Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista családtagot (25,...

Alkoholista családtagot (25, férfi) hogyan támogassam?

Figyelt kérdés

Egyedül lakik albérletben, mert nem akart itthon maradni. Ha el is jön közös programokra, akkor feszült és csak panaszkodik.

Bármikor eléri a családját, pszichiátriai és pszichológus segítséget is kap, de mivel nagykorú, nem tudom hogy az igazat mondja-e az orvosoknak. Szerintem ő nem is tekinti az alkoholizmusát problémának, vagy ha igen, akkor nem tesz semmit ellene.

Ilyenkor én mit tehetnék?


máj. 5. 13:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
63%
Ha budapestiek vagytok a Nyírőben van egy Drogambulancia, talán be lehet állni a sorba.
máj. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
47%
Apró, ártatlan esemény is traumatizálhat egy gyereket, pl. ha beteg volt és a kórházban egyedül volt pár napig, és azt hitte, hogy elhagyták a szülei. Ez pl. simán lehet alapja egy függőségnek, pedig nem tűnik nagy ügynek.
máj. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
64%

18,20#

Ma megvettem a Sóvárgás démonát, először én olvasom el, aztán olyan helyen "felejtem", ahol megtalálhatja. Hátha egyszer, valamikor hasznát veszi. Magam is úgy gondoltam, ilyesmi állhat a háttérben, még csak beleolvastam, de úgy vélem, mindketten tanulhatunk belőle.

Köszönöm én is az ötletet!

1 és 9 voltam

máj. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
A könyv egyébként le is tölthető a netről, én is el fogom olvasni.
máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
68%
Ennyi erővel mindenki alkesz lenne. Mindnekit értek ilyen-olyan traumák. Az alkogholizmusra való hajlamnak igen erős genetikai háttere van. Közel 30 gén felel az alkoholizmus kockázatáért.
máj. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
37%

Tök mindegy, milyen könyveket olvastattok vele, az alkoholbetegség kőkemény függőség, pont semmit nem érnek a könyvek és NEM trauma váltja ki, hanem genetikai háttere van.


Ha trauma váltaná ki, akkor mindenki piálna :D

máj. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok vele, hogy most nem olvassa el, nem is szólok róla, mert csak veszekedés lenne belőle. Ha majd egyszer, valamikor elege lesz az egészből, akkor lehet neki segítség, ha akar változtatni.

Most meg nekem segít megérteni hohy mi zajlik benne, és hogy hogy kezeljem ezt a helyzetet, hogy könnyebben viseljem.

máj. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátom azt mondta, hogy egyetlen eszközünk a tudatosság. Nekem, függőként sok mindent segített tudatosítani ez a könyv (ami egyébként tudományoson megalapozott). Más ilyen könyvek is léteznek.

A traumákról én is hasonlóan gondolkodtam korábban, ma már nem. Az emberi agy/lélek bonyolult, akár ugyanaz az életesemény is teljesen eltérően hathat egyik, vagy másik emberre. Vagy épp néhány apró dolog felerősíti egymás hatását egy másikban... és amúgy elég sok függő és traumatizált ember van Magyarországon, katasztrofális az ország mentális állapota.

máj. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Addiktologia
jún. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!