Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik elhagyják a gyerekeiket,...

Akik elhagyják a gyerekeiket, nem foglalkoznak velük, azoknak a szülei mit szólnak?

Figyelt kérdés
Erre ők büszkék? Nem érzik azt a súlyt, hogy nekik is van felelősségük abban, hogy a gyerekük rossz szülő?
2023. márc. 15. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
A rossz szülőségnek csak egy felelőse van: a rossz szülő. Persze tudom, itt divat még negyven évesen a szülőkre mutogatni, hogy minden is az ő hibájuk. Nem egy apukát ismerek akivel együtt nőttem fel, a seggük is ki volt nyalva, remek szüleik voltak, de ők leszarják a saját gyereküket.
2023. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Engem jobban zavar, hogy a társadalom nem ítéli el a gyerekeit elhagyó szülőt - amennyiben az férfi.
2023. márc. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Aki a gyerekével nem foglalkozik kétlem hogy a szüleivel annyira foglalkozna.
2023. márc. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Mire a "szülő" szülő lesz, már jó esetben felnőtt. Akkor már nem lehet a hozott anyagra mutogatni, neki kellett volna felmérje, hogy mit tud fejleszteni magán, ha pedig akkora lelki sebei vannak, akkor addig nem vállalni gyereket, míg nem rendezi magában, akár szaksegítséggel.

Amúgy a 2esnél a pont, én is azt látom, hogy a családot elhagyó férfi megszokott dolog, míg egy gyerekét elhagyó nő "milyen nő az ilyen" és halálba szekálják őket.

2023. márc. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha egy kicsit is foglalkoznál ezzel a kérdéssel a valoságban, meglátnád, hogy nagyon sok esetben a nagyszülö átveszi a gyerek tartásának, nevelésének nyügét, baját ilyen esetben (Mert tény, hogy elöfordul.) De ha te most ezen akarsz háborogni, megteheted, lelked rajta! Söt elmélázhatsz a dédszülö, vagy az ük felelösségén/felelötlenségén a sajátod helyett esetleg.
2023. márc. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez már nem a szülő hibája.
2023. márc. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
A szomszéd roma lány szült pár hónapja 16 évesen. Nem volt hajlandó szoptatni a babát, mert nem volt kedve hozzá. Sosem pelenkázta stb, a lány anyja csinált mindent, tápszerrel etette a picit. Szülés után 3 héttel a lány lelépett, mondván nem akar gyereket. A szülők elintézték, hogy a lány hivatalosan is lemondjon a gyerekéről, és azt is, hogy ők legyenek a gyámjai a picinek. Szóval most a 35 éves nagyszülők nevelik a babát. A saját lányuknak meg megmondták, hogy többet nem akarják itt látni. Persze azóta párszor jött a lány, hogy nincs mit ennie, utcára rakta a pasija stb, és mindig segítettek neki. De azóta sem lakik itt, és akárhányszor itt volt egyszer sem nyúlt a gyerekéhez. A szülők nagyot csalódtak a gyerekükben, azt mondták, hogy minden segítséget megkapott volna, haragszanak rá nagyon. Ők így 7 gyerek után örültek, hogy túl vannak a nehezén, anyagilag kezdenek helyrejönni, erre most kezdhetik előről a babázást, de sosem mondtak volna le az unokájukról.
2023. márc. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
#7 Ezért is lenne fontos a szexuális felvilágosítás.
2023. márc. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

7-es vagyok.

Persze szerintem is. Itt kb. annyi volt, hogy "jányom ha terhes leszel szétverlek"... Meg persze nem engedni, hogy a 15 éves lányuk nyáron összekeveredjen a városban levő idénymunkásokkal, majd utána azt, hogy az egyiket odaköltöztesse magukhoz. És persze azt sem, hogy kiiratkozzon az iskolából amint betölti a 16-ot. Amúgy előtte egyszer már elvitte az anyja abortuszra, aztán amikor másodjára lett terhes akkor elszökött és csak akkor jött vissza, amikor már nem lehetett elvetetni. Most a másik lányuk szintén otthagyta az iskolát és ideköltöztetett egy fiút, szóval gondolom hamarosan jön a második unoka...

Remélem a maradék 5 gyerekük (abból még 2 lány) legalább egy középiskolát befejez.

2023. márc. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy a nagyszülőt kell hibáztatni?


De ha most a gyereked fogná magát, elköltözne a családjától és nem foglalkozna a gyerekeivel, akkor mit mondanál? Nem elgondolkodnál, hogy lehet én rontottam el valamit? Vagy megveregetnéd magad?

2023. márc. 18. 08:14

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!