Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira el vagyok keseredve....

Annyira el vagyok keseredve. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, idén végeztem a sulival, de azóta nem sikerült munkát találnom. Sok helyen voltam már, de nem egyszerű... és állandóan attól félek, mi lesz, ha itthon azt mondják, hogy menjek ahova akarok, mert nem dolgozok, csak itthon vagyok, itthon eszek, fogyasztok mindent, áramot, vizet... de semmire nem kérek pénzt, sem ruhára, szórakozásra, vagy arra amire szükségem van. Alkalmi munkám van, de az szinte semmi, bár a keresetem felét most is odaadtam, hogy ne legyen az, hogy nem adok semmit, csak itthon vagyok feleslegben... Olyan rosszul érzem magam emiatt... nem tudom mikor lenne itt esetleg normális munkám, ti , akik esetleg ilyen helyzetben voltatok, hogy nem volt munkátok a suli elvégzése után, nem éreztétek magatokat rosszul otthon?
2010. okt. 14. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Énis ugyan ebben a helyzetben vagyok,és most nagyon nehéz helyzetben vagyok mert el kell költöznöm másik városba h érvényesüljek!és fel kell adnom a párkapcsolatom meg a barátaim,olyan helyre kell mennem ahol nem ismerek senkit!Nekem is nehéz,de túl kell élnem!
2010. okt. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pályakezdőként nagyon nehéz...

Milyen sulid van? Milyen jellegű munkát keresel.

2010. okt. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Melyik városban laksz?
2010. okt. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Olyan nincsen hogy nem kapsz munkát, ha akarni kell és találsz, velem is így volt, mert agy nyári vakációban csak úgy akartam elmenni dolgozni hogy keresek egy kis pénzt, na azon a nyáron se kaptam melót, a következő nyáron már komolyabban neki álltam és nem csak egy kis pénzt akartam keresni, hanem munkát, 2 hét keresgélés útán megkaptam....

Ennyit erről... 19/f

2010. okt. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is pontosan így éreztem. Amíg suliba jártam voltak ilyen-olyan munkácskáim... hosszabb-rövidebbek, de ahogy megkaptam a diplomát, mintha falat húztak volna körém. Sehol sem találtam munkát. Mert ahova kell a diploma, oda nem pályakezdőt keresnek, hanem 5-10 év szakmai tapasztalattal rendelkezőt. Ahova pedig nem kell a diploma, oda nem vesznek fel diplomásat, mert az fenyegető azokra nézve, akiknek nincs diplomájuk. Plusz többet is kéne fizetni nekik.


Szóval nem egyszerű a helyzet. Én egyet tudok tanácsolni... most hogy 1 év után van munkám: azt, hogy ne add fel. Keress, keress... minden létező fórumon: újságban, neten minden álláskínáló portálon, regisztrálj ahova csak tudsz. Legyen az az alap, hogy naponta legalább 5 helyre elküldöd az önéletrajzodat, ne csak a saját városodba... ha kell vállald be az utazást vagy a költözést is... mert csak így lehet.

Ha mindezt megteszed, nem lesz lelkiismeretfurdalásod... és az eredménye is meg lesz.


Nekem végre van munkám, ráadásul álmaim állása...


Még vm... épp a minap kaptam egy levelet... hogy megkapták az önéletrajzom és aktuálissá vált a pozíció... menjek xy helyre xy időben... stb. Dátum, amikor elküldtem az önéletrajzot: 2009.szeptember 30. Több mint 1 éve. :)) Szóval ennyire gyors ez a dolog...

2010. okt. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

gratulálok kedves 19/f, de ez nem mindenkinek megy így...én is kerestem munkát sokáig,de nem találtam és teherbe estem...utána már esélytelen volt, hogy munkát találjak...tényleg nehéz.

Amúgy meg szüleid tettek utalást ilyenekre?Mármint hogy menj ahova akarsz, ha nem dolgozol?Mert ha még adsz is haza, akkor ne aggódj szerintem.Bár nem minden szülő egyforma, de szerintem az nagyon gáz lenne, ha kidobná a gyerekét csak mert nem talál munkát.

Amúgy milyen jellegűt keresel?

2010. okt. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Normális család a nagykorú rokonát sem hagyja éhen halni, akkor sem, ha a saját hibájából munkanélküli.
2010. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezek szerint valami felsőfokú tanulmányokat folytattál. Mit? Kizárt, hogy ne találnék munkát. ISmerősöm pl. elment takaritani (felsőfokú végzettséggel), hamar lett 4 család, akinél hetente takaritott, és maradt egy szabad napja és napi 5000-et minimum megkeresett. Mifelénk mindig hiány van takaritónőkből.

Érdekes, hogy nem válaszolsz a kérdésekre...

2010. okt. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!