Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a barátnőm?

Miért ilyen a barátnőm?

Figyelt kérdés

Osztálytársak voltunk egy művészeti iskolában, miután kikerültünk, külön városba költöztünk. El kezdtem festeni, autodidakta módon-bár 5 éves koromtól rajzolok, egyszerűen nem lehetett lebeszélni róla. Most már kapok alkalmi munkákat(nem csak festős, hanem más is), amikből el tudom magamat tartani. Barátnőm teljesen más munkakörben dolgozik, msn-en tartjuk a kapcsolatot, hetente többször beszélgetünk.

Mióta el kezdtem festeni kissé furán reagál-azaz nem reagál le dolgokat. Mindig mutogattuk egymásnak a képeinket, logóinkat, stb., de egy ideje ha küldök neki valamit nem reagál semmit rá. Volt, hogy rákérdeztem milyennek tartja és semmi, egyszerűen semmit nem ír, mond.

Amikor ő küld szinte kierőszakolja, hogy alkossak véleményt az adott "cuccról". Ráadásként még csípős megjegyzéseket is tesz, pl. "úristen minek festesz ennyit?:DDDD", "biztos nagyon unatkozhatsz, hogy nincs állandó munkahelyed..". Legutóbb elmeséltem neki egy elég jelentős sikeremet, nagyon örültem neki, erre ő teljesen más témát hozott fel...Mintha meg sem hallotta volna.

Hogy lehet ez ellen védekezni, vagy egyáltalán miért csinálja?

Előre is köszönöm a válaszokat!


21/L


2010. okt. 16. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Irigy és féltékeny,mert jobb vagy nála,de ez nem barátnő,hanem energiavámpír...
2010. okt. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
En is azt mondom irigy rad,jobb,ha elkerülöd,és egy darabig nem foglalkozol vele.
2010. okt. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Irigykedik, hiszen (gondolom) ö is festö akart lenni, csak neki nem sikerült, neked pedig igen.
2010. okt. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne mesélj neki a sikeredről,zárd ki az életdből,ez nem barát,ha egy kudarcodat elmesélnéd neki,valószinű örömében ugrálni kezdene...Mert nem barát,hanem irigy és rosszindulatú...
2010. okt. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Pedig neki tényleg jól megy, sokat keres...ezért sem értettem annyira az "irigykedést".

Kár pedig iskolában nagyon jól elvoltunk:/

2010. okt. 16. 11:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nNem a munkahelyedre irigy hanem a tehetségedre,személyiségdre,festészetedre...nem a pénzedre,hanem arra hogy a festészet által boldog vagy,mig lehet ő látszatra jobban keres,meg sikres de belül nem az...
2010. okt. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Meg a másik oldalt is nézd. Úgy is érezheti, hogy neki nem jött szemben olyan lehetőség, mint neked, és muszáj volt valamilyen (ahogy írtad) teljesen más munkát bevállalnia, ami miatt neki nincs annyi ideje a művészi irányú kiteljesedésre, nem tud fejlődni, mert nincs rá ideje, és te meg jösz, és az orra alá dörgölöd, hogy nyenyenyee megint milyen frankó grafikát csináltál, rendelésre, pénzt is kapsz érte minden. Persze te sem dicsekedni akarsz, hanem ez az életed, meg ezek a sikereid amit megosztanál vele, de attól még ez jön le neki. És emiatt kell neki az a kis elismerés tőled, amit kierőszakol, és osztozik nehezebben az ilyen fajta örömödben. Szerintem.
2010. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó de ez már ezért nem őszinte barátság,csak erőszakolják azt ami nem megy...

Amúgy is a barátnőimmle nem msn szoktam élni,csak ritkán...Ez az msn már az agyamra mászik lassan ott eszünk alszunk szeretkezünk,aztán csodálkozunk...hogy egyedül ülünk egy szobába az élet meg elhalad mellettünk,jó az msn,csak nem azon kéne barátságot ápolni.

2010. okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!