Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni vagy egyáltalá...

Mit lehet tenni vagy egyáltalán lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés
Rosszul állunk anyagilag,apám ezt nagyon jól tudja mégsem tesz ellene semmit, mindennap kell neki legyen cigi és pia,lassan kajára sincs de mindig kifosztja anyám pénztárcáját,és nem mondhatjuk neki hogy nem mert ő dolgozik meg a pénz nagy részéért,viszont így elég nehéz :/
2010. okt. 3. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ismerős a helyzet, és nem vagytok egyedül sok helyen így megy ez... Az a baj h. az ilyen embereknek nem igazán lehet megváltoztatni a belátását, szerintem agyilag nem tudtak felnőni, és gyenge akaraterővel rendelkeznek ahhoz, hogy mondjuk leszokjon a cigiről vagy a piáról a saját vagy családja érdekében...
2010. okt. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmit,amint írod ő keresi meg a pénz nagy részét,és ő a családfő.De hát mennyit szív egy nap 5 dobozzal,és a Johnnie Walker-nél alább nem adja?Nem lehet hogy csak te látod ilyen borúsan a helyzetet?

Anyád pénztárcájának nem kell elöl lennie,nem szabad rablás.

2010. okt. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
minden nap egy doboz cigi,és pia,plusz a számlákat is kell fizetni meg minden mást,90 000 ft-ból élünk 6-an,anya beteg nem dolgozhat,a nagyszülők sem dolgoznak és én meg az öcsém sem dolgozhatunk még :S nincs szem előtt a pénztárca,anyám táskájában van de kiveszi onnan,és mivel ő a főkereső ezért nem nagyon lehet beleszólásunk
2010. okt. 3. 11:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Es hol van a nagyszulok nyugdija?

Kulonben a ferfiak nagy resze ilyen egoista, elsosorban csak magara gondol.

2010. okt. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem lehet ellene tenni. De azért valamit csak kellene anyukádnak is csinálni, mivel édesapáddal is bármikor történhet valami. Akkor mit fogtok csinálni? Én még azon csodálkozom, hogy együtt van a családotok. A legtöbb férfi egy ilyen helyzetből már régen kihátrált volna, egyedül ugyanis sokkal jobb élete lehetne (mármint anyagilag). Én inkább azt mondom, hogy becsüljétek meg apukádat, mert ha ő nem lenne, akkor bizony éhenhalnátok anyukástól, nagyszülőstől, mindenestől.
2010. okt. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló vagyok. Miért is kellene annyira becsülnie az apját, ha azt a pénzt amit megkeres szerintem több mint 90%-át önmagára fordítja, ráadásul nem éppen hasznos dolgokra, a maradék 10% az meg szinte semmi. Csak úgy megjegyzem, ha az "apuka" kihátrálna (elválnának) a gyerektartás díj összege kb. 4szer nagyobb lenne, mint amennyit most fordít a családjára! Akkor melyik is a jobb helyzet?
2010. okt. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sehol nem írták, hogy a fizetése 90%-át magára fordítja. 90ezer Ft a fizetése apukának, ebből vesz magának cigit és piát, ami max. 20ezer lehet egy hónapban, a maradékot a családjára költi. A gyermektartás pedig jobb ha tudod, hogy nem lesz még 20ezer sem, ha elválnak. De nem is ez a lényeg. A lényeg az, hogy egy apának egyedül a gyerekeit kötelessége eltartani. Sem az anyósát, sem az apósát, sem a feleségét nem köteles eltartani lévén, hogy felnőtt emberek. Ennek ellenére évek óta eltartja őket. Szerintem ez becsülendő, bár úgy látom, hogy egyedül maradtam a véleményemmel. Én - habár nő vagyok - úgy gondolom, hogy a férfi nem egy állat, aki csak arra való, hogy a belét is kidolgozza, amíg a többiek otthon vannak, utána meg adja le a fizetését és fogja be a száját. De úgy látom, hogy sokaknál dívik még ez az álláspont.
2010. okt. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
senki nem várja el tőle hogy adja le a fizetését és fogja be a száját,1-2 sör még oké de amikor az egész pénzét elveri a kocsmában nem valami jó,mi főzünk rá,mi tartjuk tisztán a lakást,mi mossuk a ruhákat azért nem mondhatja senki hogy csak itthon ülünk jó kedvünkben
2010. okt. 3. 13:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha elveri az egész fizetését, akkor el kell válnia tőle édesanyádnak, legombolni a gyermektartást és kész. Ha ez így igaz, hogy az egész pénzét elveri, akkor mégis miből esztek, miből van internet, miből van áram a lakásban, ha ő az egyetlen kereső? Nem azt írtam, hogy az egekig kell magasztalni édesapádat, de azért figyelembe kell venni azt is, hogy nélküle sehol nem lennétek.


De lefordítom az eddigieket: a világon semmit nem tudtok csinálni vele, a saját pénzét költi, amiért megdolgozott, nem másét. Persze célszerű megpróbálni beszélni vele, de kényszeríteni senkit nem lehet ilyesmire. Ha így nem tudjátok elfogadni az édesapádat, ha így nem hasznos tagja a családnak, akkor ki kell tenni belőle. Lehet itt még szapulni sok-sok hozzászóláson át szerencsétlent, de ez a lényegen nem változtat. Ha annyira rossz az, hogy veletek van és tényleg minden pénzt eliszik és eldohányzik, akkor váljatok meg tőle.

2010. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!