Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek túl? (Kérdésed...

Hogyan lépjek túl? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
1 éve veszítettem el a férjemet autóbalesetben.Van egy 2 éves kislányunk,és egyik kollegám meghívott egy randevúra,de nekem még mindíg ugyanúgy hiányzik a férjem, mint amikor elveszítettem őt,hatalmas ürességet érzek belűl.Már rengeteg mindent megpróbáltam hogy túl lépjek ezen, mert az élet megy tovább, de nekem még mindíg rettenetesen hiányzik. 27/N
2010. okt. 1. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvét..

Neked csak az idő fog segíteni..Idővel majd újra élni fogsz,és lesznek új kapcsolataid,de a férjed mindig hiányozni fog,és ez így van rendjén..Adj még időt magadnak,mást úgysem tudsz tenni..

A nagymamám amikor meghalt az imádott papám,és megkérdeztem tőle miért halt meg,bölcsen azt mondta.

" Az ember addig nem hal meg amíg van aki emlékezzen rá.Ha emlékeink között ott van akár bennünk,akár a soha nem látott unokákban akkor élni fog.." Igaza van..

Neveld a kislányodat is ebben a szellemben,és idővel minden fájdalom enyhülni fog..még neked is,,

2010. okt. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetes, és benned is le fog zajlani ez a folyamat, ezért ne erőltesd amit nem akarsz! Majd eljön annak is az ideje, hogy randevúzz, most amíg nem tudod elfelejteni teljesen koncentrálj a kislányotokra. És ha belegondolsz ezzel a próbálkozó kollegát is mélyen megbántanád egy idő után, hogy nem tudnád úgy szeretni.

Viszont a barátok és a család nagyon sokat tud segíteni ilyenkor!Tölts velük is többb időt.


20/L

2010. okt. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kihagytam, hogy őszinte részvétem!

Lesokkoltál és hirtelen nem is erre koncentráltam. Borzalmas szembesülni azzal, hogy milyen mulandó az emberi élet.

2010. okt. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 26 évesen 3 picivel maradtam egyedül. 6 év kellett hozzá,hogy férjhez menjek újra! Részvétem,és foglalkozz sokat a kislányoddal. Ő sokat segíthet a beletörődésben,ha a felejtésben nem is.
2010. okt. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

Időre van szükséged, hogy valóban feldolgozd a történteket.Lehet ha elmennél erre a randira kicsit könnyebb lenne, kicsit felejtenél.Viszont ezt neked kell érezned, hogy mennyire állsz kész.Esetleg mond el neki is a félelmeid és ha eleve tiszták voltak a szándékai, ezt meg fogja érteni, hogy neked nem megy olyan gyorsan.

22l

2010. okt. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy lélekben addig nem veszíted el, ameddig emlékszel rá! Ha tudod hogy mit válaszolna, hogyan válaszolna, mivel nevettetne meg egy adott pillanatban, addig nem veszíted el!


Egyszerűen félsz attól, hogy jön egy pasi, és nem fogsz emlékezni a férjedre, mert elfelejted hogy milyen volt. ( az új emlékek törvényszerűen felülírják a régieket!)


Egyszerűen ragadj egy üres naplót és írd le hogy milyen volt. Ha vannak képek akkor azokat is ragaszd bele, írd mellé ha eszedbe jut egy történet arról a képről...Ez jó lesz majd a lányotoknak is ha megnő és megkérdezi: "anya milyen volt apa?" és jó lesz neked is, mert akkor már biztos lehetsz abban, hogy nem felejted el! Harmadrészről, ez a folyamat majd hozzásegít hogy sikerüljön lezárnod lélekben a múltat, és hogy a jelenben élhess! De most szólok, írtóra fog fájni, mikor a kezedbe veszed a tollat és írni kezdesz és elkezded ragasztgatni a képeket, de ez nem baj!


A pasinak meg mondd meg az igazságot, hogy egyik feled szeretne vele lenni, de a másik feled még nem tudta elereszteni a párodat, és ha úgyis komolyan gondolja, úgyis kitart majd melletted!

2010. okt. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nehezedre esik még a randevúzás, akkor hagyd ki. Nem lehet egyszerű feldolgozni a férjed halálát, hagyj magadnak elég időt hozzá.
2010. okt. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, nagyon aranyosak vagytok. A Naplóírást megfogadom, hátha segíteni fog.
2010. okt. 1. 16:23
 9/9 anonim válasza:
Őszinte részvétem! :(
2010. okt. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!