Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénz illik adni ballagása?

Mennyi pénz illik adni ballagása?

Figyelt kérdés
A gyerekem de nem velem él.
2023. ápr. 21. 08:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%

Mikor ballagtam buli volt tervezve, egyik rokonnál voltak tartva a ballagások egy sufniban ahol még a meleg is megragadt. Na én nem ott akartam tartani, így a rokonság haragra gerjedt minden lefújva, még apa sem állt mellém akkor. (Máskor igen, de most nem). Anya főzött ebédet és ketten megtartottuk...


Ballagasra annyit adj amennyit akarsz, rád van bízva. Gondoltam megosztom h én hogy jártam a ballagással

2023. ápr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
#10 látom meg értetted a lényeget!!
2023. ápr. 21. 10:17
 13/21 anonim ***** válasza:
65%
Igen, értem. Tök mindegy hogy veled él-e attól lehettek jóban. Vagy ez nálad hárítás, amivel indokolnád hogy minél kevesebbet adj a gyerekednek? Szíved joga, max a gyereked ítélkezhet fölötted hogy milyen apa vagy.
2023. ápr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
46%
Elég baj a szeretetet pénzben mérni!!! 13
2023. ápr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem mérem pénzben, de jó pár apát ismerek aki a kenyeret is kiszedné a gyereke szájából, na ők jönnek mindig azzal hogy nem él velük a gyerek (nem ok nélkül, tenném hozzá)
2023. ápr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azok a mintaapák azt hiszik hogy a rongyos 20 ezer forintot anyuka a paróka felrakatásra költi, azok a férfiak a szégyen aljai
2023. ápr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Itt egyáltalán nem arról van szó hogy sajnálom tőle a pénzt, mondjuk nagyjából le szar,mert tavak májusban volt a születésnapja ( és csak halkan meg jegyzem és nem azért mert sajnálom tőle!!! 45 E Ft értékben kapott ajándékot ) és azóta egyszer volt nálam.


És nem azért mert én nem akarom hogy jöjjön. Vagy mert nálam annyira rossz lenne.


Itt a lényeg az lett volna milyen kapcsolatban állok vele. Lehet fölösleges volt oda írni hogy nem velem él.

2023. ápr. 21. 11:13
 18/21 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon sajnálom hogy nem foglalkozik veled, ez lehet a másik család hibája is, ki tudja. A lényeg hogy gondolsz rá, szeretnél részt venni az életében, utána majd ha telik az idő elszámol magával..
2023. ápr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem az ajándék értéke vagy mértéke kellene, hogy számítson, hanem a szándék... Tudom, anyagias a világ, de akkor is; az ajándékozás szívből jövő cselekedet, nem azért tesszük, mert kényszer.

Adj olyat és annyit, amilyet és amennyit szívből jövőnek érzel. A pénz egyébként, mint ajándék, egyáltalán nem ördögtől való, bizonyos esetekben jobb is (ha például tudod, hogy valamire gyűjt). Középiskolai ballagásra személy szerint 20-100 ezer forint közötti összeget tartok normálisnak; ez még az a kategória, ami nem ilyen „szemkiszúrós”, de nem is túl sok (bár nyilván ez annak a függvénye is, hogy ki milyen anyagi lehetőségekkel bír).


Annak idején amúgy én nem kaptam sok pénzt, nem is emlékszem, mennyi volt, de nem is érdekelt az összeg.

2023. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Amennyi számodra még belefér.
2023. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!