Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány évesen...

Szerintetek hány évesen normális elengedni a gyereket baráti társaságba?

Figyelt kérdés
Vagyis azt szeretném megtudni hogy hány éves korban szoktak a fiatalok eljárni otthonról? Pl: a lányokat hány évesen engedik el?(estére)
2010. okt. 21. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én először 15 évesen mehettem este 11-ig, apa jött értem, utána 17 évesen már el voltam engedve hajnal 2-ig, 18 éves korom óta már nem szólnak bele mikor jövök haza, most 21 vagyok, olyan 4 körül azért hazaesek mindig :)
2010. okt. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, hová mennek. Ha valamelyikükhöz, pláne ha szülő is otthon van, akkor akár már óvodás korban. Szórakozóhelyre még középiskolást is legfeljebb éjfélig engednék el, és úgy, hogy érte megyek autóval, nem engedném éjszaka egyedül császkálni.
2010. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is 15 évesen kezdtem el mászkálni. 17 éves koromig eljutottunk a 9-től éjfélig kb. Persze mindig voltak csúszások. 18 évesen aztán már nem volt megszabva, bár anya most is mondja, hogy időbe érjek haza! Van hogy már 1-kor otthon vagyok, de ha jó a buli akkor világosba érek csak haza!:)

22/L

2010. okt. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, egyébként én is a mai napig szólok, hogy megérkeztem, és anya a múltkor kiröhögött, mert elgondolkoztam úgy kicsit bambább voltam és megkérdeztem mikorra érjek haza :D
2010. okt. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tényleg nem mindegy, hogy csajos pizsiparti van-e, valami buli vagy osztálytársakkal szalonnasütés :P


Bár, szerintem te a bulira gondolsz. Én 16 évesen lettem először elengedve - na jó, egyszer egy félévben -, és azt mondom, nem is szabad hamarabb.

18 éves korom óta járok kicsit gyakrabban, de mivel vidéki vagyok, elengednek 4-ig, ugyanis hamarabb nem tudok hazamenni. Tehát ez egy szükségmegoldás...


Nos, tehát a kérdésedre azt mondanám, hogy 16 évesen mondjuk hajnali 2, fél 3-ig (mert én is fiatal vagyok, és tudom jól, hogy a buli csak éjfél körül kezdődik). De azt is elmondom, ha én anya lennék, szívem szerint a gyerekemért mennék éjjel, maximum megmondanám neki, hogy találkozzunk a szórakozóhelytől 10 percnyire.

Akkor neki nem kellemetlen, hogy anyuci ott van, én meg nyugodt vagyok, hogy biztonságban jut haza :)

2010. okt. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én 16 éves lány vagyok, mindig engedtek, fiatalabb koromban viszont csak úgy,hogy tudta apa hol vagyok ( akkor is csak barátokhoz,nem szórakozóhelyre) utca,házszám,és ált. legkésőbb éjfélre haza kellet érjek. Kb. másfél éve enged el egész éjszakára, de mindig tudja a pontos helyet,hogy hol vagyok, és hogy kikkel. Általában azt szokta mondani,hogy inkább maradjak ott reggelig,mint éjjel császkáljak.
2010. okt. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

legyen valami más féle is

engem este 7 től másnap reggel 5 ig engedtek el 14 évesen

15f

2010. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

19:17


Látszik. A fiatal hülyék jellemzője, hogy nem képes legalább nagybetűvel kezdeni egy mondatot, és olykor használni némi pontot vagy vesszőt.

Jobb lett volna, ha 7-től 5-ig a nyelvtant gyakorlod. Nem szégyen a magyar nyelv.

2010. okt. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
szerintem 15 év körül reális ha elengeded a gyereket, és hadd maradjon ameddig akar, aztán pedig menj érte,ne egyedül császkáljon. Nem szeretik,ha időre kell hazamenni,mert tuti, hogy te leszel a hibás, ha kimarad valamiből. Másrészt saját tapasztalatból tudom, hogy nekem mindent megengedtek,és nem belőlem lett a drogos,meg alkoholista,(még csak nem is cigizem, és nem voltam egyszer sem annyira részeg,hogy hányjak,és ne tudjam ki vagyok)hanem azokból,akiket mindentől tiltottak. Ők nem lehettek ott a bulikon,kimaradtak mindenből hajtotta őket a kíváncsiság, és így akartak bekerülni a ,,klikkbe". Így megtapasztalja a gyerek,hogy mit művel a pia stb. Persze, nem csak erről van szó, főleg ha lány, hanem a perverzek,pedofilok és társaik is ott vannak. Úgy gondolom,hogy ha nincs egy olyan társasága akit ismersz te is, és megbízol bennük,akkor gondold meg az elengedést! Egyedül, vagy ismeretlenekkel semmiképp se engedd el!
2010. okt. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

19:23


Nem lehet arra alapozni, hogy belőled nem lett balhés. Rengeteg ismerősömből, akit 15 évesen már egész éjszakára elengedtek, igen. Sőt, lássuk be, gyakoribb ez az ese, mint a tiéd.

Engem nem sokszor engedtek - mint írtam -, és tök normális ember vagyok, nem hajt a kíváncsiság, nem azért szeretnek a barátim, mert ide-oda járok velük.

2010. okt. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!