Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most velem van a baj?

Most velem van a baj?

Figyelt kérdés

Először is 17/F vagyok. Szüleim nem elváltak. Tesómmal jo a kapcsolatom mivel még 4 éves. Apámmal utoljára 8 évesen beszélgettem 2 mondatnál többet. Egészen idáig nem beszélgettem vele szinte semmiről, egyszerűen nincs közös témánk. Hazajön és megkérdezi, hogy mi volt a suliba blabla. Tehát én lesz*rom, hogy mi van vele, különösebben nem érdekli a magánéletem, ami valamilyen szinten jó.

Anyámmal nem jövök ki jól! Egyszerűen nem ért meg semmiben. Minden negativ ill. pozitiv dolog az általános suliban kezdett jobban tudatosulni bennem. Állandóan rajtam volt. Mindent tudni akart, egyszerűen nem volt magánéletem, ezért folyton hazudok neki, hogy ne b*szogasson. De csak vele vagyok ilyen, másnak egyáltalán nem szoktam hazudni. Rengeteg konfliktusom volt/van vele. Amikor általánosba jártam sokszor volt olyan, hogy nem tudtam megtanulni valamit időre (megmondta, hogy egy anyagot hány percig tanulhatok), és naná, hogy nem tudtam neki visszamondani szó szerint, ezért begurult és ledobált mindent a polcaimról, kidobált egy csomó dolgot a sárba az ablakon keresztül, kukába is szórt dolgokat... Egyszerűen a legapróbb dolgokba is beleköt is rohadt nagy vitákat tud csinálni! Ezek a dolgok sokszor előfordultak. Egyszerűen minden lépésemet figyelte és ha valami neki nem tetszik akkor azt úgy kellett csinálnom ahogy ő akarta. Ja és nem volt ritka az, sem hogy folyton zsaroltak... Egészen mostanáig hazudok nekik, csakhogy ne baszogassanak! Próbáltam már beszélni velük ezekről a dolgokról, de akkor is kiabálás lett a vége... Nagyon-nagyon sokszor úgy voltam, hogy összepakolok és elhúzok!

Most bennem van a hiba, hogy elkezdtem hazudozni, vagy a régebbi időszak miatt lettem ilyen? Másnál ezek a dolgok is valamilyen szinten igy vannak?

De ezért köszönetet mondok nekik! Tudni fogom, hogy mi eshet kib*szott szarul egy gyereknek. Most ez lehet, hogy nem tűnik akkora nagy problémának, de engem ez nagyon zavar :( Szerintetek ez normális?


2010. okt. 15. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Bocsi de nem a szüleiddel van a probléma!Ha majd felnősz egyszer agyilag is majd megérted, addig nem fogod!Menj el, próbáld meg nem olyan könnyű az hidd el!Hamarabb hazamennél mint hinnéd!De menj csak...
2010. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális vagy, mivel zavar a dolog. Ha egy hálátlan kölyök lennél, nem zavarna. Egyébként szerintem nem feltétlenül az a hibás, aki hazudik, hanem akinek hazudni kell, mert nem lehet megmondani az igazat.
2010. okt. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elég bunkó vagy. Az meg, hogy hazudsz - ez csak a te hibád, de még rá fogsz fizetni egyszer. A stilusod meg a sok trágársággal szintén leminösit.
2010. okt. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem normális. Együtt éltek és elmentej egymás mellett. Mindenki a saját életét akarja élni a másik rovására. Legrosszabbul persze te jársz, mert egyik szülőd sem törődik veled. Mégiscsak le kellene ülni egy családterapeutával. Talán az osztályfőnököd segíthetne ebben.
2010. okt. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha ez így van ahogy leírtad,akkor nem te vagy a hibás.Attól nem fog jobban tanulni a fiam,ha időt sem adok neki hogy valamit normálisan megtanuljon,sűrgetem,utána meg mérgemben kib@szom az ablakon a könyveit.Inkább nyugodtan kéne ezt megbeszélni,nem balhézni,mert az csak újabb konfliktusokat szül.Biztos vannak neked is hibáid,de istenem kinek nincs,de amit anyád csinált veled akkor sem normális dolog,legalábbis szerintem.De fel a fejjel,gondolkodj pozitívan,jó dolgok is jönni fognak az életedben!
2010. okt. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sliman ***** válasza:

Minden a szexre vezethető vissza. Szüleid valószínűleg régóta nem voltak együtt, ezért édesanyád próbálja a gyengébbik hímet támadni, mert édesapáddal nem tud mit kezdeni, gondolom ők sem szoktak túl sűrűn beszélgetni. Kistesód pedig kicsi, ő még nem is igazán érti a körülötte zajló dolgot.

