Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted túl reagálom?

Szerinted túl reagálom?

Figyelt kérdés
Anno szüleim elvaltak, és anyai mamaekhoz koltoztunk. 23 éves vagyok... de soha nem kaptam semmit karácsonyra. Pedig egyetlen unokajuk vagyok és jól állnak nagyon. Úgy örültem volna egy pulcsinak is vagy valaminek. De soha nem kaptam semmit. Meg anyamtol sem. Pedig jó gyerek voltam mindig. Tanultam iskolában, szót fogadtam, nem ittam, nem cigiztem. Mikor felnőtt lettem dolgoztam haza adtam és azóta is haza adom fele pénzem havi 140 ezeret le teszek az asztalra. Emellet meg vásárolok is stb. Nagyon jó tanuló voltam anno. De gyerekként és most se sose kaptam semmit. Mindig azt mondták mit akarok, egyek ott a finom rántott hús meg a halászlé meg a sütemény..
2022. dec. 23. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem reagálod túl, teljesen igazad van. Szomorú, hogy ennyire nem veszik észre.
2022. dec. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Egyik karácsonykor vegyél mindenkinek ajándékot, hátha észbe kapnak, milyen kínos hogy nem tudják mivel viszonozni
2022. dec. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Ők egymást sem ajándékozták karácsonykor?

És más alkalmakkor: névnapkor, születésnapkor?

Ha egymást sem és egyik alkalommal sem, akkor náluk ez a szokás és kész.

Nyilván ez a véglet sem jó, különösen nem egy gyerek felé, de az a kényszer-ajándékozás, amit a magyar lakosság 99%-a csinál ilyenkor, az a másik véglet, az sem jó, hidd el.

2022. dec. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Igen az a kérdés, hogy egymást sem ajándékozzák? Te sem veszel semmit nekik?

Mert akkor náluk ez szokás... amivel alapból nincsen szerintem baj, nálunk sincsen ajándékozás. Igaz a gyerekek 18 éves korig kapnak ajándékot, de nincs tele a fa alja. Nem látjuk értelmét. Amire szükség van év közben megvesszük, csak azért mert a világ xy dolgot csinál nekünk attól még nem kell.


Viszont ha 18 éves korodig sem kaptál semmit vagy/és egymást ajándékozzák akkor egy iszonyat surmó dolog ez tőlük... nehéz is felfognom.

2022. dec. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3#-as. Egymást sem ajándékozzák. Még annyit se mondanak anyum a mamamnak vagy mamám anyumnak hogy Isten éltessen! Semmit sem. Még újévkor se köszöntik egymást hogy Boldog Új évet.
2022. dec. 23. 15:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

Akkor ne vedd magadra. Vannak ilyen emberek, akik nem tudják elképzelni, hogy annak ellenére, hogy ebben nőttél fel, másra vágysz. Hiszen nem elvettek tőled valamit amit addig megadtak, hanem csak ugyanúgy csináltak, ahogy egész életükben, és nekik így mindig jó volt. Nem fér a fejükbe, hogy ha téged ők "hoztak létre és alakítottak ki", akkor neked miért ne ez lenne a normális, megszokott.

2022. dec. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már azon fennakadtam, hogy a fele fizetésed leadod, ezen felül még vásárolsz. Nem szeretnél elköltözni?

Egyébként meg, beszéld meg velük, hogy te ezt így szeretnéd, mit reagálnak rá.

Nekem pl ez fura, mert mi minden ünnepre, születésnap, karácsony, névnap, húsvét, még mikulásra is veszünk egymásnak valamit.

2022. dec. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Azon a ponton, hogy mért laksz ott, konkrétan megállt az ész. Itt nincs tovább miről beszélni. Abból a 140-ből pont ellaknál.
2022. dec. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem
2022. dec. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!