Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a feleségemmel?...

Mit csináljak a feleségemmel? Beszéltünk arról hogy itt az ideje családot alapítani.

Figyelt kérdés
Belegyezett. Már fél éve rajta vagyunk hogy legyen egy baba, de semmi. Feleségemnek van egy bátya és most született meg a gyerekük mindent megvesz a picinek.. szinte egy vagyonért. De nem erről van szó. A táskájából kiesett a fogamzásgátló! Nem állt le vele.. szedi... akkor minek kell h*lyítsen?? Most nagyon mérges vagyok. most nem szólok hozzá.. mert nem tudom mit tegyek legszívesebben üvöltenék vele!! Köszönöm a válaszokat. 27F
2010. okt. 21. 19:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
semmiképp ne kiabálj vele. szerintem böven elég ha leütleted és megbeszélitek a dolgot ha lehet higgadtan. : )
2010. okt. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem NE ÜVÖLTS, mert azzal nem jutsz semmire, hanem NYUGODTAN kérdezd meg, hogy miért szedi még mindig a gyógyszert. Vagy nem akar TÖLED gyereket, vagy még korainak tartja, csak nem akart ellenkezni veled, vagy az oros javasolta neki, hogy még egy ideig szedje, és még egy rakás oka lehet. Ezt nektek kettötöknek kell megbeszélni, de nem vezsekedve, hanem szépen, értelmes ember módjára.
2010. okt. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Beszéld át vele a dolgot! A mai viágban azt súlykolják a nőkbe, hoyg akkor nem is vagy igazi nő, ha nem szülsz gyereket. Lehet ettől tartott, amikor látszlag belement a baba projektbe. De a szíve mélyén ő érzi, hogy nem készült fel igazán erre. Ha így van, nem szabad vele üvölteni, bántani, mert akkor van neki felelősség érzete.
2010. okt. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Ezek szerint ő még nem áll rá készen. De elég ellentmondásos, mert azt mondod, hogy rokon gyereknek meg annyira örül, hogy összevásárol mindent. Talán fél a terhességtől, a szüléstől. Lehet, hogy fél, hogy megváltozik minden, a teste, fél, hogy kövér lesz, és akkor elundorodsz tőle, lehet, hogy fél a kötöttségtől..stb kérdezd meg ezeket tőle.
2010. okt. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne üvölts vele mert ő is üvolteni fog veled...Talán megkelett volna kérdezni hogy ő akar a e gyereket,nem rákényszeríteni,rábeszélni azért,mert itt az ideje...
2010. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én nem undorodnék meg tőle hisz értem is megváltozik az alakja.. Egy cseppet sem merülne fel az a dolog hogy elhagynám ha megváltozik.!!
2010. okt. 21. 19:17
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

félelmek gyötrik... ha kiabálsz vele, azzal a félelmeit erősíted. Sok nőnek ma már a gyerekvállalás nem leányálom. Kiszolgáltatottságot jelent, egészségügyi gondokat, munkahelyi problémákat, később párkapcsolati gondokat, én pl. rettegek, hogy olyan lesz a gyerekem, akármennyit is nevelem és törődök vele, mint a mai sok hülye tini... talán ő is ilyeneken rágódik és ezért nem mert még belevágni.

Beszélgessetek, de ne kérd számon és ne kiabálj és ne úgy állj neki, hogy átvágott.

Nem neked kell kihordani, nem neked kell megszülni, nem te mondasz le a karrieredről, nem te kockáztatod, hogy utána sehova nem vesznek fel dolgozni, nem a te alakod változik meg (mell, kilók stb), nem a nők szoktak ilyenkor hisztizni, hogy terhesség alatt és szülés után a párjuk nem hajlandó a szexre és ezért megcsalják... és nem te fogsz egyedül maradni a gyerekkel, nulla pénzzel nulla kilátásokkal, ha netán elválnátok.

Ne légy hát dühös rá, próbáld őt megérteni és beszélgessetek még róla.

2010. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A 19:17-essel értek egyet teljes mértékben. Egy gyereket az anyjának kell kihordani, megszülni, szoptatni (minden egészségügyi rizikóval együtt), neki kell otthon maradni vele évekig a négy fal között, neki kell éjszakákat átvirrasztani, lemondani a szakmai előmenetelről, a személyes szabadságáról, a szabadidejéről egy életre. Nem a maga ura többé, és egy férfi számára elképzelhetetlenül kiszolgáltaott helyzetbe kerül. Ha valaki ezt önként felvállalja, az nagyon tiszteletreméltó. Viszont kényszeríteni senkinek nincs joga egy nőt erre sem nyíltan, sem burkoltan, sem zsarolással, semmivel.
2010. okt. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
amúgy hány éves a feleséged?
2010. okt. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért egy férfi könnyen beszél a gyerekvállalásról. A mai világban egy nőnek általában gallyra megy az élete, ha gyereke lesz. Amerre nézek, egyedülálló anyákat látok. Mert a férjük megígéri nekik, hogy velük marad örökre, aztán ha megvan a gyerek, jönnek a vele járó kötelezettségek, már nem kell betartani az ígéretet, és úgyis az anyának kell ellátnia meg felnevelnie, míg az apa 2 hetente egyszer elviszi a vidámparkba, aztán jól van. Nem általánosítok, tudom, hogy nem mindig ez van, mert vannak normális férfiak is, akik nem ilyenek, de ez egy nagyon gyakori jelenség (ha körülnézel vagy megnézed a statisztikákban az egyedülálló anyák számát, te is könnyen beláthatod), ezért jogos a nőkben a félelem. Nem beszélve a munkahelyi gondokról, és a gyerekkel járó anyagi kiszolgáltatottságról, amit szintén a nőnek kell viselnie. Szerintem azt kéne inkább átgondolnod, hogy miért nem bízik benned a feleséged. Mert nekem úgy tűnik, mintha félne tőled. Vajon miért lehet? De az is lehet, hogy attól fél, hogy szimplán háztartási robottá válik, mert sok férfi (itt is ismétlem, hogy nem mindenki) egyáltalán nem száll be se a házimunkába se a gyereknevelésbe. Aztán ki akar 18-20 évig cseléd lenni?
2010. okt. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!