Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárnátok a gyereketektől,...

Elvárnátok a gyereketektől, hogy adjon bele a háztartásba? Jogosan nem akarják ezt a szüleim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pályakezdő vagyok és sikerült elhelyezkednem. A pénz annyira nem rossz ahhoz kepest, hogy kényelmes a munka és Magyarország kevésbé jól felszerelt részéről van szó, szóval nem panaszkodom. (Nettó 300 hétfőtől péntekig 6-7 óra irodai munka, tudom, hogy ez kevés, de már nem bírtam itthon ülni, ki készülök itthon.. Ez a bér kezdő bér, remélhetőleg emelkedni fog)


Értelemszerűen így, hogy lesz keresetem, adni szeretnék a háztartásba a szüleimnek, hisz náluk lakom (víz, áram stb.). Szerintük nem kell, és épp az imént ezen vitatkoztunk, mert hogy Ők ezt nem fogadják el.

Viszont az én álláspontom meg az, hogy márpedig mégha nem is elvárt, de illik beleadni valamennyit.


Az egyik fő érv az náluk, hogy azért ne adjak, mert a testvérem sem ad. (Másfélszer ennyit keres, mint én, csak Ő valahogy más.. Neki meg sem fordul ilyen a fejébe, hogy bele kellene adni a dolgokba, a szüleim pedig nem fogják neki mondani)


Nem élünk olyan nagy lábon. Jól élünk, van házunk, tudunk mit enni, nem nélkülözünk. Inkább úgy fogalmazok, hogy nem vagyunk gazdagok, de szegények sem. Vannak nálunk jóval rosszabb helyzetben lévő családok is.


De tudom azt, hogy mit meg nem tesznek értünk a szüleink, sokszor nélkülöznek csak azért, hogy nekünk "gyerekeknek" jobb legyen.


Pont ezért számomra evidens, hogy 100% hogy bele fogok adni a dolgokba még akkor is, ha a testvérem nem fog továbbra sem.


A teljes élelmiszerem is én szeretném állni, de akár hogy győzködöm őket, nem engedik. Nagy nehezen rávettem őket, hogy akkor havi 20 ezret teszek a rezsibe, +a húst megveszem én magamnak. Szóval kb. +40 ezer fog az Ő zsebükbe maradni minden hónapba, ami elég nagy segítség lesz nekik.


(A kaja téma azért ilyen nálunk, ugyanis nem eszek meg mindent, mert edzeni járok és fontos számomra, hogy relatív egészségesen egyek és meglegyen a kellő fehérjebevitel. 3 éve már külön főzök magamra.)


Mi erről a véleményetek? Szerintetek is én reagálom túl ezt?



jan. 29. 19:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
78%

Én elkértem tőle a rezsi és a bevásárlás ráeső részét (eltettük neki folyószámlára, amiről ő nem tudott)


Nem szmétségből, hanem tanulja, meg azt a pénzt beosztani, ami marad a rezsi-számlák és kaja megvétele után, ne az legyen, hogy elköltözik, és azt hiszi, hogy a 340 ezer az tisztán 340 ezer és mindenféle hülyeségre költi.

Legyen vele tisztában, hogy a 340-ből lejön legalább egy százas még úgyis, hogy nem albérletezik, hanem "hiteles" lakása van.

jan. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
70%

21.-nek teljesen igaza van.

Amíg a gyerek nem látja be a spórolás értelmét, addig így érdemes.

Amúgy meg ki ne örülne, amikor bekövetkezik a szülőktől(-ről) való el(le)válás, és kap egy indulótőkét az életben? Mondjuk én azt sem adnám oda kp-ban, mert - főleg ha gyerek van - pikk-pakk el lehet költeni - ha másra nem, hát az ő igényeinek kielégítésére - akár millió forintokat is.


Sokkal ésszerűbb, ha felmérjük, mik a reális és értelmes igények, a valós szükségletek, és azokat (vagy azokból, azok közül) vesszük/veszünk meg Neki.

Gondolok itt akár arra, hogy nem kell

jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
29%
Gondolok itt akár például arra, hogy nem kell egy könyvelőnek olyan erős számítógép, mint egy grafikusnak, vagy egy operatőr-vágónak, stb.
jan. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
53%

21-es, az én férjemtől nem vettek el egy forintot sem, mégis megtanulta kezelni a pénzt. A barátnőméktől sem vettek el, mégis megtanulták a férjével.


Hülyeség azt gondolni, hogy ennyin múlik, hogy csak úgy lehet pénzügyi tudatosságot nevelni a gyereknek, ha elvesztek tőle, hogy a céltudatosabbja azt érezze, még otthon se tud félrarakni, így sose lesz lakása.

jan. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"...az én férjemtől nem vettek el egy forintot sem, mégis megtanulta kezelni a pénzt. A barátnőméktől sem vettek el, mégis megtanulták a férjével."


De van olyan, aki enélkül NEM tanulja meg, sőt, olyan is, aki ezzel sem

jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem feltétlen a pénzügyi tudatosság miatt csinálnál ezt. Szerencsére már elég fiatalon megtanultam kezelni a pénzt, sosem költöttem hülyeségekre, amolyan spórolósabb fajta vagyok (nyilván amire szükségem van, azt megveszem magamnak, de bőven elvagyok egész hónapban 1 havi kondibérlettel mint "extra". :D). Szimplán csak nekik szeretnék segíteni ezzel, hogy több maradjon az Ő zsebükbe, ennyi a háttere.

Nyilván szerencsés vagyok, mert nem várják ezt el, de van olyan ismerősöm, ahol kb. a 2 szülő semmit sem dolgozik, ellenben a 4 gyerektől vesznek el jócskán pénzt, mert hát ott laknak velük. Na ez a része undorító.

jan. 30. 16:27
 27/29 anonim ***** válasza:

"...ellenben a 4 gyerektől vesznek el jócskán pénzt, mert hát ott laknak velük. Na ez a része undorító."


Undorító? Miert? 4 felnőtt, dolgozó gyereket kellene eltartaniuk?

jan. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Nem, az az undorító, hogy belőlük élnek és 4 év alatt annyi pénzt nem tudott egyik gyerek sem összegyűjteni, hogy egy jogosítványuk legyen. A szülők nem dolgoznak.
jan. 30. 17:53
 29/29 anonim ***** válasza:
Belőlük elnek? Hihető. A négy gyerek ügyesen osszefog, elkoltozik együtt egy albérletbe és a probalma meg van oldva, ugye.
jan. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!