Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is van úgy, hogy nem...

Más is van úgy, hogy nem foglalkozik vele az anyukája?

Figyelt kérdés

25, lassan 26 éves vagyok. 4 éve költöztem el anyukámtól, édesapámmal élek. Sajnos már egy 5-6 éve hullámzó a kapcsolatunk, most pl. ott tartunk, hogy több mint egy hónapja nem láttam... Mindenkinek elhisz mindent, a volt barátom is benyalta magát, csak azért, hogy legyen családja, mivel az övét már elszúrta... És mindenféléket kitalál rólam, a hajam feláll tőle.

Nagyon hiányzik az anyukám (meg a nevelőapám és a kutyáim), van két "pótanyukám", velük bármit megbeszélhetek, de mégse anyu egyik sem! Már olyan tusfürdőt vettem, amilyet ő használ, csak hogy érezzem az illatát, és mindig azt várom, hogy felhívjon! Én már nem hívom, mert mindig veszekszik velem, mindenért, pedig semmi másból nem áll az életem, csak a munkából (2 is van), és a barátomból, akivel nagyon jól megvagyunk. Vele is bajuk van anyuéknak, pedig még nem is ismerik...

Mit csináljak???

Nemsokára karácsony, ami elvileg a szeretet ünnepe, és jó lenne, ha legalább addigra rendeződnének a dolgok!

Tervben van az esküvő, a baba, de így????????...

:(


2010. okt. 11. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem gondolod hogy majd 30 évesen érzelmileg jobban el kéne szakadnod anyukádtól. Van egy párod, gyerekeid is lesznek nemsokára velük foglalkoz, minek olyannal foglalkozni aki 30 évig nem tudod felnőni érzelmileg az anyasághoz, tanulj a hibáiból te csináld jobban.
2010. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én is ritkán találkozom anyukámmal.Sajnos elég messze élnek tőlünk!Nekem sem volt mindig felhőtlen vele a kapcsolatom,de amint megszületett a kislányom,az első unokája, megváltozott minden!Sokat beszélünk telefonon,de már régen vitatkoztunk össze!Sztem menj el hozzá,mondd el neki mindezeket,mondd meg hogy esküvőt terveztek meg babát és szeretnéd ha támogatna mindenben!Mondd meg neki hogy szükséged van rá,hisz mégis csak az anyukád és az is lesz életed végéig!
2010. okt. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11:48-as vagyok!23 hós a kincsem és 25 vagyok én!
2010. okt. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tõle,hogy mégis mi az ami bàntja.Mi az ami eltàvolitja tõled.Gondolkodj el azon,hogy nem bàntottad-e meg olyasvalamivel,amely lehet szàmodra nem volt észrevehetõ,de õt annàl jobban megérinthette.
2010. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szinte biztos vagyok benne, hogy Te is hiányzol az anyukádnak. Amit leírtál , abból nem az jön le, hogy nem foglalkozik veled, hanem az, hogy problémás a kapcsolatotok. És biztos, hogy anyád is szenved ettől.

A közhiedelemmel ellentétben a szülők is szeretnének békében élni a gyerekeikkel.

Valami nagyon nyomhatja a lekét. Valamiért szerintem neheztel. Talán a régi időkből maradt még valami tisztázatlan ügy, talán az elköltözésed módja.

Szerintem érdemes erről beszélnetek, de ehhez keresned kell.

Igazán változtatni viszont csak ő tud.

2010. okt. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sajnos számtalan próbálkozásom volt már anyukámmal, de csak ideig-óráig működik a dolog. Biztosan hiányzok neki, de akkor miért állít olyanokat, amiknek semmi valóságtartalma sincsen? Miért hisz olyan embernek, akit fél évvel ezelőtt még gyűlölt? Miért nem tudja elfogadni a páromat? (tisztességesen dolgozik, reggeltől estig, és nagyon szeret, apró összezörrenésen kívül semmi problémánk nem volt még a párommal)

Ma is találkoztunk anyuval az utcán, teljesen véletlenül. Két puszi és ennyi... Mintha valami ismerős lennék csak. Nagyon rossz, mert hiányzik. Tudom, hogy el kéne szakadnom tőle, de nem így... Mert nekem van anyukám!!! De mégsincs... :(

2010. okt. 12. 15:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért, miért?

Mert az élet bonyolult!

Minden ember máskép éli meg a dolgokat, más következtetéseket von le. És a legjózanabbnak látszó gondolatokat is valójában befolyásolják az érzelmek.

Konkrétumok nélkül csak találgathatunk. És nekem van is egy sejtésem.

Ha hiányzik, akkor ott nagyon is sok szeretet tartalék van. Régen sok minden nagyon jó lehetett köztetek.

Tinédzser korban köztudomásu, hogy a gyerekek nagyon sok szenvedést okoznak a szüleiknek. (Van aki úgy fogalmaz, hogy lekileg megölik őket)

És mikor vége a szörnyű korszaknak, elmégy az apádhoz, akivel lehet hogy amúgy is ellenérzései vannak.

Nehéz lehet feldolgoznia anyádnak. Jól jön egy bűnbak akit utálnia lehet.

De ez csak találgatás.

Ha tényleg választ akarsz a következő módszert szívből ajánlom.

[link]

Nekem bejött. Arra nagyon jó, hogy megértse az ember a dolgokat a családjával kapcsolatban.

Viszont változtatni igazán a szülő tud. Te annyit tehetsz, hogy az anyád problémáit leválasztod magadról, és nem cipeled helyette.

És furcsa módon ez segíthet a jobb kapcsolat létrehozásában.

2010. okt. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!