Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy nő tudatosan egyedül vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Adott egy nő, 30on túl, és nincs normális párja, de már minden vágya egy gyerek. a szülei már nem fiatalok, szóval az is szempont, h lássák a nagyszülők az unokát, és a gyermek se nélkülözze a nagyszülők szeretetét, törődését.

elhatározza magát szépen, hogy megkéri egyik jó férfi ismerősét, hogy "csináljon" neki egy gyereket, nem kell apasági nyilatkozat, nem kell gyerektartás, csak segítsen neki anyává válni.

Ti megtennétek, ha nem lenne már semmi más esély? vagy inkább várnátok a végtelenségig, míg kifuttok az időből???

Ismerek pár nőt, aki megtette, a gyerekeik jó barátaim (amúgy nem ismerik egymást, egyik volt oszitársam, másik egy haverom) már jóval 20on túl vannak ezek a fiatalok, akik apa nélkül nőttek fel, de mégis mindent megadott nekik az anyukájuk, sikeres, tanult emberek, bár lehet, h hiányzott volna nekik egy apa...


biztos lesz pár válaszoló, akik kikel magából, hogy ez mekkora szemétség, és biztos lesznek páran, akik ilyen helyzetben vannak.


köszi a válaszokat, és véleményeket.


ja, azért tettem fel a kérdést, mert egyik jó barátnőm ilyen lépésre készül. bevallom, én mellette állok.


2010. okt. 27. 13:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
58%

Na meg a másik dolog,ha megszületik a gyerek és utána anyuka mégis talál egy jó társat,akkor mit mond majd neki,honnan ,kitől van a gyerek? "Valaki csinálta,hogy legyen?" Mert biztos szóba kerülne a dolog.

Egy jó kapcsolatra kellene törekedni,olyan férfit keresni aki jó férj ,apa lehet.Sosem késő ma már az idősebb nők is biztonsággal szülhetnek.Úgy érzem nem helyén való szándékosan csonka családot létrehozni.Én nem vagyok sem idős,sem konzervatív.De én sosem tennék ilyet.

2010. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

megkérdeztem tőle én is, hogy mit mondana majd pár év múlva a gyereknek, ha az apja felől érdeklődik. sajnos nem igazán tudott elfogadható választ adni.

szerintem talán ez a legnehezebb az egészben. nem a felnevelés, nem az anyagiak, hanem hogy a gyereknek hogyan mondjuk el az igazságot...

2010. okt. 27. 13:33
 13/20 anonim ***** válasza:
24%

Én is támogatnám..

Hisz már nem tini,felnőttként gondolkodik és igencsak benne van a korba.és gondolom átrágta már ezt a témát ezerszer...

2010. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%
Erre valók a spermabankok...
2010. okt. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én érintet vagyok a dologban, igaz, h másképp kerültem anyuhoz.


Örökbefogadott, mikor 3 éves voltam, egyedül vállalt, akkor már túl volt a válásán, és utána nem házasodott újra, azt sem tudom, h volt-e férfi az éltében, egyébként nem hiszem.


Szerintem ez járható út, persze ha valaki csakis "saját" gyereket szeretne, akkor keressen hozzá valakit, bár kissé aggályos, h a férfi utólag ehhez majd mit szól.


Nekem nagyon szép éltem volt anyu mellett, nem mondom, h kamaszkoromban nem kérdezgettem sokat, h hol van az "igazi" anyukám, és apukám, de azt mindig is tudtam, h anyu imád, úgy ahogy vagyok, és jól döntött.


Sajnos már nincs köztünk, de imádattal, és hálával gondolok rá.


Ha a barátnőd mindenképp gyereket akar, akkor tegye, csak le akartam írni, h más út is létezik, nem csak a teherbe esek valakitől. Sok kisgyerek kerül nehéz helyzetbe, nem mind roma, igaz, h várni kell, de ma már sokkal egyszerűbb, lásd nyílt örökbefogadás, anyu rám 7 évet várt!

2010. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Elnézést, érintett, lemaradt a t:(
2010. okt. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
11%
Jól teszi! Baráti körömben egyszer beszélgettünk a témáról, és kiderült, hogy a 90%-nak az apja vagy alkesz volt, vagy lelépett! Hálistennek az én apám aránylag normális, de tényleg nehéz érett, normális gondolkodású férfit találni, aki nem foglalt.
2010. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
11%

Érdekes kérdés.

Szerintem van hátránya és előnye is ennek a dolognak..

Hátránya,hogy később hogy fogja megmagyaráznia gyermeknek,hogy nincs apja,mert ő tudatosan így született.Itt nem az a gond,hogy az apja nem volt kíváncsi rá..(minden gyerek életében eljön az az idő amikor tudni akarja a származását.)

Vagy mi van akkor ha ugyan a férfi benne van a dologba,de később valamiért meggondolja magát,és részt akar venni mint apuka a gyermeknevelésében..

VAgy fordítva.Mi van akkor ha a férfi benne van,és szeretkezik egy jó nagyot,majd lelép,hiszen így beszélték meg.Szinte el is felejti az egész estet ám egy nap mégis a nő kéri a "apai kötelességét" Soha nem lehet előre megmondani,hogy mi lesz később..Ez a lehetőség is fennáll.

Vagy mi van akkor ha (sajnos erre is gondolni kell) beteg a gyermek vagy baleset éri? Sokszor az apa mint donor sokat segíthet..

Előnye talán annyi,hogy a nőnek teljesül a vágya,és gyermeke lesz,mindenféle kötöttségek nélkül..

Én megmondom őszintén,ha nem lenne kitől szülni,és mégis kéne gyermek,nem a barátomat vagy ismerősömet kérném meg erre, hanem a spermabankba megyek..Egy kicsivel személytelenebb így,de a hátrányok nagy részét kizárom...

De ettől függetlenül nem ítélem el azokat akik így vállalnak babát..

2010. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
91%
Én önzésnek tartom, mert így a gyereke sorsa felől is dönt, a gyerek ti. nem arra való, hogy nekünk jó legyen.
2010. okt. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
43%

Először is az apa tudtával történne és nem tőrbe csalva, hanem megegyezve és ez nagy különbség! Miért lenne önzés? Hány gyerek nő fel boldogtalan családban és hány gyerek nő fel úgy, hogy az apa önként elhagyta? Magyarázat? Ha a gyerek felnő és boldog gyermekkora volt az anya nyugodtan mondhatja, hogy volt valakije aki az ő apja és bár nem volt szerelem mégis megfogant és ez volt a világon a legjobb ami vele történhetett! A gyerek ezt meg fogja érteni és nem lesz lelki sérült!

Én depressziós felnőtt lettem és egész életemben végig fog kísérni a gyerekkorom, a gyerekkorom ami nem volt kellemes , azért mert az én apám pokollá tette, ti akik ellene vagytok nem is tudjátok elképzelni, hogy van borzasztóbb dolog mint a csonka család, szerencsések vagytok!

Mindennap eszembe jut, hogy mennyivel más lett volna az életem ha anyám elhagyja az apámat és én nyugalomban és szeretettben nőhettem volna fel!

2010. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!