Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező nekem segíteni?

Kötelező nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Anyámmal soha nem voltunk közeli viszonyba,sok érzelmet nem táplálok iránta,de mégiscsak az anyám.18éves korom óta fenntartom magam egyedül,mert akkor azt mondta hogy nem finanszírozza a továbbtanulásom és semmit.Ez idő alatt már párszor segítettem anyagilag hogy ne kerüljön szar helyzetbe,de most már kezd elegem lenni mikor azt mondja nincs pénze,sajnálatot ébreszt bennem azzal hogy sírdogál,stb.Köteles vagyok neki segíteni állandóan,azért mert az anyám?Hogy mondjam meg neki hogy most már jobb lenne ha rendezné az életét,és ne tőlem várjanak segítséget az élettársával együtt?Vagy én is érezzem szarul magam az ő helyzetük miatt?
2010. okt. 22. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ö is csak 18 évig segitett.ezért egy idö után te is elkezdhetsz nemet mondani neki
2010. okt. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha az arany középutat választanád? Ne segíts neki anyagilag, de segíts neki rendbe tenni az életét, persze te tudod ez mit jelent, meg lehet-e oldani anélkül, hogy pénzt adnál.
2010. okt. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
mond meg szépen neki hogy neked is van lakásod amit fizetni kell, és te sem vagy milliomos, megfog sértődni de meg békél egyszer az én anyámmal is eljátszottam
2010. okt. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, azt mondod 18 éves korodban gyakorlatilag önellátóvá tett téged. A helyedben én biztosan nem segítenék, te megoldottad példásan, nem mindenkinek menne ez, de ettől még nem kell eltartanod senkit, főleg nem az élettársát. Ők ketten vannak, te egyedül.
2010. okt. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak ha gazdag vagy. Akkor elegánsan küldd el a nevelésed költségeid, és szakítsd meg a kapcsolatot.
2010. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat:)
2010. okt. 22. 20:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!