Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénz illik adni ballagása?

Mennyi pénz illik adni ballagása?

Figyelt kérdés
A gyerekem de nem velem él.
2023. ápr. 21. 08:07
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
6%
2-300-at.
2023. ápr. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%
Ne adj pénzt neki.És ne állj be a csorda közé, akik ekkora cirkuszt és lihegést művelnek egy érettségiből.. Mást adj. Marandandót-ami hozzád kötődik, személyes, abszolút elvehetetlen-és örök emlék.
2023. ápr. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
26%

Ne pénzt adj, de amúgy mindegy, amennyit jónak tartasz.

Ha egy egyszerű munkás család vagytok, ahol a nyolc általános az elvárás, akkor kell ezt ünnepelni. Ha diploma a cél, nem kell nagy feneket keríteni az egésznek.

2023. ápr. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, ez tipikusan olyan kérdés, amit nem helyes itt megkérdezned.

Ma Magyarországon oly mértékben szóródnak a jövedelmek, hogy egymáshoz képes 10-20-szoros, de akár 100-szoros összeget is hallanál.

Emellett természetesen a családi szokások is mérvadóak. Van, ahol az a szokás, hogy mindenre horror áron ajándékoznak, máshol meg, ha telne is rá, szerényebbre veszik.


Nem is most, hanem már vagy 20-30 éve hallottunk olyanokat, hogy ballagási ajándékként Magyarországon valaki autót kapott a szüleitől. És nem 20 éves olcsó kisautót, hanem egy vadonatúj, tűzpiros kabriót. Ami mai árakon szerintem minimum 10 M Ft, de lehet, hogy sokkal több.

Máshol meg örülnek, hogy a ballagási öltönyt és a bankett költségét ki tudják fizetni a szülők.


Nincs szokásos összeg!

Annyit adj, amennyit tudsz és akarsz adni.

2023. ápr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
4-esnek teljesen igaza van. + az is fontos, hogy általános iskolai, vagy érettségi (ha mostanában ballag, akkor gondolom érettségizik) és milyen a teljesítménye. Én kicsit röhejesnek tartottam, amikor az unokatestvérem ballagását úgy is megtartották, hogy megbukott egy tantárgyból.
2023. ápr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#4 nagyon szép válasz! Köszönöm szépen!

Total igazad van!

2023. ápr. 21. 09:13
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
Én írtam egy körülbelüli ajándéklistát - aminek a 90%-a könyvekből állt, amiket szerettem volna -, és azt kértem, nem pénzt.
2023. ápr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
En a szüleimtöl 30 evel ezelött nem kaptam penzt ballagasra, nem is vartam volna el. Ugy ünnepeltük, hogy elmentünk együtt a kis csalad, hatan ebedelni egy jobb etterembe. Meghivhattam (a szüleim fizettek) a legjobb baratnömet is akkor ebedre. Ez volt az ajandekuk ballagasra, egy szep maradando elmeny, sokkal jobb, mintha penzt adtak volna.
2023. ápr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
En mikor ballagtam,penzt kaptam es osszedobtuk egy uj monitorra meg szamitogepre belole. Egyszerubb volt mint mondani a rokonoknak,hogy ki melyik alkatreszt vegye meg.
2023. ápr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
És ha nem él veled? Attól még a gyereked. Azt meg hogy milyen a viszony, mit engedhetsz meg magadnak, te tudod, nem egy rakás idegen.
2023. ápr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!