Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hiba az, ha nem állok ki a...

Hiba az, ha nem állok ki a családom mellett?

Figyelt kérdés

Van egy dolog amivel nem értek egyet. Sőt ha belegondolok egyáltalán nem jogos az, amit a családom követel és teljesen igazságtalan.

Ilyenkor mi a teendő? Álljak ki a családom mellett, mégha egyáltalán nem is tisztességes a dolog?


2010. okt. 28. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Édesanyámmal vagyok így. Túlzásba viszi mások ajnározását, ezerszer megköszön mindenkinek mindent. Olyan már-már nyalizós a viselkedése. Én bizony szóvá teszem elég keményen, meg is orrolt már rám. Viszont azt tapasztalom nevelő jellegű volt a fellépésem. Imádom az anyut, de nem kell túlzásokba esni.
2010. okt. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a kérdés! Szülőkről van szó, vagy házastársról, gyerekről??
2010. okt. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szülők + testvérek.
2010. okt. 28. 12:06
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mond el a véleményedet, talán ekgondolkodnak rajta. Ha ez sem használ, maradj ki belőle, ha esetleg rosszul sül el a dolog, legalább neked tiszta marad a lelkiismereted.

Sajnos gyakran fordul elő, hogy nem mindig annak van igaza, akit a legjobban szeretünk. De elmondhatjuk, hogy mit gondolunk....

2010. okt. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lehető legjobb megoldás az, ha nem folysz bele. Így nem sérted meg a családodat, de nem is kell a véleményeddel szembemenned. Természetesen négy-hatszemközt elmondhatod nekik a véleményed, viszont én a helyedben nyilvánosan nem szegülnék szmbe a családommal, mert akármi is a véleményük, mások előtt megalázni, "megtagadni" nem illik őket.. Persze ez csak akkor él, ha vmi nagyon fontos dologról van szó...
2010. okt. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha szerinted nem tisztességes, akkor ne adj nekik igazat!!! Kérd meg Őket, hogy hallgassanak meg, hátha elgondolkodnak!
2010. okt. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha az én értékrendemmel, vagy elveimmel mélységesen ellentmondó, uram bocsá tisztességtelen dolgot kérnének, vagy követelnének, én nemet mondanék. A véleményemet pedig szemtől szembe mondanám el erről a dologról a családtagjaimnak.
2010. okt. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A saját családoddal sem kell mindenben egyetértened.
2010. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező egyet ne felejtsd el soha sem mindig anak az oldalán álljál akinek igaza van Ha ugy érzed nem helyes amit a családod tesz állj oda őszintén mond meg nekik hogy, te ezzel nem értesz egyet Ezzen még megharagudni se lehetne csak azért mert ők a családod nem vagy köteles elismerni abban az esetben őket ha nincs igazuk.
2010. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Éretlenség árulásnak venni, hogy más véleményen vagy.
2010. okt. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!