Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rendettlen szülők?

Rendettlen szülők?

Figyelt kérdés
A szüleim mindig is nagyon rendettlen emberek voltak. Anyukám mentális beteg, skizofén ugyhogy ez is rátesz egy lapáttal… Na most az van h 29 évesen végre elmertem költözni otthonrol. De amiota eljöttem egy őskáosz ami otthon van. Abszolut nem takaritanak. Hazajovok hetente összetakaritok de ami fogad legkozelebb azt nem kivanom senkinek. Mit tudnèk csinàlni? Vegyek fel egy takaritonot? Megmondom őszintén szègyenleném elötte ezt a mocskot amit csinálnak a szüleim. Velük él még a 20 éves tesom, ő meg csont és bőrre lefogyott kb mert amiota eljottem főzni se főz senki. Ha hazajovok kb a kezembol szabja ki a táskát hogy hoztam e valami kaját. Most komolyan mit csináljak? Retteged hogy egy rokon vagy valaki nehogy beállitson. A huszas éveim elmentek ezzel hogy fèl làbbal mindig otthon kellett lenni míg màs külföldre koltozott jol megszedte magát , bulizott stb.

#rendettlen szülők
2023. febr. 24. 00:11
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem tartozol értük felelőséggel, az ő döntésük, hogy megfulladnak-e a szemétben, nem kell odajárnod takarítani. A tesód meg felnőtt, főzzön, ha még tanul, kérjen pénz alapanyagokra, ha már dolgozik, akkor meg vegye meg őket.


Ne rettegj, hogy odamegy hozzájuk valaki és látja a disznóólat, senkinek eszébe sem jutna, hogy ilyenkor azt hibáztassa, aki ott sem él...


Engedd el ezt az egészet, tönkreteszed magad.

2023. febr. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
92%

hat az en szememmel nezve pl a tesod lehet lelkileg nincsen jol alapbol sem, a szuleitek miatt, szoval szerintem nem kene ot igy annyiba hagynod

hivd at magadhoz

es segits neki pl megtanulni fozni egyszerubb kajakat vagy valami

2023. febr. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Azért egy húsz éves ember ne halljon éhen, ha valaki nem főz neki
2023. febr. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt emberek.

Kényelmesebb nekik ha valaki elvégzi helyettük és amíg Te megcsinálod addig ezen nem fognak változtatni.

Lehet utána sem de úgy nagyobb esély van rá.

Tesód meg nőjön már fel!

Ha valaki nem teszi elé akkor nem eszik? Na ne már!

Mondd meg neki hogy szedje össze magát.

2023. febr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért takaritasz? Ha nekik jo ugy hagyd rajuk.
2023. febr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne takaríts. Igenis menjen át rokon, vagy bárki, szégyenkezzenek csak, felnőtt emberek, ha nekik így jó akkor te ne szólj bele mert nem rólad szól. Nem a te szégyened és nem a te felelősséged, ne vedd magadra és ne csinálj belőle ügyet. Nem élsz ott, te mire fel szégyenkeznél? Ha segíteni akarsz, akkor tanítsd meg az öcsédet főzni - de ha 20 évesen nem hajlandó rá akkor ezt se erőltesd, ez se a te felelősséged.
2023. febr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, de van egy olyan érzésem, hogy nálatok is anyukától mint nőtől (aki ráadásul szellemileg nem ép) volt elvárva minden, legalábbis apuka meg öcséd részéről. Máskülönben nincs olyan, hogy nem fogják meg a porszívót, felmosót meg nem képes valaki 20 évesen egy rántottát sütni magának, inkább éhes marad. Kizárólag saját maguknak köszönhetik az egészet.
2023. febr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!