Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 27 évesen már férjes...

Ha 27 évesen már férjes asszony leszek, mennyire csökkenek az akkori elhelyezkedési esélyeim a munkaerőpoacon?

Figyelt kérdés

férjezetten nehezebben vesznek fel munkahelyre?

26,5N


2010. okt. 1. 10:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem az lesz a gond,ohgy férjezett vagy hanem,hogy később gyereket is akarsz. Azt fogják kérdezni mikor akartok és hányat.
2010. okt. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Miért csökkennének? Ennyi idősen a munkaadó már úgyis mérlegelni fogja, hogy valószínűleg néhány éven belül elmész szülni, és az alapján dönt. Nem hiszem, hogy ezen a férjhezmenetel változtatna valamit.
2010. okt. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Sajnos ez okból asszonynevet felvenni nem praktikus, abból azonnal látja az állást kínáló.


Igen, férjezetten a szüléshez ideális korban abszolút hátrány.


Családi állapotra vonatkozó kérdést nincs joga feltenni a munkáltatónak.

2010. okt. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez OFF, de ide tartozik, és azért írom le, hogy tudd:

1) ha valaki ilyet kérdez tőled interjún,a kkor az törvényellenes. Sem a családi állapotod, sem a gyerekvállalás nem lehet téma egy interjún, és emiatt nem utasíthatnak el. Ha megteszik, és minden más szempontból megfeleltél volna az állásra, akkor bírósághoz lehet fordulni.

2) ma nagyon sok nő házasságon kívül vállal gyereket, tehát ezzel vissza lehet lőni, hogy a házasság gyerekvállalás szempontból ma már semmit nem jelent.

2010. okt. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De ha megkérdezi, habár nincse joga ilyen kérdést feltenni és nem válaszolok neki, ugyanugy nem vesz fel!nem?
2010. okt. 1. 11:29
 6/15 A kérdező kommentje:

éa azt ki dönti el, hogy "minden más szempontbóm amúgy megfeleltem volna" ezt honnan lehet tudni?

diktafonnal felveszem az interjút?

2010. okt. 1. 11:31
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

kész válaszod kell legyen ilyen kérdésre, ha elmész interjúra.

én úgy szoktam ilyenkor kezdeni, hogy "bár úgy tudom, hogy törvény tiltja, hogy ilyen kérdést tegyen fel nekem, az esetleges jövőbeli bizalom megalapozásaként mégis válaszolnék erre, hiszem, hogy úgyis tisztában van vele, hogy ez Önt a felvételem szempontjából jogszerűen nem befolyásolhatja. igen, férjnél vagyok, és jelenleg nem tervezünk gyereket. Szeretnénk előbb egy biztos egzisztenciát felépíteni, ami évekbe telik."

2010. okt. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
igen, jól látod, hogy az a kényesebb része, hogy ki és mi alapján dönti azt el, hogy diszkrimináltak-e veled. Azért, ha mondasz valami oylasmit, amit az előbb leírtam, akkor értelmesebb főnök megérti, hogy bunkóságot csinált és ha azt is látja, hogy TÉNYLEG nem félév múlva akarsz szülni menni, akkor nem fogja ez őt negatívan befolyásolni. Ha meg igen, akkor jó a kérdés, hogy kinek és mit kell bizonyítania. Engem is érdekelne a válasz, bár velem még sosem fordult elő diszkrimináció. Talán munkajogász meg tudja mondani...
2010. okt. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Hátrány lehet, igen. Egyszer kérdezték meg tőlem állásinterjún, hogy mikor akarok gyereket és hányat, én pedig abban a pillanatban felálltam, köszöntem a lehetőséget, és kijelentettem, hogy úgysem számíthatok sok megbecsülésre egy olyan cégnél, ahol tenyészkocaként kezelnek, és a szaktudásom kevesebbet nyom a latba, mint a nemi kromoszómáim. Azokat a fejeket láttátok volna...


Szóval igen, hátrány lehet. Én viszont úgy vagyok vele, hogy bármilyen állásnál többet jelent az, hogy életem párjával élhetek. Ugyanakkor viszont néha kedvem lenne az összes szemétláda HR-est feljelenteni, mert megérdemlik.

2010. okt. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Talán köv nyáron lenne z esküvőm, a mostani mhelyem egy kalap sz ar, el akarok innen menni, csak nem bizost, h az esküvő előtt sikerül egy normális, számomra megfelelő mhelyet találni:-((ahonna majd elmehetek szülni kb 2-3 év után..
2010. okt. 1. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!