Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha hányingerem...

Mit tegyek, hogyha hányingerem van az otthoni környezettől, miközben szégyellem, hogy így érzek?

Figyelt kérdés

Egy olyan faluból származok, ahol kb senki nem ért el semmit, akik elértek valamit, azok már nem ott laknak. A többség a szomszéd városba, egy gyárba robotol 12 órába, nem adnak magukra, igénytelenek, koszosak. Nem teljesen átlag alatti szinten élnek, de csak a nagyon alap dolgokra jut, arra is épphogy. Nem igazán adnak a tisztaságra, az igényességre, max műkörömre költenek. Sok az alkesz is, akik a munka utáni stresszt piával vezetik le.


Már gyerekként se nagyon szerettem ebben élni, mindig is zavart az egész légkör meg az emberek mentalitása, hogyha nekik nem jut kocsira, akkor az azért van, mert nem kell nekik, és leszólják azt, akinek van, stb. Plusz nem lehetett sokszor arról se beszélni, hogyha elmentünk valahova kirándulni, mert rossz szemmel nézték, ballagás meg szülinap volt a legnagyobb ünnep, meg pár évente volt egy esküvő, ahova vagy meghívtak minket, vagy nem.


Elkerültem 2 megyével arrébb és oda is költöztem egy éve, fél évente járok haza. Nyáron voltam otthon utoljára, és rettenetesen zavart az az egész. Hogy ott ültünk a cigifüstben a konyhában, hogy az előszobában nem szívesen dőltem hátra a sose takarított bőrfotelben, hogy omladozik a fal, hogy elég gázul van bekötve a villany, hogy gázon melegítjük a fürdővizet. És elég erősen rám jött a hányinger, amikor megbontottak egy sört apámék, és elkezdtek dajdanozni. Régen vicces volt, nevettem rajta, ahogy bohóckodtak, most meg már hányni tudnék.


Holnap utazok "haza" az ünnepek miatt, de már most görcsbe rándul a gyomrom.


2022. dec. 21. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Azt nem tudod csinálni, hogy csak 2-3 napra utazol haza?

Miért "kötelező hazautazni? Nem kell ottmaradnod januárig, vagy dec. 31-ig...

Én is ismerek olyat, akiknél hasonló volt, elment otthonról, felnőttként vissza se néz, teljesen máshol él...

Egyébként ezen ellentét feloldásában segíthet pszichológus, ha egyedül nem megy.

2022. dec. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
19%
Férfi vagy, vagy pedig nő?
2022. dec. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Én anyumhoz utálok menni, mert gyűjtögető, teli van a ház csecsebecsével, penész mindenhol és tiszta pára na meg a cigifüst, ami mindenbe is beleivódott. Szeretek vele időt tölteni, de gyűlölöm, hogy miután hazajövök tőle, akkor minden megy a szennyesbe, zuhany, hajmosás, a kabátomat napokig szellőztetem/ kimosom és még a mobiltokomat is át kell fertőtlenítenem, hogy kimenjen a bűz belőle. Borzalmas és fáj a szívem érte, mert anyumat szeretem, de se ő se a párja nem érti, hogy miért baj, ha bent cigiznek. Pl ad egy könyvet, azt napokig szellőztetni kell, de nem elég az sem - ha hozzányúlok a könyvhöz, akkor meg moshatom a kezemet.

Őt meg hiába hívom, hogy jöjjön ő, nem szeret kimozdulni, nem szeret lépcsőzni és az erkélyen cigizni... (lakásban lakunk, tilos bent cigizni).

Szóval nem vagy egyedül, próbálj felkészülni lelkiekben, pakolj úgy, hogy ne sajnálj semmit, ha cigiszagú lesz - szóval menj régebbi ruhákban/kabátban/cipőben stb és amikor hazamész, akkor azokat már tudod is mosni. Vehetsz fertőtlenítő mosószert is. Meg vihetsz is magaddal kézfertőtlenítőt és az hátha megnyugtat kissé. Vigyél finom illatú kézkrémet, kend az orrod alá és egy ideig azt fogod érezni majd.

Máson sajnos nem tudsz változtatni, amíg ők nem akarnak onnan elköltözni, új életet kezdeni, addig csak annyit tehetsz, hogy összeszorítod a fogadat és kibírod valahogy. Gondolj ara, milyen jó lesz majd hazamenni.

2022. dec. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez a bajom. Mázlista vagy, hogy nyáron voltál utoljára. Ez az ellentét sajna engem is megvisel, és évek alatt egyre rosszabb. Ha van kedved beszéljünk.
2022. dec. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha a szüleid nyitottak rá, akkor hajrá lepd meg őket egy karácsonyi nagytakarítással-vigyél hozzá tisztítószert, illatgyertyát, akár egy tisztasági festéssel ha nem túl nagy a ház.


Ha nem, akkor meg ne menj haza hosszú időre, max 1-2 napra.

2022. dec. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
5-ös, nem voltál még dohányzó lakásban, ugye? Egy illatgyertya és illatosító kb semmi egy olyan házban. Festeni pedig télen nem lehet és ha továbbra is bent cigiznek, pár óra alatt büdös, pár hét múlva újra sárga lesz a fal...
2022. dec. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

De, sajnos voltam már dohányzó lakásban, és lakást meg házat is festettem már télen, szóval bőven lehet, takarítani pedig pláne lehet télen is.


Biztathatjuk arra a kérdezőt hogy utálja a szüleit, de én a megoldások híve vagyok, ha akar kínálja fel nekik a változtatás lehetőségét.

2022. dec. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ahol ilyen undorítóság van, ott nem elég egy nap kitakarítani. Meg ezt te se gondoltad volna, hogy majd karácsony előtt másnál takarít!


Nem véletlenül utálta már gyerekként azt a légkört: állandó piaszag, cigiszag, ezt a porszívó meg a domesztosz nem oldja meg. Plusz ott van ugye a penész is meg egyéb fincsiségek.

2022. dec. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyat nehez iylet kitakaritani
2022. dec. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!