Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek kell fizetni a temetést?

Kinek kell fizetni a temetést?

Figyelt kérdés

A párom és a 16 éves testvére a dédimamától örökölt egy házat( ne milliós házra gondoljatok, sima kis falusi ház).

Viszont a dédimama nyugdíját hol az egyik lánya rakta el(kocsit vettek ), hol a másik. Nem rég költözött a másik lányához és itt is fel van élve a nyugdíj, temetésre semmi.

Akkor most a dédunokák fizetik a temetést akik évekkel ezelőtt megkapták a házat, vagy akik felélték a nyugdíjat.

Légyszi adjatok tanácsot!!


2010. okt. 7. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Akiknél utoljára lakott a nyugdíjával együtt. Neki kell azzal a tesvérével egyezkedni, akinél előtte lakott. A korábbi örökségnek semmi köze a temetési költségekhez.
2010. okt. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
A legjobb, ha közösen fizetik. Így mindenki belead, és eloszlik a pénz.
2010. okt. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak bosszantó hogy lenyúlták a 90 éves néni 90 ezres nyugdíját. Annyit tutira nem élt fel, mert gyógyszer sem kellet neki.Nem volt neki olyan sok kiadása
2010. okt. 7. 17:13
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Az én dédimamám 83 éves és szerencsére semmi baja nincs az ég világon.soha egy darab gyógyszert nem kellett bevenne.habár van 3 gyereke meg unokái meg mi dédunokái mindig azt mondja h nem akarja h mi fizessük a temetését meg mindent..pedig ki tudnánk fizetni meg a gyerekeinek is van elég pénzük..de a dédim már vagy 15 éve félre rakott egy összeget ami ezeknek az árát fedezi..amikor családi összejövetel van akkor mindig elmindja és olyan rossz hallgatni:(
2010. okt. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nálunk is a mamáék félrerakták a temetés árát,és ki tudnám fizetni mert van egy jelentősebb összegem amit tőlük kaptam az évek során. De a pároméknál a dédi nem foglalkozott ezzel és úgy gondolom hogyha a közös pénzből beleadunk az olyan mintha én is hozzájárulnék a temetéshez, és szerintem nekem semmi közöm hozzá. Plusz a közös pénzből alig jövünk ki ,max marad 10 ezer. Az én külön pénzem az meg gyermekorom óta levan kötve és nem is szándékozom hozzá nyúlni mert abból családi botrány lenne ha más temetésére adnék belőle.
2010. okt. 7. 17:28
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja és mi nem abban az örökölt házban élünk, azt az öccsének szánjuk, hogy tudjon mivel kezdeni az életét.
2010. okt. 7. 17:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd te ezt annyira a szívedre, hisz nem a te családod. Oldják meg a testvérek, unokák a párod családjából, szerintem dobják össze a pénzt, végül is muszály lesz eltemetni a dédit!
2010. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindenki fizesen minnél több felé oszlik annál kisebb az egy főre juttó összeg.
2010. okt. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor azt a házat nem örökölték, hanem ajándékozással kapták? Vagy nem értem, évekkel ezelőtt örökölték, de csak most halt meg...

Az fizeti a temetést, aki joglag az örökös, az pedg a gyereke, vagyis gyerekei jelen esetben. Ezen nincs mit vitázni.

Az örökölt/kapott háznak ehhez nincs köze, ha az évekkel ezelőtt volt...

2010. okt. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen azt a házat kb 10 éve ráiratta a két dédunokára akik akkor még gyerekek voltak, és csak most halt meg. De a gyerekei szerint ez örökségnek számít.
2010. okt. 8. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!