Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is megfáradt már a...

Másnak is megfáradt már a kapcsolata 10-12 év együtt töltött idő után?

Figyelt kérdés
12 éve ismerem a férjem, és 10 éve vagyunk házasok, van egy 3 éves fiunk, de egyszerűen olyan unalmas és lapos lett a kapcsolatunk a mióta meg van a gyerkőc, hogy el sem hiszem.Belefáradtunk az építkezésbe, a hétköznapokba.Pénzünk nincsen elmenni valahová, mert akkor soha nem költözünk be az új házunkba.Évek óta ugyanabba a ruhába cipőbe járok, és semmi új nem történik az életemben.Unalmas hétköznapok,egyhangú hétvégék, férjem nem veszi ki a részét a gyereknevelésből, inkább a munkába menekül.Mit csináljak?Hogy dobjam fel a kapcsolaunkat, ha egyáltalán van mit feldobni még?Ti is jártatok már hasonló cipőben?
2010. okt. 23. 16:52
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy férjem háztartási alkalmazottnak, és házi cselédnek, néz megspékelve baby sitteri állással.Nem néz nőnek, és már ez megy kb. 3-4 éve, de ha el akartam válni akkor lebeszélt, hogy ne váljunk el.Most meg már itt a kisfiunk, aki miatt tényleg nem lenne könnyű elválni, mert mindkettőnkhöz nagyon ragszkodik.de nem tudom meddig tudom még elviselni, hogy egy kolonc vagyok a férjem nyakán, aki mindig leráz.Most is alszik vagy 4 órája,mondtam menjünk ki a városi ünnepségre, de inkább ő alszik.Semmi közös programunk nincs soha, mert ő állandóan dolgozik.a gyerek is egész nap az apját hiányolja.Állandóan:"apa, apa, Én m,eg , hogy kisfiam dolgozik.Ha hazajön akkor játszik vele félórácskát, úgy hogy közben tv zik, aztán megy tovább a másodállásába, és a gyerek meg állandóan utána sír mikor kilép az ajtón.Nőbe sem néz, pedig állítólag mások szerint sokan örülnének, ha így nézne ki a feleségük 34 évesen.Bármit csinálok nem jó neki, ha itthon van állandóan vitázunk, persze ő kötekszik azért.Mit tegyek válljak?Vagy kacsingassak másfelé?
2010. okt. 23. 16:58
 2/19 anonim ***** válasza:
Igen! A miénk is elfáradt ennyi idő után de vannak nehéz pillanatok amiket meg kell oldani.És utána megint jó lesz.
2010. okt. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
te nem tudsz visszamenni dolgozni? akkor veled is történnének új dolgok... a gyerkőc már elég nagy hozzá.. és talán a férjednek sem kéne 2 állást vinnie akkor... ha ennyit dolgozik, nem csodálom, hogy nincs kedve menni sehova és nincs kedve a szexhez..l nekem sem lenne, mert fáradt lennék. szerintem gondold át :)
2010. okt. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Sajnos, igen...
2010. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A legnagyobb problémám, hogy második gyereket akar!Ha megint elmegyek szülni akkor megint itthon dekkolok 3 évig.Persze szeretek anyának lenni,de egyedül olyan nehéz, hisz férjem csak anyagilag támogat.És semmi pénzért nem adná fel egyik állását sem, mert szereti mindkettőt csinálni.
2010. okt. 23. 17:12
 6/19 anonim ***** válasza:
61%

Hogy akar második gyereket, ha nem tekint nőnek (ezt én úgy értettem, hogy nincs sex 3-4 éve)?!

Egyébként meg: ha nem mész el dolgozni, én elhiszem, hogy rohadtul unatkozol otthon, de inkább ne siránkozz. Tudod, hogy sokan 6 hónap után vissza kényszerülnek a munkába, mert nem tudnak megélni?

Értetek dolgozik a férjed, kalap le előtte. Akármennyire szereti a két munkáját, nyilván neki is jobb lenne pihenni az egyik helyett. (Kivéve, ha elviselhetetlen veled lenni otthon, ezt a kérdésedből nem tudom megállapítani. Mert a pasik nem bírják ám állandóan azt hallgatni, hogy milyen színűt kakilt a gyerek. Sajnos sok anyuka ilyen, apuka meg menekül amerre lát.)

2010. okt. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

Nekem ez jön le abból,amit írsz:

9 évig sem volt jó a kapcsolatotok,mert válni akartál. Nem tettek semmit a kapcsolatotok javítására,de építkeztek és vállaltál egy gyereket is. Azt gondoltad,hogy attól rendbe jön majd minden? Ha még el is kényeztetted a gyereket,a mai szokások szerint,akkor ez csak ronthatott a kapcsolatotokon. Ami a férjedet illeti: két helyen is dolgozik,te pedig otthon unatkozol,és elvárod,hogy a háztartásban is segítsen. 3 éves gyerek mellett vígan ellehet végezni az otthoni munkákat,és magadra is juthat időd. Ha a fiad állandóan keresi az apját,akkor mégiscsak törődik vele,különben nem hiányozna neki az apja.

Add a gyereket oviba,te is menj el dolgozni,akkor hamarabb felépül a házatok, és jut majd új ruhákra is. Otthon se hanyagold el magad. Estére szedd rendbe magad,csinosabb ruhát vegyél fel,és beszélgess a férjeddel is. A gondokat megkell beszélni. A szórakozás pedig nem a legfontosabb. Egyedül is elmehetsz sétálni,könyvtárba,barátnőzni stb. Otthon is lehet olvasni,zenét hallgatni,kézimunkázni. Akkor nem lesz unalmas a napod.

2010. okt. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy én inkább mennék vissza a munkába, és igenis tárt karokkal várnak, de ő nem akarja, hanem inkább mégegy gyereket akar.Persze azért hébe hóba 2-3 havonta azért együtt vagyunk ha az ideje engedi, de egyáltalán nem dobódik fel ilyenkor sem.Nem tudom miért akar mégegy gyereket,ha még velem sincs ideje lenni meg a fiunkkal.
2010. okt. 23. 17:21
 9/19 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy még jobban magához akar ezzel láncolni, hogy legyen mégegy gyerek, mert érzi, hogy már gyengülnek a szálak ami összeköt, és más sokszor el akartam hagyni, csak mindig visszakönyörögte magát.
2010. okt. 23. 17:24
 10/19 anonim ***** válasza:

talán azt hiszi, hogy még egy gyerektől majd jobb lesz. Lehet, h van benne egy megmagyarázatlan elégedetlenség, szeretethiány, magány, és azt hiszi, hogy ha lesz még egy gyerek, akkor elmúlik. Nem fog, csak rosszabb lesz.

Én a sarkamra állnék és megmondanám, hogy visszamegyek dolgozni. A te tested, a te életed. Félre ne érts, én nem feminista vagyok. De a kapcsolatotok fog rámenni, ha nem hozod magad rendbe. A munka segít. Ülj le vele beszélni és mondd meg, hogy neked fontos, hogy visszamenj dolgozni (2. gyerek helyett egyenlőre), mert meghülyülsz már otthon. MOndd meg neki, hogy ez neki is jobb lesz, mert lesz új beszédtémátok, csinosabb és vidámabb leszel, és sokkal nagyobb kedvvel fogsz a háztartás és a gyerek felé is fordulni. (persze csak akkor mondd, ha igy is érzed). Ha nem ért egyet, akkor indokolja meg, hogy miért akar pont most, mindenáron egy ilyen haldokló házasságba egy 2. gyereket... :/

2010. okt. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!