A konyhát mennyire gyakran használjátok, család mellett hogy jut időtök főzni?
Még egyelőre a párommal ketten vagyunk, többet eszünk máshol, mint itthon.
Kisbabát várok, így gondolom ez is változni fog valamennyire, nem is hiszem, hogy napi 2x mennénk babával ilyen helyekre az elején, meg pl. sütögetni nagyon szeretek, csak sokszor sajnálom rá az időt, energiát.
1-2 gyerek mellett hogyan változott nálatok a család étkezési szokása, milyen gyakran szoktatok főzni gyerekek mellett, mennyire központi hely a konyha, étkező?
Máshogy étkezünk, mást szeretünk
ó, 28 év után a férjem naponta enne sárgaborsót, pedig utálta. Én meg majd megveszek a káposztás tésztáért, de nem szereti, magamnak nem csinálok (anyukám a hős, mindig szól, ha nála az van). :)
így az első hetekben csak ő csinálta az értékeinket.
Bocs, 12, de nagyon röhögök. MErt nyilván nem ezt akartad írni, de igen, az első időben rohadt nagy érték, bárki csinálja helyetted :D
Amíg ketten voltunk, és mindketten ettünk a melóban, hétvégén főztem. Amikor itthonmaradtam az első babával, minden nap.
Amikor visszamentem dolgozni, és megint mindenki evett a munkában meg az oviban, mondjuk kétnaponta, és akkor vittem magammal dobozban.
Mióta home officeban vagyok állandóra, szintén két-három naponta főzök, és esszük, amíg elfogy. :)
Viszont ne is haragudj, tök butaság, hogy nem olcsóbb otthon főzni, mert ami nem fogy el, kidobod. Jesszuskám, ne dobd ki! Tedd el! Hűtő, mélyhűtő, van ami sokáig eláll, főzz másnap is olyat, amibe az az alapanyag kell, találd fel magad!
"Építkezni szeretnénk, és fogalmam sincs, mennyire kell, hogy tágas legyen a konyha, központi része legyen a háznak."
Miután egyértelműen nem használjátok a konyhát, így kb egy főzőfulke is elég lesz nektek
Nálunk mindig a konyhában folyt a családi élet, pedig nem volt minden nap főzés, legalábbis iskolaidőben inkább csak hétvégén (ovi/suli/munkahelyi menzán ettünk). Reggelire, vacsorára hideget ettünk, vagy maximum melegszendvicset. Szóval nálunk az amerikai konyha az ideális megoldás.
(Értékítélet nélkül, ez amúgy engem megdöbbent, hogy te veszel valamit, felhasználsz egy kicsit és a maradék kuka, mert "nem kell". Nem leszólás! Más kultúra. Én sváb családban nőttem fel és nekem ez elképzelhetetlen. Hasznos volt, hogy leírtad, jó dolog megismerni, hogy csinálja az, aki nem úgy, mint amit én ismerek.)
Két 3 év alatti gyerekkel vagyok itthon.
2-3 naponta főzök, ahogy kijön, biztos nem állnék neki minden nap főzni meg a konyhát rendbe rakni. Általában vasárnap délelőtt rászánom az időt a főzésre, ilyenkor keddig-szerdáig megcsinálom a meleg ebédet, aztán szerdán megint főzök csütörtök-péntek ebédre, szombaton vagy főzünk aznara vagy anyóséknál ebédelünk.
Vacsorára vegyesen eszünk meleget és hideget, azt is vagy előkészítem hétvégén vagy összedobom hét közben, de itt csak gyors kajákra kell gondolni, mittudomén, tejszínes-cukkinis spagetti, valami krémleves, lepcsánka, ilyenek, amik hamar megvannak.
Plusz van, amiből mindig nagy adagot főzök, és akkor van, hogy csak a fagyasztóból kell elővenni a kaját.
Baba elott ritkan foztem/ foztunk, inkabb etterembe mentunk es rendeltunk.
Baba ota 2 naponta fozunk (ferjem is szokott) mert abban tudom mi van legalabb. 1 eves, meg nem szeretnek neki ki tudja milyen kesz etelt adni, majd az oviban ugyis menzas lesz, azt nem tudom elkerulni, de addig inkabb az a tuti, amit mi fozunk meg.
Azota kezdtunk a kertben is termeszteni amit lehet, amiota gyerek van, addig nem erdekelt minket.
Napkozben amugy nincs nagyon idom fozni, keso este szoktam vagy a ferjem foz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!