Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért esik rosszul hogy...

Miért esik rosszul hogy másokhoz képest így le vagyok maradva?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, és 2 éve vagyok együtt a barátommal, bár még összeköltözni nem tudtunk egyéb okok miatt. Viszont azt látom, hogy a velem egykorú, vagy hasonló korúak nagy része már házasságban él. Vagy ha valaki nem is él házasságban, még azt is pár hónap, vagy 1 év után már el is jegyzik, és utána hamar meg is történik az esküvő.

Az egyik volt osztálytársam is férjhez fog menni, az ő kezét is megkérték már 1 év után, amit gondoltam is, hiszen az a pasi szemmel láthatóan oda van érte, legalábbis a képeik, bejegyzéseik alapján. Már előtte is, meg most is mindig nyaralni, kirándulni járnak, kap a barátjától sok ajándékot, rózsacsokrokat stb.

Régen ezzel a volt osztálytársammal barátnők is voltunk, és gimisként is mindig dicsekedett az életével, illetve én úgy éreztem kicsit le is nézett engem, és persze most is sokkal jobb élete van, mint nekem.

De tudnék is sok ilyen példát mondani, mert sok ismerősömet a párja megkér, én meg tökre olyan vagyok, mintha a barátom nem is szeretne engem, legalábbis is mikor látom ezeket az eljegyzéses, esküvős posztokat.


2023. jún. 20. 15:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

A komplexusaid miatt. Máskülönben nem az esne rosszul, hogy másokhoz képest le vagy maradva, hanem legfeljebb az, hogy ha te nagyon szeretnél összeházasodni a barátoddal, ő meg nem mutatja jelét, hogy eljegyezne, akkor úgy érezheted, talán nem is szeret. És az nem másokról szólna, hanem rólad, illetve kettőtökről. Neked a házasságkötésetek kérdése másokról szól. Te is tudod, hogy nem arról kéne. Mert csak az számít, te/ti boldogok vagytok-e a kapcsolatotokban, és azt kapjátok-e a másiktól, amit szeretnétek.

Tanácsot nagyon nem tudok adni, az biztos, hogy azon kéne lenned, hogy ezen a szemléletmódon valahogy túllépj, leküzdd. Csak annyi észrevételem van, hogy az a barátság valószínűleg nagyon rosszat tett neked, és szerepe lehet abban, hogy most is ennyire másokhoz méred magad. Nekem is volt ilyen barátságom, amiben a barátnőm arra használt, hogy én legyek a bénább, aki mellett tündökölhet, kicsit rá is játszott. Évekre nyomot hagyott az önbizalmamon.

2023. jún. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"ő meg nem mutatja jelét, hogy eljegyezne, akkor úgy érezheted, talán nem is szeret."


Ez is közrejátszik.

2023. jún. 20. 15:55
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Gondolom azért esik rosszul, mert titkon már vágysz rá.

Én először tisztáznám a párommal, hogy hányadán állunk: szerintem nem normális dolog az egy kapcsolatban, hogy nem érzed az irántad való szerelmét. Beszéljétek meg, hogy ki hogyan látja a jelent, a jövőt, szeretne-e egyáltalán házasodni és gyerekeket. Ha teljesen másra vágytok, és kihűlt már a szerelem is, akkor kár tovább erőltetni ezt a kapcsolatot.

Viszont azt se felejtsd el, hogy az interneten lévő dolgok sokszor nem a valóságot mutatják. Nem egy párt láttam közös képeket posztolni a messzi nyaralásról, majd fél éven belül szétmentek. Az emberek csak a jót mutatják meg, a negatívat elrejtik. Ezáltal egy torz kép alakul ki benned, azt hiszed, hogy mindenki élete tökéletes, csak a tiéd nem. Ez egy rossz felvetés.

Az meg, hogy 2 év után nem kérte még meg egy ember a kezed, hát bumm. Nem vagy elkésve semmivel, ha 35 évesen érzitek megfelelőnek, akkor 35 évesen házasodtok. Nem mások élete szerint kell élni, azt kell nézni, hogy neked és a párodnak mi a jó. Egyébként visszatérve erre, nekem meg pont, hogy 3-5 év kapcsolat után kérték meg az ismerőseim kezét. Én is 29 vagyok, 3 éves kapcsolattal, de egyelőre nem tervezek házasságot, mert nem érzem létfontosságú kérdésnek.

2023. jún. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
De csak azért hiányzik az eljegyzés, mert lemaradva érzed magad, vagy elsősorban azért, mert neked, mindenki mástól függetlenül fontos, az érzelmek és az elköteleződési szándék megerősítése miatt?
2023. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ezt már legalább 3* láttam, ugyanezt a kérdést. Akkor is megírtam, hogy beszélj vele, tisztázzátok pontosan mit akar. Pl. azt meg lehet beszélni, kb. mikor lenne jó az esküvő, aztán a lánykérés azon belül már lehet meglepetés. De nem kell csak Hamupipőkeként ücsörögni és várni hogy megkérjenek.
2023. jún. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
58%
Nekem ez az érzés 25 éves koromban is ugyanúgy megvan, szóval nem vagy egyedül. Gyerekkori legjobb barátnőm mindenből versenyt csinált, mindig hozzám hasonlította magát és borzasztóan tudta zavarni, ha valamiben jobb vagyok nála. Szerintem ő ültette belém ezt a gondolkodást. Most már pár éve nem tartom vele a kapcsolatot, jobb is így.
2023. jún. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele erről, akarja, de még nem most. De hiába kér már meg, akkor se hatna úgy a meglepetés erejével, mivel olyan sokat kellett várnom rá. Én azt gondolom, hogy akit úgy egy éven belül nem kérnek meg, ott a férfi részéről nincs nagy szerelem, így a barátom részéről sem sajnos.
2023. jún. 20. 16:10
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

"az a pasi szemmel láthatóan oda van érte, legalábbis a képeik, bejegyzéseik alapján."


Ne haragudj, de a közösségi médiára az emberek a pozitív, örömteli pillanataikat töltik fel megörökítve... Nem azt, mikor összevesznek egymással, megsértődnek a másikra, vagy ne adj' Isten tragédia történik.

Felesleges egy IG profil alapján megítélni, ki mennyire él jó kapcsolatban.

2023. jún. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Még csak 2 éve vagytok együtt és együtt se éltek. Még simán tényleg korai és te úgy beszélsz mintha 5-8 éve várnál a gyűrűre. Esetleg lehet megnyugtatna ha egy kb. időt megbeszélnétek. Én is most hoztam ezt szóba, mi 3 éve vagyunk együtt és 1 éve együtt élünk, lassan nekem okés lenne a dolog. Meg is beszéltük, hogy 24 vagy 25 nyarán házasodunk, azon belül, a konkrét gyűrű meg lánykérés már majdnem mindegy, úgyis a házasság számít. Egyébként szerintem nem igaz, hogy ha nem kér meg 1 éven belül nem szeret, sőt. Szerintem felelősségteljes ember 1 év együttélés nélkül nem is házasodik. Ha azelőtt kért volna meg, hogy összeköltözünk, nemet mondtam volna.
2023. jún. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

De hová beszéljenek meg időt, mikor még együtt sem élnek?

Lakva ismerszik meg az ember, így, hogy néha randizgatnak, heti 2-4 éjszakát együtt töltenek, kb. nem is ismerik jól egymást.

Sokkal nevetségesebb lenne, ha megkérné a kezét, aztán mindenki haza megy a maga családjához, anyához meg apához... De legalább lehet posztolni a Facebookra a gyűrűs, kézfogós képeket.

2023. jún. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!