Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, ti szoktatok kopogni,...

Anyukák, ti szoktatok kopogni, mielőtt bementek a fiatok szobájába?

Figyelt kérdés
Kicsit kezd már elegem lenni abból, hogy tök mindegy milyen napszak van, vagy éppen melyik haverom van nálam, esetleg intim dolgot csinálok, anyum úgy be tud rontania a szobámba, mintha nem lenne holnap. Már annyiszor próbáltam vele megértetni, hogy én is kopogok, amikor bemegyek a szobátokba, a tesóm is tud kopogni, akkor te miért nem? Az volt a válasz, hogy "nehogy már ne menjek be a fiam szobájába". Kulcsom sajnos nincsen, így bezárni nem tudom az ajtómat. Anyuka szemszögből szerintetek hogy tudnám elérni, hogy végre kopogjon? Köszi a válaszokat!

2023. jan. 1. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Tegyél ki egy "Lehet pont tutujgatom a jancsit, tessék kopogni!" táblát.
2023. jan. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Férjem 35, anyja még mindig 10-ből 9x beront kopogás nélkül, ha épp ott vagyunk hosszabb ideig.
2023. jan. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

o en nagyon sokat veszekedtem az en anyammal ezzel kapcsolatban

furdes kozben is csak beront es azt mondja "ugy sem lat semmi ujat"


nem ertette meg, en akkor is mindig kopogtam, neha megjegyeztem hogy "latod nem olyan nehez"

de meg igy is folytatta


probaltam szepen mondani neki, csunyan, eltorlaszoltam az ajtot, sajat zarat vettem, de utana meg en voltam a szr alak


szoval amitn tudtam elkoltoztem :-)

2023. jan. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Intézd úgy, hogy legközelebb éppen "tutujgasd a jancsit" (ahogy az első írta), amikor rádnyit. Valszeg kellően kínos lesz, és elmegy tőle a kedve 😃

Hú, amúgy gyűlölöm ezt a "nehogymár kopognom kelljen a saját lakásomban!!!" mentalitást. De bammeg, kopogjál, lehet a lakás a tied, de attól még a privát szféra a gyerekeidnek is jár. Szüleimnek egyszer szóltam szépen anno, onnantól kopogtak. Ahogy a tesóimmal is mindig kopogtunk egymáshoz.

A fiam 6,5 éves. Még nem csukja magára a szobája ajtaját, de amint eljön az az idő, hogy igen, kopogni fogok.

2023. jan. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, hogy a fiamhoz vagy a lányomhoz vagy épp a férjem dolgozószobájába megyek, kopogok. Ez alap. Én is ezt várom el mindenkitől. Nálunk a családban is, a szüleimmel, ez volt a normális.

Én a helyedben szerelnék fel zárat vagy egy egyszerű reteszt. Gondold el, hogy egyszer mondjuk egy lányt vinnél magaddal, és nem is kell, hogy feltétlenül csináljatok bármi olyat, de a lány hogy fogja magát ott érezni, ha anyád rátok töri az ajtót?...

2023. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Minek kulcs ahhoz hogy bezárd? Fogsz egy seprünyelet vagy yilesmit és alátámasztod a kilincset, első pár alkalommal meg ugy is furán néznek és megkérdik miért van, hát megmondod hogy mert kopogni illene, aztán majd megszokják hogy kopognak.
2023. jan. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

6 éves kora óta kopogok a fiam szobájának az ajtaján.

És nem azért kezdtem ilyen korán, mert "juj, mit csinálhat!" hanem, hogy abba nőjön bele, hogy ez a természetes kultúrkörökben.


Ha anyád többszöri kérés és felszólítás után sem hajlandó ezt elfogadni, akkor te is ronts rá/rájuk alkalmatlan időpontokban, aztán majd ráébred, hogy ez miért szokás!

2023. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom amit a 7-es! Pedagógia célzattal te is szokj le a kopogásról! Ki unja meg hamarabb?
2023. jan. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Nem szoktak, mindegyik arra vár mikor láthatja meg, ahogy a fia cibálja a farkát.
2023. jan. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Lavór víz az ajtó tetejére? Ragacs, műpók a kilincsre? Csipogó valami az ajtó elé, ami csipog, ha rálép, legalább hallod? Barkácsboltban veszel két becsavarható kampót, meg egy lakatot, vagy egy riglit, és felszereled belülről? Te is elkezdesz rányitni szándékosan kopogás nélkül?
2023. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!