Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki nyer a lottón (amit...

Ha valaki nyer a lottón (amit a saját pénzéből vett), akkor adnia kell a családjának belőle, vagy az egészet megtarthatja magának?

Figyelt kérdés
nem nyertem a lottón, csak érdekel, hogy hogy van ez
2010. okt. 21. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyertes dönti el.
2010. okt. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Törvényileg sehol nincsen előírva, hogy a nyereményből bárkinek is kellene adni. Teljes mértékben a nyertesre van bízva...
2010. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nem vagy bunkó, akkor azért egy lottó ötöst megoszthatsz a szüleiddel...
2010. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mekkora a nyeremény. Pár tízezer forintnál nincs értelme szétosztogatni... de több száz milliónál meg se kottyan, ha pár millát leoszt az ember a nagyon szűk családi körében. Illik adni a családnak. Hisz te is elvárnád, hogy adjon a családod, ha ők nyernének, nem?
2010. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

csak, ha milliókat ajándékozol, ne felejtsen el az ajándékozott adózni belőle.

egyébként én adnék a családomnak természetesen.

2010. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Pl. férj-feleség viszonylatban?

Szerintem a házasság alatt szerzett vagyon, azaz a lottónyeremény is közös vagyon, azaz válás esetén felosztódik. (?)

2010. okt. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Te döntésed,én adnék belőle a szeretteimnek...Csak vigyázz hogy a szomszédok megne tudják,mert akkor aztán...
2010. okt. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy köteles adni belőle senkinek, ez egy nyeremény, ami adómentes. Szíved joga, hogy adsz-e vagy sem. A családodnak sem vagy köteles, mégis miért kellene? Ilyenkor szokott előjönni a 20 éve nem látott unokatestvér és egyebek. Minden esetre én a közvetlen családomnak biztosan adnék, de rajtuk kívül senkinek.
2010. okt. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem vagy köteles adni senkinek te döntöd el. Valaki írta, hogy mondjuk pár száz millánál meg sem kottyan ha leosztasz párat a családnak. Hát nem tudom, nekem az lenne a legnagyobb gondom, hogy tüntessem el, mert tudom, hogy az egész és nem kicsi család jönne, hogy erre kéne meg arra kéne, meg még egy kicsit úgy is sok van, hát kösz a végén meg semmi sem maradna. Én minimum dédunokáig biztosítani akarnám a leszármazottaim életét, nem a nagybácsikának, meg a Klári néninek milliókat adni.
2010. okt. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nagyikám szegény mindig azt mondta, ha megnyerné az ötöst, akkor minden tesójának adna 1-1 millát :D

meg a papikának akart venni egy suzukit, hogy ne járjon trabival :D


amúgy sztem nem vagy köteles adni.

a Columboban van egy rész, ami egy nagy lottónyereményről szól: [link]

2010. okt. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!