Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig szükséges a gyerektartá...

Meddig szükséges a gyerektartást fizetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Érdeklődnék hogy meddig kell a gyerektartást fizetni. Úgy értem hány éves korig, illetve függ-e attól is a dolog, hogy meddig tanul a gyerek?

Most lettem munkanélküli, a lányom 19 éves....és hiába próbálkozok tojik a fejemre, max akkor hív fel ha kell neki pénz a gyerektartáson kívül. A tortát amit vittem neki szülinapjára a földhöz vágta. Így gondoltam arra, hogy nem fizetek gyerektartást a végtelenségig....

Köszönöm annak aki válaszol és végigolvasta. (többletinfót azért írtam le, nehogy azt higgye vki hogy nem szeretem a gyerekemet vagy h féltem a pénzemet)


2010. okt. 14. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem amíg nappali tagozatra jár tehát általános-közép-fősuli v. egyetem.
2010. okt. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi
2010. okt. 14. 12:39
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Előttem lévőnek van igaza. Addig kell fizetni, amíg nappali tagozatos a gyerek.
2010. okt. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Meddig kell fizetni?


A másik, igen fontos kérdés, ami persze összefügg az előzővel is, hogy meddig, azaz a gyerek hány éves koráig kell a szülőnek fizetnie. A mai válságos helyzetben, amikor egyre nehezebb a megélhetés, talán még jobbal előtérbe kerül mindez. E körben nincsenek és nem is lesznek kőbe vésett szabályok, de az eddigihez képest valamivel talán kiszámíthatóbb lesz a helyzet. A bolognai képzés miatt a diploma megszerzése hosszabb ideig is eltarthat, a törvény éppen ezért azt írja elő, hogy a szülőt a huszonöt évet betöltött, továbbtanuló gyermekének a tartására már csak rendkívül indokolt esetben lehet kötelezni. Alaphelyzetben tehát huszonöt éves korig jár a tartásdíj, utána viszont, ritka kivételektől eltekintve, már nem. Azt ellenben, hogy mi minősül olyan rendkívüli helyzetnek, ami még a későbbiekben is indokolhatja a tartásdíjfizetést, a gyakorlat fogja pontosan kialakítani majd. Így is talán valamivel kiszámíthatóbb, tervezhetőbb lesz a szülők helyzete.


A másik oldalon ott van viszont, ami némi szigorítást jelent, hogy a középiskolai tanulmányok befejezéséig, legfeljebb azonban húsz éves korig gyakorlatilag úgy kell fizetni, mintha még mindig kiskorú lenne a gyerek. Ez azt jelenti, hogy a huszadik születésnap betöltéséig a szülőnek akkor is fizetnie kell, ha egyébként maga is nehéz helyzetben van a megélhetését illetően. Később viszont nem köteles már a nagykorú gyermek eltartására akkor, ha a saját maga vagy a másik kiskorú gyermekének az eltartását veszélyeztetné ezzel.

2010. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a gyermek már nagykorú és nem tanul nappali tagozaton tovább, bíróságon kell kérni a megszüntetését.
2010. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
De felsőoktatásban tanuló gyermek csak akkor jogosult a tartásra, ha arra érdemes. Ez ahogy nézem nem áll fenn... Én a helyedben felkeresnék valami jogi tanácsadót és megkérdezném, konkrétan a helyzetedben mit tehetsz.
2010. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
12.41-nek van igaza. Addig kell fizetni mig a biróság mást nem itél......Indokkal bármikor kérheted a biróságot a tartsádij fizetésének akár felfügesztésére akár megszüntetésére. Munkanélküli vagy kérheted a felfügesztést addig az állam fizeti.....
2010. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok tanácsot, mindegyik hasznos volt :)
2010. okt. 14. 16:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!