Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért erőltetik a fiatalokra...

Miért erőltetik a fiatalokra a gyerek vállalást a szülők,nagy szülők?

Figyelt kérdés

Mi nagyon jó kapcsolatban vagyunk a párommal,el is jegyeztem.

Soha nem akarunk gyereket,ki nem állhatjuk a gyerekeket.

Nem értem miért mondják folyton hogy legyen,mikor nem ök nevelnék fel ha nem mi !

Tény hogy kp-re vettem a házam kocsi, motor minden meg lenne .

+1szoba is van lehetne a gyermeké .

Nem szorulok babaváróra meg csokra de erre is fogták hogy ezt adjam el vegyünk az ő városukban.

Nagyon zavaró hogy erőltetik



2023. jún. 22. 23:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
5%
Kérdező szülei meg a hasonló szülők ott rontották el, hogy királyfikat meg hercegnőket neveltek ("az lesz az ebéd amit te szeretnél, oda megyünk nyaralni ahova te akarsz stb"). Ha adagolták volna az értékrendjüket akkor nem esett volna messze az alma a fájától. Most már hiába kapálóznak. A gyerekből úgy lett felnőtt hogy világéletében ő volt a totum factum
2023. jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem muszáj mindenkinek szaporodni. Úgyis túlnépesedett a bolygó. Meg ilyen országba különben is minek.
2023. jún. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

véletlenül nem az eljegyzés kapcsán jutot eszükbe az esküvö ės a gyerek téma .

mert különben csak ugy nem hiszem hogy szoba hozták volna a gyerektémát.

2023. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%

Mert buták, konkrétan semmi nem érdekli őket az életben, csak dolgozni, enni, aludni, évente egyszer nyaralni.

Nekik ennyi az élet.


Hobbijuk nincs, húgom barátja pl szereti a videójátékokat.

Apám ezt nem érti, hogy egy 25+os embert miért érdekli ez, már a házépítésen kellene gondolkodnia.


Én edzek, szerinte az is hülyeség, időpazarálás.


Szerintem pedig a gyerekvállalás az, legalábbis, aki ÉLNI is akar, a többiek meg élhetik ezt az egyszerű életminőséget.

2023. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitok.

11/14: Sajnos nem lettem elkényeztetve.

Bár lettem volna.

Anyámék ittak a nagymamám nevelt 18 éves koromig, aztán meg halt (1 értelmes a családba)

Amim van 1 falusi ház meg a többi a sok jó és rossz emlékkel, magam pedáloztam össze.

Egyszerű gyári munkás vagyok.

Férre érthető, ahogy foggalmaztam a kérdést.

Apám él még 6 gyereket csinált 5 nőnek, nem is keresett soha engem az öreg (5km-re lakik de annó laktam 1 panelnyire tőle albérletbe is).


-Nos lehetséges hogy,az eljegyzés miatt mondták a gyermek vállalást,arra hivatkoznak ez a legnagyobb csoda a világon és az élet értelme.

Próbálom kultúráltan kezelni mikor minden családi össze jövetelen szóba kerül.


(Húgomat 13 éves korától én neveltem fel 20-ig velem lakott .)

De születése óta sokat vigyáztam rá :)

2023. jún. 24. 08:13
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők még abban a rendszerben éltek (amibe most is próbálják visszaszorítani az embereket), hogy csak ez az egy életút van. Elvégzed a szerkezetlakatos szakmunkást, elveszed Mancikát a titkárnőképzőből (ha egyáltalán érettségizett) és már gyártjátok is a purdékat 20-as éveitek elejétől a családi ház kiszobájába.
2023. jún. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
91%

Mert begyöpösödöttek. Nem kell velük foglalkozni.


Ezt én is megkapom, jaj, miért nem szülök, stb... mert nem akarok gyereket. Egyáltalán miért KELLENE szülnöm? :D


Ja, erre már nincsenek érvek!, hanem "mert nő vagy". Hát bszdmeg ez nem érv, hanem tény, mivel nőnek születtem :D

2023. jún. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

1, Azért, mert szülők, nagyszülők abban nőttek fel, hogy munka-evés-család, és ezen kívül semmi. Nem érdekli őket semmi, se sport, se művelődés, vagy normális hobbi. Az 50 felettiek nagy része nem véletlenül egy unalmas, löttyedt, tájékozatlan ember


2, a szülők/nagyszülők többsége borzasztóan önző, és szeretnének unokázni/dédunokázni. Ezért az a taktikájuk, hogy addig ismételgetik a dolgot, amíg a gyereküknek elege nem lesz. Az én anyám is folyton célozgat rá, amivel csak azt éri el, hogy igyekszem minél messzebbre költözni innen.

2023. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!