Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy nő tudatosan egyedül vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Adott egy nő, 30on túl, és nincs normális párja, de már minden vágya egy gyerek. a szülei már nem fiatalok, szóval az is szempont, h lássák a nagyszülők az unokát, és a gyermek se nélkülözze a nagyszülők szeretetét, törődését.

elhatározza magát szépen, hogy megkéri egyik jó férfi ismerősét, hogy "csináljon" neki egy gyereket, nem kell apasági nyilatkozat, nem kell gyerektartás, csak segítsen neki anyává válni.

Ti megtennétek, ha nem lenne már semmi más esély? vagy inkább várnátok a végtelenségig, míg kifuttok az időből???

Ismerek pár nőt, aki megtette, a gyerekeik jó barátaim (amúgy nem ismerik egymást, egyik volt oszitársam, másik egy haverom) már jóval 20on túl vannak ezek a fiatalok, akik apa nélkül nőttek fel, de mégis mindent megadott nekik az anyukájuk, sikeres, tanult emberek, bár lehet, h hiányzott volna nekik egy apa...


biztos lesz pár válaszoló, akik kikel magából, hogy ez mekkora szemétség, és biztos lesznek páran, akik ilyen helyzetben vannak.


köszi a válaszokat, és véleményeket.


ja, azért tettem fel a kérdést, mert egyik jó barátnőm ilyen lépésre készül. bevallom, én mellette állok.


2010. okt. 27. 13:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%

Én igazat adok nekik, de csak akkor ha tényleg biztosítani tudják a gyereknek a dolgokat ( itt a megélhetésre gondolok).

Az meg, hogy kell egy apa. Persze, hogy úgy az ideális, de sokan úgyis apa nélkül nőnek fel, hogy mondjuk házasságba születtek és mégis normális emberek lesznek.

Én is apa nélkül nőttem fel ( más okból) és nincs belőle semmi bajom.

2010. okt. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%
Ha Ő eldönti, hogy apa nélkül is képes arra, hogy egy gyereket rendesen felneveljen, akkor rendben van a dolog. Bár van 1-2 eset, ahol az apa csak a létszámot növeli a családban, számítani nem lehet rá, nem törődik a családdal. (lásd egy tanácstalan másik kérdező anya)
2010. okt. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%

Ha valakinek tényleg ez minden vágya és nincs a kilátásban egy férfi sem, akkor miért ne tegye?

Nyilván jobb lenne egy tökéletes családban felnőni, ahol apa, anya normálisak és szeretik egymást, de az ilyen amúgy is elég ritka manapság. Közben meg úgyis megismerkedhet egy férfival, aki elfogadja a gyerekét és a sajátjaként neveli fel.

2010. okt. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
55%
Háát....nagyon meggondolandó ez a lépés! Azt hiszem nekem csak tényleg az utolsó lehetőségként jutna eszembe,hogy így szüljek!Nem is a "megcsinálásával" lenne a gond hanem az azt követő évekkel.Mit mondanék a gyerekemnek ha látni akarja az apját? Egyáltalán van ilyen pasi,aki erre vállalkozik?Mert azért neki sem mindegy,hogy van egy gyereke valahol...nehezebben tud saját családot alapítani majd. De mondom, nem elítélendő de csak akkor ha tényleg nincs már más lehetőség!
2010. okt. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%

Semmiképp nem tartom jó ötletnek.Mit fog mondani az anyuka,ha majd a gyerek felnő és kérdezgetni kezd az apjáról?Egyáltalán,ha nem kell sem apasági nyilatkozat,sem gyerektartást,akkor az apa neve sem kell?

Meg aztán anyagilag sem a legjobb ...egy keresetből nem túl könnyű mindent megadni agyereknek,hacsak nincs az anyukának több százezres fizetése.De a mai világban arra sincs garancia,hogy a jól fizető állás megmarad.

Szóval én első sorban a gyermekre nézve nagyon rossz ötletnek tartom ezt!

2010. okt. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
40%
Én nem vagyok ellene, abban az esetben, ha a leendő "apa" is tud a dologról, szóval ha nem csak kihasználja a nő a férfit, s tudta nélkül teherbe ejteti magát! Persze az az ideális, ha van apa-anya, de én is apa nélkül nőttem fel, szüleim elváltak, s nem érzem, hogy bármi hátrányom származna ebből...
2010. okt. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

na igen, én is apa nélkül nőttem fel, mert a születésemkor lelépett a drága.

az anyagiakban szerencsére sem nekem, sem az említett barátaimnak nem volt hiányuk.


sőt, sokszor azt látom, hogy az ilyen egyedülálló anyák jobban odafigyelnek a jó megélhetésre, mint azok, akiknek van párjuk.

sok helyen sajnos apuka szeret eljárni, szórni a pénzt, aki pedig ilyen nehezen bár, de szült egy gyereket, az igyekszik biztosítani a jó színvonalat, és a gyerek érdekeit nézi

2010. okt. 27. 13:26
 8/20 anonim ***** válasza:
52%
Én mellette vagyok, attól, hogy nem találja meg az igazit még nem kell kimaradni ebből a csodából! Igen, a gyerek lehet, hogy apa nélkül nő fel, de lehet, hogy lesz az anyukának szülés után kapcsolata és mégis lesz lehetősége családban felnőni. Én úgy nőttem fel, hogy volt apám, aki nőzött, ivott és durva volt, sokszor kívántam gyerekkoromban, hogy bárcsak ne lenne! Jól teszed, hogy támogatod, én is ezt tenném!
2010. okt. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem teljesen korrekt. egy nőnek könnyű partnert találni csak szexre, még egy jó testfelépítésű jó génekkel rendelkezőt pasast is. Nem is kell a férfinek elárulni. Csak szex és kész. Mintha laza kapcsi lenne. Ennyi.

persze csak akkor, ha a nő tényleg eltudja tartani a gyerekeket.

2010. okt. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%
Teljesen igaza van!
2010. okt. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!