Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány évesen...

Szerintetek hány évesen normális elengedni a gyereket baráti társaságba?

Figyelt kérdés
Vagyis azt szeretném megtudni hogy hány éves korban szoktak a fiatalok eljárni otthonról? Pl: a lányokat hány évesen engedik el?(estére)
2010. okt. 21. 18:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
19.23-as vagyok. Teljesen igazad van, előző válaszoló. De a saját gyerekemnél szerintem lehet arra alapozni.Valószínűleg ezek az elvek alapján nevelem a gyerekemet amiket én is képviselek, meg amiket én is kaptam a szüleimtől, ezért valószínűsíthetően olyan irányba fog haladni.Kivételek persze lehetnek!Függ még szerintem gyerek-szülő kapcsolatától is.Csak egy példa:(nem tudom nálatok hogy volt ezért csak példa) Amelyik szülő nem bízik a gyerekében, nyilván nem fogja annyira elengedni, mint az akinek ritka jó kapcsolata van a gyerekével.
2010. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

19:51


A te gyermeked miért ütne ki az átlagból?:) Mivel általánosságban a túl korán elengedett gyerekekből lesznek a fiatal züllöttek, és ez nem DNS-kódolt dolog, a te gyerekednél éppúgy nem lehet erre alapozni, mint senkinél.

Gondolom egy szülő sem sulykolja a gyerekébe, hogy menj és igyál, drogozz, vadulj - mégis sokan teszik ezt, mert vagánynak érzik magukat tőle. Te hiába nem voltál ilyen, az értelem nem öröklődő tulajdonság...


Egyébként nem azzal van a baj, hogy a szülő a gyerekében nem bízik, hanem másokban. Mert hiába tudod, hogy a gyereked normálisan fog viselkedni - amúgy sok szül hiszi ezt, pedig tudjuk jól, hogy ennek ellenkezője igaz -, semmi nem garancia. Attól még más részegen megverheti, beleköthet, megölheti, megtámadhatják az utcán... és akkor tök mindegy, hogy te egyébként megbízol a gyerekben, mert az nem fogja megvédeni a hülyéktől.

2010. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
14 vagyok és lány. A szüleim sosem mondják, hogy hányra menjek haza, én mondom, hogy éjfél körül itthon. Ha még sem érek haza, anyám felhív, hogy mikor megyek, és megmondom neki, hogy mikor a barátaim. Ennyivel elintézve az egész. És még sosem maradtam 2-nél tovább, mindig haza mentem és nem vagyok rbanc sem. Csak szeretek eljárni a barátaimmal hetente-kéthetente 1x.
2010. okt. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
14 éves voltam, mikor barátnőimmel az egyikünknél szilvesztereztünk. Nem ittunk, mégis jóléreztük magunkat. Azóta is jóban vagyunk, igaz, 2-en már nem tartják velünk a kapcsolatot, amit sajnálok, mert 5-en voltunk igazán jók.
2010. okt. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!