Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korotoktól magáznak...

Hány éves korotoktól magáznak titeket?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, egyre több helyen "jónapottal", sőt van aki "csókolommal" köszön. Bevallom, kiráz ettől a hideg. Ilyenkor úgy érzem, mintha min. 10 évvel idősebbnek néznének mások. Másokat is magáznak/tak ilyen fiatalon?
2010. okt. 22. 16:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Na jó azért ne tegyünk úgy, mintha olyan lényeges nagy különbség lenne a tegeződés meg a magázódás között. Ezért is írtam, hogy túlmisztifikálják az egészet. A magázás nem egyenlő a tisztelet megadásával, kedves 18 éves. Ugyanis tök mindegy, hogy azt mondom, hogy menj a pitsába, vagy menjen a pitsába a lényeg ugyanaz. Ugyanígy azt gondolom arról is, hogy szegények takarójával takarózik az, akinek az az egyetlen egy mentsége önmagára nézve, hogy őt, ha másért nem, hát akkor a koráért tisztelni kell. Én nem fogok senkit sem tisztelni pusztán azért, mert kor szerint anyám vagy nagyanyám lehetne, miközben meg olyan hülye, mint seg*gem..., és ezt most sértés volt a seg*gemre nézve.
2010. okt. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

van amikor elvárom, hogy magázzanak, mert a tegezés sok helyen pl: hivatalban lenézőlehet, de ilyen helyeken én is magázódok. Attól viszont kiráz a hideg, mikor a nálam idősebb nő azt mondja a gyermekének, hogy kerüld ki a nénit...és én vagyok a NÉNI...20 évesen!!!!!

Hozzáteszem, nem a megszólítás a lényeg, hanem a stílus...és a tisztelet.lehet alpári bunkó nódon is magázódni, és lehet a legnagyobb tiszteletet megadva tegeződni...

Pl:. nagymamám azért ajánlotta fel nagynénémnek a tegeződést, mert kirázta a hideg attól, hogy nagynéném magázta...nem tagagdom, bunkócska...nem is kicsit...de tegezni sem tud.

2010. okt. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

#12

Durva

2022. okt. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!