Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a nagynénjém?

Miért ilyen a nagynénjém?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A nagynénjem nagyon nagyképű szerintem. Mindig henceg azzal,hogy mennyi pénzük van, de ő semmit nem dolgozott soha, max egy-két hónapot, az ura tartja el. Nagyon rosszindulatú, például egyszer azt mondta, hogy az ő ura nagyon ügyes, hogy egyből le ragta a jogsit és hogy nekem nem lesz annyi eszem.

Múltkor ballagáson a fiának össze gyűlt 80000 forint, erre nagyképűen mondta, hogy "adok még neki én is 50 ezret". Ami a legjobban fáj, hogy nem sokára mennek Balatonra és a szüleim megkérdezték nem e viszik el a kisöcsémet is? Erre az volt a válasz hogy vigye el a testvére. Viszont az idegeneket ( a barátnőjét) azért el vitték, a saját rokonát nem. El fogom vinni az öcsémet természetesen majd én, de azért rosszul esik az embernek, mert amikor ők nem voltak jó anyagi helyzetben, ahol tudott édesanyám segített, akár pénzzel, akár gyerek vigyázzással.


2023. jún. 20. 10:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Rakta*
2023. jún. 20. 10:15
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

hú bakter, hol játszódik ez a történet? Alsóbakfittypusztán?


*nagynéném

*férje (nem a középkorban élünk, hogy ura legyen, és elvileg rabszolgatartás sincs már)

stb.


Ezek szerint a nagynéni egy kitartott prosti, majd nem lesz ekkora az arca, amikor az "ura" kivágja, mint a macskát és lecseréli egy fiatalabbra. Aztán nyugdíja sem lesz, hiszen nem dolgozott semmit, éhen pusztulhat. Anyukád pedig biztosan megtanulta, hogy nem kell segíteni ennek a személynek.

2023. jún. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom mennyi idős az öcséd, de ha nyaralni, pihenni akarok, akkor nem viszek magammal rokongyereket.

Részben mert a sajátomon kívül minden gyerek idegesít, a felelősségről nem is beszélve.

Ha a te anyukád annak idején vigyázott az ő gyerekére, ez az ő döntése volt, nem olyasmi mint a kölcsönpénz, hogy visszajár.

Hogy a saját gyerekének mennyit ad valaki a ballagására - vagy ad e egyáltalán - az kizárólag az ő dolga és nyilván az anyagi helyzetétől is függ.

A nagynénéd pénzt ad a saját gyerekének a ballagásra, más meg vesz neki egy 300ezres telefont, vagy autót. Van aki meg semmit, mert a "gyerek magának tanul"

Szerintem te csak szimplán irigy vagy, hogy neki(k) jól megy, de ezzel csak magadat mérgezed. Fogadd el, hogy vannak jobb módú emberek és vannak kevésbé tehetősek, mindenki a saját életének a kovácsa!

2023. jún. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem vagyok féltékeny, de ha egy "idegen" gyereket tud vinni, akkor a rokont miért nem? Én sosem lennék képes hencegni a pénzzel, lehetne akármennyi, mert ez csak az ember butaságát tükrözi,pláne ha más keresi meg helyette. Mindegy, magas lóról lehet nagyot esni.
2023. jún. 20. 10:41
 5/10 A kérdező kommentje:
Illetve, ha az ő dolga, miért henceg vele, kinek mennyit ad? Nagy hagyjuk már...
2023. jún. 20. 10:42
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

#4

Nem azt írtam, hogy féltékeny vagy, hanem azt, hogy irigy. A kettő még véletlenül sem szinonimája egymásnak.

De felőlem te holtig reménykedhetsz a nagynénéd "bukásában", ezzel is csak magaddal cseszel ki, mert negatív érzések, amik téged rombolnak.

Ha ennyire rühelled a nagynénit, akkor neked nem kell vele kapcsolatot tartani és ennyi!

3-as voltam.

2023. jún. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha valahol az a szokás, hogy pénzzel jutalmazzák a gyereket ballagásra, 50000 Ft a szülők részéről egyáltalán nem nagy pénz. Nyilván egy X-ik rokontól egy átlag családban 10-20000 a szokásos, de 50000-től a szülők részéről nem szokás elájulni.
2023. jún. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

"Viszont az idegeneket ( a barátnőjét) azért el vitték, a saját rokonát nem."


Azért van egy kis különbség, hogy a felnőtt nagynénéd a barátnőjével lemegy a Balatonra és esetleg a barátnő viszi magával a gyerekét és aközött, hogy a nagynénédre akarjátok lőcsölni öcsit. (Ez egyébként nem világos, mert hol barátnőről beszélsz, hol valami idegen gyerekről)


Függetlenül attól, hogy én lehet elvittem volna öcsédet praktikussági okokból, mert ha hasonló korúak a barinő gyerekével, akkor jobban elvannak egymással, mintha unatkozik a gyerek és egész nap szórakoztatni kell.

2023. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

6-os, te annyira elképesztően buta vagy, hogy az így képernyőn keresztül is fájdalmas.

Lefogadom, hogy valami szuper MLM tagja vagy, amivel 10 év alatt akár 5 forintot is kereshetsz, és valószínűleg Kassza Tibi cselendzs szektájában is lelkesen csápolsz.

2023. jún. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell vele foglalkozni, ez a legegyszerűbb.
2023. jún. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!