Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazugság egyenlő a bizalmatlan...

Hazugság egyenlő a bizalmatlansággal?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ha sokáig ígérgetett vagy hazudott valamiről anyu kis koromban és én sokszor csalódtam ezek miatt akkor ez kihathat a párkapcsolatomra is ez a bizalmatlanság alapból?

2023. ápr. 28. 23:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem feltétlenül, attól függ mit hazudott és mennyire veszitetted el a bizalmadat anyukád felé? Kitudnád bővebben fejteni hogy tudjak segíteni, akár priviben?

28L

2023. ápr. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Persze. Minden a gyerekkorban alapozódik meg, leginkább az anyánál, így a bizalom is.
2023. ápr. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Minden emberi kapcsolatodra kihathat. Nagy csapda. Figyelmeztesd magad mielőtt az adott embert automatikusan besorolod. Nehéz, mert az első és sokszor ismétlődő tapasztalatok nagyon mélyen bevésődnek. De senkitől nem várhatod el, hogy a végtelenségig bizonygassa, megbízhatsz benn. Akkor sem, ha mint tudjuk, bárkiben lehet csalódni. De ne így indíts, magaddal is kitolhatsz, elveszíthetsz hasznos és biztonságos kapcsolódásokat.
2023. ápr. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem hinném. Amúgy akár pozitív hozadéka is lehet. Tudod, hogy neked milyen rosszul esett, ezért te nem teszel ilyet mással.
2023. ápr. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokszor volt hogy szerettem volna valamit és nem azt mondta hogy nem tudja megvenni hanem állandóan hogy majd ekkor meg akkor és mikor eljött az idő nem, vagy nem jött el olyan fontos eseményre amikor szerepeltem, nem igazán jó vele a kapcsolatom mert úgy érzem nem olyan mint egy igazi anya. Nem úgy viselkedik kicsit önzőnek mondanám. Nem leszólni akarom félre ne értsétek csak hátha tudtok benne segíteni van e köze hozzá a két dolognak.
2023. ápr. 29. 07:19
 6/12 A kérdező kommentje:
Sose voltak igaz barátaim mert sokszor át vertek, egyedül őt éreztem hogy számíthatok rá de ő is. Ezért nem értem igazából amiatt lehetne e vagy alapból? Mivel semmilyen bizalmasom nem volt csak ő ezért az ígéretek is nagyon mélyen érintettek engem.
2023. ápr. 29. 07:20
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Felnőtt vagy, ezeket el kell engedned, és a saját életedre koncentrálni.

Ha nem megy egyedül, keress pszichológust.


Nálunk kb ugyanezek voltak kibeszéléssel és állandó elvárásokkal meg persze hibáztatással spékelve - király volt.


Miután végre elköltöztem 22 éves korom után elmentem szakemberhez, mert bizalom- és önbizalomhiányos voltam (nem csoda), aki segített tisztába rakni a dolgokat.


Melós volt elengedni a sok múltbéli szrságot, meg elfogadni, hogy ők ilyenek, nem változnak, ne is akarjam, hanem éljem az életemet anélkül, hogy különösebben foglalkozok velük.


Viszont mióta megértettem, nem engedem, hogy lehúzzanak vagy beszóljanak, csak mert szerintük "nem jól" élem az életem = nem úgy, ahogyan elképzelték.

2023. ápr. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó vagyok: azt kihagytam, hogy azóta lett normális, egészséges párkapcsolatom, ahol nem ugyanazt a lelki bántalmazott mintát viszem, mint amelyben felnőttem, hanem egyenrangú, kiegyensúlyozott kapcsolat, mert tudom, miként NE bnájanak velem, és kerülöm a lehúzód, hazudozós, lódítós emberek társaságát.
2023. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A párod nem anyukád, attól hogy vele rossz volt a tapasztalat a párod lehet emgbízható ember.
2023. ápr. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
7-es nálam is jelen vannak ezek még, a kibeszélés és stb, felkeresek egy pszichológust akkor.
2023. ápr. 29. 10:24
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!