet taposom, de sajnos mindig kiderül, hogy semmiért várják el a 200%-ot, persze mosollyal, lelkesen.

Mert ugye ha nem tetszik, ha leszarod, van helyetted másik. És manapság válogatni nem lehet, örülni kell, hogy van munkahely.

2010. okt. 28. 20:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy hányszor érzem ezt? Minden nap szinte. De, és itt a lényeg: én támasztok túlzott elvárásokat magammal szemben. Főállásban dolgozom, gyereket nevelek, háztartást vezetek és emellé még bevállaltam a főiskolát is. Néha a legszívesebben világgá szaladnék mert azt látom, hogy mindig sérül valamelyik terület. A suliban is csak hármas-négyes között van az átlagom, a háztartás is úszik időnként. Egyedül a gyerekkel kapcsolatban nincs pardon, rá akkor is szánok időt, ha semmi másra nem jut. Hála Istennek a férjem sok mindenben segít és soha nincs egy rossz szava sem rám, így nem vagyok teljesen egyedül, de azért vannak rossz napok.
2010. okt. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én szinte majdnem mindegyikkel tudok azonosulni. Sőt gyakran érzem őket, és éreztetik velem. Mára eljutottam oda, hogy nem érdekel kinek milyen elvárásai vannak velem szemben. Az én elvárásaimért sem tett senki egy tűt se keresztbe soha. Akkor én miért gebedjek meg, hogy mindenkinek megfeleljek? Inkább nem....
2010. okt. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!