Van a szüleidnek testvére, akivel jó a viszonyod, esetleg nagyszülők? Ha igen, ne hezitálj bevonni a dologba egy "külsőst", aki hatással lehet a szülőkre!

Az, ha elmennél hazulról, csak mélyebb anti-reakciót váltana ki édesanyádékból, mivel ez a viselkedésük is egy fordított szeretet-kimutatás. Valami történhetett a múltban, ami hatással van az érzelemkifejezési mechanizmusukra.

És ne aggódj, a jó úton haladsz, ha meg szeretnéd oldani ezt a problémát, egyre közelebb vagy a nem-közhelyes felnőtté váláshoz.

2010. okt. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Veled bizony.

Magyarul szólva az a típus vagy,akinek semmi se jó.

Javaslom,hogyha már tudod,hogy mi nem jó egy gyereknek,akkor soha meg ne nősülj,mert a nőknek se jó,egy állandóan hazudó,elégedetlenkedő,trágár pasi.

2010. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A leírás alapján nem veled van a baj. Anyukád nem hajlandó felfogni hogy te önálló személyiség vagy, nem az ő egyik végtagja. Vannak ilyen emberek. Hát, ha csak azzal tudod elérni, hogy ne veszekedjenek veled, akkor hazudj. Nekem is volt egyetemen olyan évfolyamtársam aki folyamatosan hazudozott az anyjának a tanulmányaival és a pasasaival kapcsolatban, mert nem akarta hallgatni a szövegelést. Így jó viszonyban tudott lenni a szüleivel, másképp nem ment volna. Én megértettem, mert nem ment másképp. Nincs ezzel gond, csak tudd majd megkülönböztetni azokat, akinek viszont nem kell hazudozni.

Elég nagy vagy és érett hogy el tudd dönteni jó-e amit csinálsz vagy nem. Hogy mit kell megtanulnod és hogy merre van az előre. Ha ez megy, akkor minden rendben :)


32/N

2010. okt. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. viszont ha így simán meg tudod oldani, hogy békén hagyjanak, a tehát ha a hazudozás beválik, akkor miért vagy pipa? Tudod hogy anyukád kissé neurotikus, mert az. Ilyen, ezzel kell együtt élnetek és ennek megfelelően kell kezelned. Ha hazudozol, akkor nem tudja meg amitől veszekedne, tehát kikerülted a konfliktust. Ha mégis kiderül valami, akkor mentsd a menthetőt, és került ki a veszekedését, de ne idegesítsd magad. Ha kiabál, hát kiabáljon, menj el otthonról, majd abbahagyja :)


Nem kell neked őt győzködni hogy igazad van valamiben. Minek? úgyse mész vele semmire, csak magadat idegesíted. Tanulj rendesen, hogy felvegyenek valami fősulira, menj koleszba majd ,és megoldódik a probléma.


Szerintem veszekedés abból lehet, ha elkezded az igazadat hajtogatni. nem? de hát ha meglátod, hogy felesleges, akkor nem lesz vita. Igen anya, sajnálom, legközelebb nem csinálok ilyet... kész. :)


Velem sose veszekedtek a szüleim. Mert elmondhattam ha valamit elszúrtam. ezért sokmindenről tudtak is. persze nem mindenről, de az nem is volt lényeges és nem tartozott rájuk.

2010. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Anno az én szüleim is hasonlóak voltak,mára beláttam hogy idióta voltam én is, tipikus lázadó kamasz!És hálát adok a jó égnek hogy ilyen nevelést kaptam!Ezt már kamatoztatom!Akkor rossz volt, és sértve éreztem magam!Sok vita volt...de ahogy felnőttem és benőtt a fejem lágya rájöttem hogy nem akartak ők nekem rosszat!Szerintem itt is ugyanez a helyzet!

Na meg apuka kezdeményezi a beszélgetéseket pl: "Hazajön és megkérdezi, hogy mi volt a suliba blabla. Tehát én lesz*rom, hogy mi van vele, különösebben nem érdekli a magánéletem, ami valamilyen szinten jó. "

Nem éheztetnek nem vernek csak nevelnek!Valószínű te se minta gyerekként viselkedsz!

2010. okt. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!