Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bánhatok így a nővéremmel?

Bánhatok így a nővéremmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A nővérem pár évvel idősebb tőlem, 30-as éveit tapossa. Elvált, két kamasz gyerek anyja, fiatalon ment férjhez és szült, nincs rendes végzettsége sem. Nem nagyon dolgozik, gondolom a válság is közrejátszik ebben, de előtte is pár hónapot dolgozott, sok hónapot nem, a gyerektartásból és családi pótlékból él.

Én tanultam, dolgozok a diploma megszerzése óta folyamatosan. Gyerekkorunk óta ég és föld voltunk, ő lázadó, én a jókislány.

A lényeg, hogy alkoholista, és erős dohányos, és e mellé még nem is tudja beosztani a pénzt. Folyton kölcsönkéreget mindenhonnan. Többek között tőlem is. Sokáig adtam, de egyszer a tudomásomra jutott, hogy elitta, és azóta nem adok neki. Minden alkalommal megadja a kölcsönt, ennek ellenére én nem akarok adni neki, mert nem kajára költi. Vagyis nem tudom előre, hogy mire költené. Eddig sem piára vagy cigire kérte, hanem pl. a gyerekeknek enni és tankönyvre. De már nem hiszek neki. És bár van annyim hónap végén, hogy tudjak nélkülözni 1-2 hétre pár ezer Ft-ot, lelkiismeret furdalásom van ugyan, de nem adok. És ettől rossz testvérnek érzem magam. De úgy gondolom, hogy menjen el dolgozni, neki kellene eltartania a gyerekeit, és nem azokból élnie. Nem hallgat senkire, teljesen eltorzult a gondolkodásmódja, ha valaki tanácsot akar adni neki, akkor letámadja, hogy ellene van és nem szereti. És nekem minden alkalommal nagyon rossz érzés, hogy nem adok neki pénzt, de nem akarom rászoktatni, hogy kérhet tőlem. Édesanyánknak is tartozik már több 10 ezer Ft-tal.

Rosszul teszem, hogy nem adok neki??


2010. okt. 8. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem teszed rosszul,és ne emészd magad.Ha a gyerekeket sajnálod akkor inkább nekik vásárolj hasznos holmikat,akkor legalább jó helyre megy és a lelkiismeretednek is jobb lesz..
2010. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

egyetértek az elsővel. Ha segíteni szeretnél a gyerekeken meg a nővéreden,akkor ugorj le a boltba,vegyél pár cuccot - tészta,cukor,liszt,zöldség és azt add nekik oda. Vagy adj a gyerekeknek egy füzetcsomagot vagy ha főzöl,vigyél nekik belőle egy fazékkal.

Pénzt ne adj,ha piára költi,attól senkinek se lesz jobb.

2010. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
72%

Kérdezd meg mire kell, és vedd meg (akár vele). De ZÁRD LE a kiskapukat. Mondd meg, hogy ez volt az utolsó és ne is kérjen többet, mert tudod, hogy elitta. (Tagadni fogja.)

A legjobb lenne, ha anyukátok se adna neki többet, mert ebből így sosem fog kilépni., Amíg valaki ad neki, fenn fogja tartani ezt az életmódot.

2010. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Amíg valaki el tud lavírozni úgy, hogy még éppen kijön a pénzből munka nélkül, addig nem is fog dolgozni. De ha már rákényszerül, mert nem adnak neki, akkor vagy összeszedi magát, vagy hajléktalan lesz.
2010. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos az alkoholistáknak és a dohányosoknak mondhatsz bármit, egyik fülükön be a másikon ki. És mindig a szenvedélyükre kell nekik a pénz, hiába mondanának mást.Gyerekkel nem szép dolog kuncsorogni, hogy nekik kell. Ha magától nem világosodik fel/ki, akkor nem sok mindent tehetsz.
2010. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is ezzel nyugtatom magam, csak akkor is rossz érzés. Egyébként elég messze lakunk egymástól (200 km), így sajnos nem emgoldható ez a vegyem meg a kaját dolog. Pedig valóban ez lenne az ideális.
2010. okt. 8. 14:44
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Beszélj vele,de nem kioktatva,hanem megértően.Igaz nem értek

egyet a szenvedélyeivel,de segítségre szorul.A körülményeket

nem ismerem,tanulni sohasem késő.

2010. okt. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Ne pénzt adj, hanem vásárolj neki.
2010. okt. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne gondolkodj azon hogy mire költi,nagylány már legyen az ő dolga hogy mire költi.

Ne adj neki túl nagy összeget,mert lehet hogy pont azt nem fogja visszaadni.Csak addig adj,amíg megadja.

De azt is meg tudom érteni ha nem adsz,mert egy-két kölcsön még belefér,de az hogy minden hónap végén kuncsorogjon nálad,az már kényelmetlen és zavaró lehet.Nem állami intézmény vagy,hogy minden hónapban utald a pénzt.

2010. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!