A konyhát mennyire gyakran használjátok, család mellett hogy jut időtök főzni?
Még egyelőre a párommal ketten vagyunk, többet eszünk máshol, mint itthon.
Kisbabát várok, így gondolom ez is változni fog valamennyire, nem is hiszem, hogy napi 2x mennénk babával ilyen helyekre az elején, meg pl. sütögetni nagyon szeretek, csak sokszor sajnálom rá az időt, energiát.
1-2 gyerek mellett hogyan változott nálatok a család étkezési szokása, milyen gyakran szoktatok főzni gyerekek mellett, mennyire központi hely a konyha, étkező?
Nem nagyon voltam soha főzős, de mi mindig inkább rendeltünk vagy a elvitelre kértünk a közeli kifőzdékből, nem ültünk be.
Ez a baba után sem nagyon változott. Most főzök heti egyszer-kétszer, amúgy meg mindig hozunk valahonnan kaját, szerencsére rengeteg lehetőség van a környéken. Most már ő is eszik velünk, szokta szeretni azt is amit én csinálok, meg azt is amit máshol veszünk. Étteremben még nem voltunk vele és egyelőre nem is tervezzük (15 hónapos).
Minden nap föztem munka után is. Aztán szültem 2 gyereket, mellettük is napi szinten volt főtt étel.
Most, hogy visszajöttem dolgozni, gyereke oviban, így mire hazaérünk, inkább velük foglalkozom mint a vacsorával. Most úgy heti 2-3x van főtt étel otthon.
(Én az irodában, gyerekek az oviban esznek minden nap, férjem meg vesz ebédet)
Akkor használtam a legkevesebbet a konyhát, amikor a gyerekek ovisok és alsósok voltak. Reggeliy, ebédet bent ettek, a férjemmel mi is ettünk valami kifőzdében a munkahelyhez közel. Vacsorára meg ettünk hideget. Kenyeret, felvágottat, paprikát, paradicsomot. Esetleg virslit.
Ennek a jó világnak kiskamasz korban lett vége, amikor már semmi kaja nem volt elég. Ebéd után még 1 ebéd otthon + 2x vacsora ottion, de meleg, főtt étel. Na onnantól úgy éreztem hogy a konyhában lakom
Köszönöm a válaszaitokat! :)
Az az igazság, hogy tőlem/tőlünk ez a mindennapi főzés nagyon távol áll, több okból. Máshogy étkezünk, mást szeretünk, örülök, ha hétvégén kitalálunk olyasmit, amit mind a ketten szeretünk.
Valamint hétköznap dolgozunk, egyszerűbb a belvárosban beülni valahová, minthogy hazajöjjünk, főzzünk, együnk, elpakoljunk, erre nincs naponta 2 óránk suli, munka mellett.
De a babával ugye itthon leszek 1,5-2 évig biztosan.
Nem minden esetben olcsóbb, pl. van alapanyag, ami drága, egy adag ételbe nem kell az egész, a többi nem kerül felhasználásra, így kuka lesz a sorsa, stb.
Meg hiába olcsó, ha kényelmetlen, nehezen megoldható.
Anyagi terhes nem okoz, de kisbabával valószínűleg lesznek napok, mikor huszadrangú gondolatom lesz, hogy beüljünk valahová ebédelni, vacsizni.
Építkezni szeretnénk, és fogalmam sincs, mennyire kell, hogy tágas legyen a konyha, központi része legyen a háznak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!